Москаль: “Показники виконання місцевих бюджетів Закарпаття свідчать про повний провал т.з. “реформи децентралізації””

Колишній голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль вчергове заявив, що т.з. “децентралізація” повністю провалилася як в Україні в цілому, так і на території Закарпатської області.

“На неодноразові запити до Закарпатської ОДА нещодавно отримав інформацію про виконання місцевих бюджетів за 9 місяців поточного року, – повідомив він. – Обласний бюджет виконано на 92%, недоотримання коштів – 48 млн 620 тис грн.

Бюджети міст обласного значення виконані на 98,1%, недоотримання – 19 млн 801 тис. Районні бюджети виконані на 97,8% – недоотримано 19 млн 453 тис грн. Бюджети міст районного значення  виконані на 97,5%, недоотримання 1 млн 927 тис грн.

Бюджети створених поза межами правового поля України так званих ОТГ – виконані усього на 93,6% і недоотримали 50 млн 025 тис грн. Із них – 48 млн 459 тис – бюджет т.з. “ОТГ” м. Мукачева.

Всього область по місцевих бюджетах недоотримала надходжень на 119 млн 817 тис грн – тільки не треба шукати причину в коронавірусі! Децентралізація мала включати в себе і передачу повноважень від Києва до Ужгорода. Абсолютно нічого не передано! Держгеокадастр так і не передав землі за межами населених пунктів. ДАБІ так і не ліквідовано, а її функціонал не передано громадам. Подібна ситуація спостерігається і з Державним агентством лісових ресурсів. Таким чином, на сьогодні Закарпатська обласна рада лишилася права розпоряджатися природнимим ресурсами області.

Що ж стосується передачі фінансів на місця – це також не зроблено, оскільки субвенції і дотації з Києва зараховані до місцевих бюджетів – це видно з показників їх виконання за 9 місяців.

Таким чином, чергова псевдореформа “децентралізкації” провалилася – попри те, що чимало закарпатців покладали на неї надії.

Поширити