Геннадій Москаль порадив українцям оскаржувати подвійні платіжки за газ в суді

Геннадій Москаль заявив на своїй сторінці в Фейсбук, що Національна комісія, що здійнює державне регулювання в сфері енергетики та комунальних послуг, знаходиться поза межами правового поля України, відтак подвійні платіжки за газ є незаконними і можуть бути оскаржені в судах.

“До мене звертаються мешканці України щодо отримання ними двох платіжок за природний газ, в одній з яких вказано обсяг спожитого газу, а в другій — зазначена сума за його транспортування. Українці обурені та просять пояснити: як могло так статися, що вперше за всю історію незалежності України громадяни отримали замість однієї платіжки за газ дві?

Пояснюю: ця ситуація склалася через те, що президент і прем’єр-міністр просто витерли ноги о Конституцію України.

Нагадаю, що 13 червня 2019 року рішенням Конституційного Суду України щодо відповідності Конституції закону «Про Національну комісію що здійснює державне регулювання в сфері енергетики та комунальних послуг» Конституційний Суд визнав, що повноваження НКРЕКП, надані їй Законом України від 22.09.2016 року № 1540, є неконституційними, а сама вона втрачає повноваження 31 грудня 2019 року. Таким чином, з 1 січня 2020 року остання знаходиться поза межами правового поля України.

Незважаючи на рішення Конституційного Суду України, Національна Комісія продовжує працювати, приймаючи абсурдні рішення про оплату за транспортування природного газу. В подальшому Комісія планує прийняти рішення про оплату транспортування електричної енергії за кордон, а також може прийняти рішення щодо оплати за транспортування води, водовідведення, теплопостачання, тощо.

На підставі Рішення Конституційного Суду України президент мав би скасувати указ президента від 10.09.2014 року № 715/2014 «Про затвердження положення про Національну комісію що здійснює державне регулювання в сфері енергетики та комунальних послуг», а також звільнити всіх членів даної Комісії.

Президент України має діяти тільки в межах конституційних повноважень, зокрема щодо участі у формуванні лише тих органів які передбачені Конституцією України. Згідно з Конституцією України, він не має права призначати членів Комісії. Вказані повноваження, які закріплені Законом України від 22 вересня 2016 року № 1540, виходять за межі конституційної компетенції парламенту та голови держави, оскільки Комісія не є консультативним, дорадчим або іншим допоміжним органом чи службою при Президенті України.

Це не перший випадок, коли президенти порушують Конституцію створюють органи і призначають їх керівників за межами тих повноважень, які їм надані Конституцією України. Це ж стосується і НАБУ, і ДБР, і Укроборонпрому, і Державного управління справами, а також інших органів. Конституційний Суд України чітко визначив, що якщо Президент України хоче більше повноважень – він повинен ініціювати зміни до Конституції України.

Прем’єр-міністр України згідно п. 9-1 ст.116 Конституції України «утворює, реорганізує та ліквідує відповідно до закону міністерства та інші центральні органи виконавчої влади». Згідно Рішення Конституційного Суду України, НКРЕКП є центральним органом виконавчої влади і має підпорядковуватися Кабінету Міністрів України.
Однак, жоден із високопосадовців рішення Конституційного Суду не виконав.

Моя порада тим, хто отримав платіжку за транспортування природного газу, звертатися до суду про скасування даної платіжки, оскільки її незаконно узаконив орган, який на сьогодні визнано неконституційним та який діє поза межами правового поля України.

До позовної заяви потрібно додати наступні документи:
1. Рішення Конституційного Суду України від 13 червня 2019 року № 5/р/2019;
2. Постанову Пленуму Верховного Суду України від 01.11.1996 року № 9 « Про застосування Конституції України при здійсненні правосуддя»;
3. Квитанцію за транспортування природного газу”.

Поширити