Суд зобов’язав Офіс Генерального прокурора відкрити чергове кримінальне провадження щодо чергового епізоду злочинної діяльності Андрія Геруса і його спільників в НКРЕКП

У вівторок (14.07) Печерський районний суд на своєму засіданні зобов’язав Офіс Генпрокурора відкрити і почати розслідувати кримінальне провадження за фактами, опублікованими головою ГО «Народ України проти корупції» Геннадієм Москалем 28 травня.

Нагадаємо, 28 травня Г. Москаль повідомив Офіс Генпрокурора та Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру про вчинення чергового кримінального правопорушення народним депутатом Андрієм Герусом («Слуга народу»), членом НКРЕКП Дмитром Коваленком та власником трейдингової компанії НЕК Олександром Притикою. Масштабні оборудки з закупівлею енергоресурсів державними або комунальними підприємствами (серед яких фігурує «Київтеплоенерго», «Укрзалізниця» та ін.) призвели до збитків держави в сотні мільйонів гривень тільки в першому кварталі 2020 року. Посадові особи ОГПУ тоді відмовилися відкривати кримінальне провадження, що і було оскаржено ГО «Народ України проти корупції» в суді.

«Слідчий суддя в своєму рішенні чітко вказує, що моя заява щодо злочинів Андрія Геруса і його спільників «містить об’єктивні дані, що дійсно свідчать про ознаки злочину», — прокоментував рішення суду Геннадій Москаль. — Тепер лишається сподіватися, що прокурори не зрадять присязі і розслідуватимуть справу, незважаючи на те, що головний фігурант Андрій Герус поки що прикривається мандатом поки що провладної партії. Влада в нас в країні змінюється часто, так що за незаконні дії (чи бездіяльність) колись таки доведеться відповідати».

Поширити