Москаль просить швейцарських правоохоронців і Європол перевірити можливу корупцію і наявність зв’язків із російськими спецслужбами «слуги народу» Андрія Геруса

Голова ГО «Народ України проти корупції» Геннадій Москаль звернувся до Федерального департаменту юстиції і поліції Швейцарії, а також до Європейського поліцейського офісу (Європолу) з проханням  допомогти в діяльності з виявлення фактів корупції та можливої роботи на спецслужби Російської Федерації народного депутата України, голови парламентського комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрія Геруса (фракція «Слуга народу»).

«Народ України проти корупції» проводить власне розслідування щодо корупційних діянь Андрія Геруса. ГО має в своєму розпорядженні документи, що вказують на можливий корупційний зв’язок швейцарської компанії «ЕДГ КОНСАЛТИНГ ЛТД» із народним депутатом.

Як вдалося встановити (інформація поки надається не в повному обсязі), у 2008 році в Україні було зареєстроване ТОВ «Солом*янський МПЗ». Його власниками було подружжя Клюк. До 2011 року «Соломянський МПЗ» не вів жодної діяльності. А у 2011 році Андрій Герус одружується на дочці подружжя Клюк – Наталії. Того ж року подружжя стає співвласниками МПЗ.

Після того, як пан Герус став співвласником підприємства, згадана вище швейцарська компанія стає інвестором підприємства і починає вкладати в нього кошти. Зокрема:

15.11.2011 р. «ЕДГ КОНСАЛТИНГ ЛТД» внесла до статутного фонду (СФ) 7 976 850 грн;

13.09.2012 р. «ЕДГ КОНСАЛТИНГ ЛТД» внесла до СФ 11 174 050 грн;

24.12.2012 р. «ЕДГ КОНСАЛТИНГ ЛТД» внесла до СФ 12 772 650 грн;

28.12.2019 р. «ЕДГ КОНСАЛТИНГ ЛТД» виходить зі складу засновників, натомість туди «заходить» Ніколаюк Андрій Олександрович із внеском на суму 12 792 822 грн.

Після цих інвестицій завод почав активно працювати. Є підозра, що дане підприємство в Швейцарії є фіктивною організацією, яка відмиває кошти, отримані злочинним шляхом. Разом із тим голова громадської організації «Народ України проти корупції» Геннадій Москаль не виключає, що швейцарська фірма може бути заснованою агентурою ФСБ РФ із метою фінансування агентів впливу в Україні.

Трохи інформації про цю швейцарську компанію.

«ЕДГ КОНСАЛТИНГ ЛТД» має двох власників: Крістофа Андреаса Ньюмака (Швейцарія, місто Рапперсвіль, вул. Обердорфштрассе, 3255, буд. …) та Фелікса Файха (Швейцарія, Шинделеджі, вул. Штутштрассе, 8834, буд. …).

Реєстраційні дані компанії у швейцарському реєстрі:

Seat: Feusisberg

Status: active

Adress: Stutzstrasse 13C

ZIP/Town: 8834 Schindellegi

Legal form: Corporation

UID: CHE-101.951.909

CH-ID: CH02030010867

EHRA-ID: 271913

Cantonal excerpt: Web

Competent office: Handelsregisteramt des Kantons Schwyz

Auditor/s: New Audit SA (Mezzovico-Vira)

Якщо більш уважно придивитися до особи нового інвестора, який «зайшов» в ТОВ замість швейцарської фірми, то можна запідозрити не зовсім чесну гру та брехню. Оскільки Ніколаюк Андрій Олександрович (15.05.1977 р.н.) є сином Ніколаюк Карине Жанівни (30.06.1954 р.н.), яка, своєю чергою, дуже ймовірно є сестрою матері дружини Андрія Геруса. Таким чином, на думку експертів ГО «Народ України проти корупції», це може свідчити про фіктивність швейцарських інвесторів.

Також не виключено, що «ЕДГ КОНСАЛТИНГ ЛТД» це підставна фірма — на її офіційному сайті (де вказані прізвища засновників) наголошується, що вони «надають консультативні послуги та підтримку юридичним і фізичним особам в Швейцарії  у сферах управління, бухгалтерського обліку, управління персоналом, податків, юриспруденції, аудиту, а також в інвестиціях у ринки, що розвиваються».

Крім того, на сайті «ЕДГ КОНСАЛТИНГ ЛТД» вказано:

«Ми раді допомогти нашім клієнтам створити всі види швейцарських компаній і філіалів, а також із радістю взяти на себе управління ними та адміністрування. Також ми готові надати наш юридичну адресу для використання різними компаніями».

Серед партнерів «ЕДГ КОНСАЛТИНГ ЛТД» на їх сайті також вказана й компанія Interis, яка, судячи з наявної в ГО інформації, активно співпрацює з Російською Федерацією. Ця компанія також вказує, що:

«Ми займаємося заснуванням, реєстрацією та управлінням компаніями в Швейцарії і багатьох інших країнах. Ми сприяємо у відкритті банківських рахунків у Швейцарії та закордоном для цих компаній.

Заснування та управління компаніями здійснюється, як правило, від нашого імені. За бажанням клієнта ми формуємо правління компанії та її керівництва. Клієнт укладає з нами письмовий договір на предмет надання нам відповідних повноважень». Разом із тим, на сайті йдеться про надання клієнтам компанії «гарантії анонімності».

Оскільки Швейцарія і Європол активно борються з організованою злочинністю та корупцією і викрили вже не одного високопосадовця в Україні, Геннадій Москаль у своєму зверненні попросив перевірити викладені факти і в рамках компетенції відреагувати на них. «Оскільки в Україні реагування на корупцію і можливу роботу на спецслужби РФ є обмеженими через те, що пан Герус є членом правлячої партії «Слуга народу», — зауважив він. — А на притягнення членів правлячої партії до кримінальної відповідальності у нас встановлено мораторій».

Далі буде…

Поширити