Москаль: «Справжня децентралізація станеться тоді, коли Київ поверне в регіони 25% податку, що забирається на утримання «слуг»

Децентралізація — це передача повноважень і фінансів з Києва до областей, районів, територіальних громад. За період так званої «децентралізації» жодних повноважень Київ нікому не передав? – зауважує колишній голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль. –  Основа місцевих бюджетів — податок на доходи фізичних осіб, з яких згідно бюджетного і податкового кодексів 25% іде до державного бюджету України, 15% — до бюджету обласних рад, 60% — до бюджетів міст обласного підпорядкування, а в інших випадках ці 60% розподіляються між бюджетами районів (витрати на утримання комунальної власності) і бюджетами сіл і селищ.

Дуже розумні «децентралізатори» влаштували запеклу боротьбу між так званими ОТГ і районними бюджетами, щоб ці 60% податку на доходи фізичних осіб залишити в «ОТГ», таким чином залишивши районні бюджети порожніми, а комунальні підприємства — без фінансування.

В цьому і є вся гнила суть «децентралізації» від київських дурнів, на яку клюнула Закарпатська обласна рада, бажаючи прославитися «реформаторами».

Я запитав в районних рад всіх ліквідованих районів інформацію про комунальні установи, що фінансуються з районних бюджетів. Першою відповіла районна рада ліквідованого Виноградівського району, де на балансі є 81 комунальна установа (список додається), що фінансується з районного бюджету. І районна рада, як бачимо з відповіді, не збирається передавати комунальні установи іншим органам місцевого самоврядування.

Для тупорилих децентралізаторів роз’яснюю, що, наприклад, по освітній субвенції, про яку так багато міфів, гроші підуть тільки педагогічним працівникам, а непедагогічні (техпрацівники, сторожі, керівники гуртків, кухаріта ін.) фінансуються з районних бюджетів. Тільки районні бюджети оплачують комунальні послуги, ремонт та утримання шкіл.

То задайте собі вже нарешті питання: за які кошти керівництво цих установ буде їх утримувати, якщо район зникне? А ті райони, що залишаться, 60% податку змушені будуть віддавати створеним в неконституційний спосіб ОТГ? Може тоді хай Київ поверне 25%, які забирає до держбюджету на утримання різноманітних «Слуг»? Оце і буде справжня децентралізація!

Поширити