Москаль: «Децентралізація призведе до зникнення Закарпатської області»

Про це колишній голова Закарпатської облдержадміністрації Геннадій Москаль заявив в ефірі одного з телеканалів. Він нагадав, що працюючи протягом кількох останніх років губернатором Луганської та Закарпатської областей, не сприймав реформу децентралізації.

«Ця реформа децентралізації призведе до руйнування області — не буде більше такої області, — зауважив він. — Зараз тільки виявилося, що з тринадцяти районів Закарпаття лишиться тільки п’ять, а планувалося лишити взагалі три. І ті громади, які так боролися (за визнання свого статусу), їх зараз загонять у ці нові районні ради».

За словами колишнього голови ОДА, згідно з планами уряду, також не лишиться й міст обласного підпорядкування. «Міст обласного підпорядкування не буде, — сказав він. — Наприклад, місто Мукачево, друге після Ужгорода, куди його загонять? Загонять в Мукачівську районну раду. Місто Хуст — в Хустську, місто Ужгород, обласний центр, нівелюється і йде до Ужгородського району».

Геннадій Москаль підкреслив, що він пояснював людям небезпеку так званої реформи децентралізації, «однак усі хотіли бути реформаторами». « Як я пішов – одразу ж зібрали обласну раду і радісно кроїли область, — зауважив він. — Але область для п’яти районів непотрібна!»

Також Геннадій Москаль обурився, що Рахівський район, що сусідствує з  Івано-Франківською областю, також припинить своє існування, « хоча це самобутній гуцульський район». «Нема його, все, в реформі він відсутній. Решту (області) передадуть до Львівської області», — підкреслив він.

За словами політика, офіційний Київ вважає, що таким чином буде вирішена «проблема з угорцями», так званим «місцевим сепаратизмом» та з «не завжди люб’язними» до центральної влади обласною та районними радами». «Хотіли своїми руками знищити область — от вона і знищується!», — резюмував політик.

PS:  До речі, у проекті змін до Конституції, підготовленому Офісом президента, на відміну від чинного Основного закону, відсутній перелік всіх областей України (в тому числі і Закарпатської). Таким чином, зміна територіального устрою, що включає в себе й зміни меж і назв адміністративно-териториальних одиниць, стане можливою завдяки простим рішенням Кабінету міністрів…

Поширити