Москаль: жоден з беркутівців, котрі 22 січня 2014 року розгромили медичний пункт Майдану, не покараний

“22 січня – 6 років розгрому співробітниками спецпідрозділу “Беркут” тимчасового медичного пункту для надання медичної допомоги постраждалим внаслідок акцій протистоянь під час Євромайдану, – заявив на своїй сторінці Фейсбук Геннадій Москаль. –

Нагадаю, що пункт невідкладної медичної допомоги, в якому медики надавали допомогу пораненим внаслідок сутичок із правоохоронцями громадянам, був розташований у холі Інституту мовознавства НАН України (м. Київ, вул. М.Грушевського, 6). 22 січня 2014 року, незважаючи на те, що на вході до пункту медичної допомоги був вивішений прапор білого кольору з червоним хрестом, а в самому пункті тоді надавали оперативно-хірургічну допомогу двом постраждалим (на прийом лікарів чекало ще п’ятеро поранених людей), бійці “Беркуту” почали бити вікна, вкидати в приміщення медичного пункту світло-шумові гранати, через що понад десяти медичним працівникам довелося перервати процес надання медичної допомоги й покинути медпункт.

Увірвавшись до приміщення медпункту, бійці “Беркуту” почали трощити медичне обладнання, інвентар і взяли в заручники 4-х волонтерів, двох із яких затримали, як учасників “масових заворушень”, хоча вони були в одязі з позначкою червоного хреста.

Крім цього, бійці “Беркуту” цинічно зірвали з будинку прапор із червоним хрестом, заявивши, що беруть це “як трофей”.
З огляду на те, що ТСК не мало повноважень на здійснення слідчих та оперативно-розшукових дій, власними силами встановити, який саме з підрозділів “Беркуту” розгромив медичний пункт на вул. М. Грушевського, не було можливості. Це можливо тільки в рамках кримінального провадження за допомогою слідчих дій”.

Детальніше – за посиланням 2014 року:

Поширити