підписатись на розсилку
 
Новини
Фото
Біографія
Документи
Законодавчі ініціативи
Контакти
   
 

Новини
10.03.2016

Москаль продовжив "декомунізацію" Закарпаття: вулиця Леніна стала вулицею Героїв Небесної сотні, а вулиця Червоноармійська – вулицею Володимира Івасюка

 

Геннадій Москаль підписав друге розпорядження про перейменування прокомуністичних вулиць у населених пунктах області в рамках Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону їхньої символіки».

Згідно з розпорядженням голови ОДА, вулицю Комсомольську в селищі Чинадійово Мукачівського району Закарпатської області перейменовано на вулицю Арсенія Коцака (один із найвідоміших культурно-освітніх діячів Закарпаття XVIII ст., вчений, мовознавець, поет, педагог, історик, філософ, теолог).

Вулицю Червоноармійську в селищі Чинадійово – на вулицю Володимира Івасюка (український поет і композитор, автор «Червоної рути»).

Вулицю Чапаєва в селищі Чинадійово – на вулицю Степана Клочурака (закарпатський громадсько-політичний діяч, президент Гуцульської республіки (1918-1919).

Вулицю Фрунзе в селищі Чинадійово – на вулицю Івана Фірцака (український борець і силач, у 1928 році визнаний найсильнішою людиною планети).

Вулицю Щорса в селищі Чинадійово – на вулицю Михайла Вербицького (автор музики державного гімну України «Ще не вмерла Україна»).

Вулицю Жовтневу в селі Драгово Хустського району – на вулицю Михайла Бращайка (політичний діяч, автор закону про назву, мову, прапор, герб та гімн Карпатської України).

Вулицю Колгоспну в селі Драгово – на вулицю Івана Ірлявського (закарпатський поет, один із активістів Карпатської України).

Вулицю Комсомольську в селі Драгово – на вулицю Андрія Бачинського (церковний діяч Закарпаття XVIII – XIX ст., просвітитель).

Вулицю Корчагіна в селі Драгово – на вулицю Федора Корятовича (литовсько-подільський князь, котрий у 14 столітті переїхав на Закарпаття і справив величезний вплив на політичне й культурне життя краю).

Вулицю Леніна в селі Драгово – на вулицю Героїв Небесної Сотні.

Вулицю Пархоменка в селі Драгово – на вулицю Василя Маркуся (український закарпатський науковець, публіцист і громадський діяч української діаспори в США).

Вулицю Чапаєва в селі Драгово – на вулицю Теодора Ромжі (єпископ Мукачівської греко-католицької єпархії (1944-1947), отруєний представниками НКВС).

Вулицю Щорса в селі Драгово – на вулицю Вікентія Шандора (вчений, публіцист, громадсько-політичний і культурний діяч Підкарпатської Русі та Карпатської України).

 повернутись 


 
ЗМІ
10.01.2017

Геннадій Москаль: «Я «наїжджаю» тільки по ділу і у відповідь!»

Геннадія Москаля призначили на Закарпаття в липні 2015-го, однак, якщо врахувати, що через кілька місяців почалися місцеві вибори, а потім тривала «коаліціада» в обласній раді, повноцінно йому вдалося попрацювати тільки минулий 2016-й рік. Його закінчення – хороша нагода поговорити про те, що вдалося зробити, і що заплановано на 2017-й.   докладніше 


31.10.2016

По количеству двойных паспортов лидирует Киев, а не Закарпатье – Геннадий Москаль

 

Есть ли сепаратистские настроения на Закарпатье, и какие уроки Украина должна вынести из оккупации Крыма Российской Федерацией, издательству Politeka рассказал председатель Закарпатской государственной администрации Геннадий Москаль   докладніше 


23.10.2016

Геннадій Москаль: "Прибрати мене не дасть Президен

Когда летом 2015-го - после скандальной перестрелки в Мукачево - Президент Порошенко экстренно "перебросил" Геннадия Москаля из Луганска в Ужгород, эксперты отмечали: "слишком короткая скамья запасных, на все форс-мажоры не напасёшься - их, форс-мажоров, много, а Москаль - один".

Прошло чуть менее полутора лет, и сегодня Геннадий Геннадиевич спокойно рапортует: "Восстановил вертикаль власти в области".   докладніше 


25.07.2016

Поліцію за 3 місяці не вчать. Інтерв’ю з Москалем

 

Губернатор Закарпаття – важка посада, будь-хто скаже. Сепаратизм, контрабанда, місцеві клани – ось проблеми, які на слуху, пише Олена Марченко у №27 журналу Корреспондент від 15 липня 2016 року.   докладніше 


11.07.2016

Геннадій Москаль: незаконно озброєних формувань на Закарпатті більше нема

Цього тижня минає рівно рік із того моменту, як один із найяскравіших та найепатажніших українських політиків, Геннадій Москаль, був призначений на посаду голови Закарпатської обласної державної адміністрації. Очевидно, що підписуючи указ, жодного сумніву в успішності цього керівника Президент не мав, адже під час мукачівських подій ситуація на Закарпатті була не кращою, ніж на прифронтовій Луганщині.    докладніше 
(C) Геннадій МОСКАЛЬ. Розробка сайту: Unique Directions