Москаль просить конфіскувати мільйони Андрія Геруса в дохід держави, якщо його декларація виявиться неправдивою

Голова ГО «Народ України проти корупції» Геннадій Москаль звернувся з листом до голови Національного агентства з питань запобігання корупції Олександра Новікова з проханням перевірити декларацію народного депутата від «Слуги народу» Андрія Геруса на предмет її правдивості і можливих фактів незаконного збагачення.

«Герус Андрій Михайлович 29.08.2019 року отримав статус особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, у зв’язку з обранням його народним депутатом України від Політичної партії «Слуга Народу», — йдеться в листі. — Станом на 31.05.2020 року народним депутатом України Герусом А.М. було подано можливі недостовірні відомості в декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави за 2019 рік, з аналізу змісту якої випливає, що доходи Геруса А.М. склали понад 15 млн 700 тис грн.» Крім того, як зазначає пан Москаль, на банківських рахунках народного депутата міститься понад 23 млн грн., 312 000 доларів США, 10 500 Євро, 3000 фунтів стерлінгів, а в готівкових грошах – 185 000 доларів США та 45 000 Євро.

Наявність надзвичайно значної суми грошових коштів як в готівковій формі, так і на банківських рахунках, задекларованих Герусом А.М. за 2019 рік, може свідчити про незаконне збагачення, оскільки, будучи народним депутатом, неможливо отримати зазначені статки в законний спосіб, — зауважує в документі голова громадської організації. Відповідно, ГО «Народ України проти корупції» просить Олександра Новікова провести повну перевірку декларації Андрія Геруса на предмет достовірності поданої в ній інформації та можливих фактів незаконного збагачення.

«У разі встановлення доказів того, що народний депутат Герус А.М. набув необґрунтовані активи або що такі активи набула інша особа за її дорученням чи в інших, передбачених статтею 290 Цивільного процесуального кодексу України випадках — прошу порушити перед Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою, або у визначених законом випадках — перед Офісом Генерального прокурора питання щодо звернення до суду з позовом про визнання необґрунтованими активів та їх стягнення в дохід держави», — резюмується в документі.

Поширити