Геннадій Москаль: “Закарпатська обласна рада повинна негайно створити комунальне підприємство, яке б взяло на баланс області і Ужгородську дитячу залізницю, і Боржавську вузькоколійку!”

Колишній голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль на своїй сторінці в соціальній мережі “Фейсбук” прокоментував ліквідацію Ужгородської дитячої вузькоколійки, до відновлення роботи якої був причетний особисто.

“В соцмережах Закарпаття піднявся крик через закриття дитячої вузькоколійки в Ужгороді. То маю питання до закарпатців: голосуючи за «Зе» і «Слуг народу», невже ви не могли передбачити, що це призведе до повного економічного, фінансового і соціального краху Закарпаття?

Сьогодні замість «Зе» ви симпатизуєте іншим псевдополітичним проектам, які, я певен, ще більше ускладнять ситуацію. Це проекти:

— за Андрія Балогу;

— за світле майбутнє;

— за рідне Закарпаття.

Нині на Закарпатті закрились (або на грані закриття) туберкульозна лікарня в с. Довге, туберкульозне відділення Іршавської районної лікарні в цьому ж селі, дитячі протитуберкульозні санаторії «Човен» та «Малятко», школа-інтернат для дітей з хворобами дихання у Великому Березному, під загрозою зриву тристоронній україно-білорусько-польський проект вартістю у 5,4 млн євро з будівництва нової протитуберкульозної лікарні в області, психіатрична лікарня в с. Вільшани та інші лікарні і соціальні об’єкти. Ліквідовані Свалявський, Перечинський, Велико-Березнянський, Виноградівський, Воловецький та Міжгірський райони, а після 25 жовтня розпочнеться ліквідація всіх комунальних закладів цих районів — включаючи районні лікарні, бібліотеки, музичні школи, стадіони та ін. З цих питань ніхто в соцмережах чомусь не кричить, а обласна рада мої звернення щодо взяття даних об’єктів на баланс області ігнорує!

Після ліквідації Ужгородської дитячої залізниці «Укрзалізниця» хоче ліквідувати і Боржавську вузькоколійку — плани щодо цього в УЗ були давно, але я, як міг, так боровся за її збереження (якось напишу про це окремо). Необхідно терміново зібрати сесію обласної ради і створити комунальне підприємство, яке б взяло на баланс області і Ужгородську дитячу залізницю, і Боржавську вузькоколійку — інакше вони будуть закриті і знищені!

Наразі Україна не може отримати черговий транш від МВФ, маючи у видатковій частині держбюджету «діру» у 300 млрд грн і невиконані зобов’язання перед Фондом, що стосуються, знову ж таки, закриття різноманітних закладів освіти. Видаткова частина державного бюджету на 2020 рік складає 1 трлн 200 млрд грн., з яких половина — 600 млрд або 50% — йде на обслуговування державного боргу. Залишається 600 млрд, з яких 300 — «діра». Тобто вся країна живе за ці 300 млрд! В цих умовах має збільшитися вплив органів місцевого самоврядування, найперше — Закарпатської обласної ради. Тому майбутнє Закарпаття, освіти і здоров’я ваших дітей залежить не від вашої писанини в соцмережах, а від вашої громадянської позиції.

P.S. Надаю інформацію зі свого персонального сайту про те, що робив я особисто, і Закарпатська ОДА для відновлення і повноцінної роботи Ужгородської дитячої залізниці”.

Поширити