ГО «Доста»: вбивці, ґвалтівники, розбійники, наркомани…

Москаль вимагає позбавити реєстрації скандальну громадську організацією, яка по своїй суті є організованим злочинним угрупованням

Голова Закарпатської облдержадміністрації вимагає в управління юстиції позбавити реєстрації громадську організацію «Доста», до складу якої входять засуджені за тяжкі злочини особи. Так, за інформацією, наданою правоохоронними органами, керівник цієї ГО Павло Павлов неодноразово притягувався до кримінальної відповідальності за незаконне переправлення осіб через кордон та нанесення тілесних ушкоджень. Його показушна боротьба із нелегальними рубками лісу чи автозаправками має на меті банальне заробляння грошей через шантаж та насильство.

5 грудня 2017 року на об’їзній дорозі в Ужгороді Павлов на своїй «Шкоді» з іноземною реєстрацією збив на пішохідному переході й залишив помирати 59-річного чоловіка. Через кілька годин «Шкода» була підпалена у Великому Березному біля будинку батьків Павлова, однак через рік слідчих дій комплексна експертиза встановила, що це був саме автомобіль Павлова. Передбачаючи результати експертизи, псевдоактивіст різко посилив «громадську діяльність», щоб подати кримінальну відповідальність за смерть людини як переслідування з боку влади і правоохоронних органів за свою «принциповість».

Наступний представник «Доста» – керівник Хустської організації Іван Бовкун у 2010 році був засуджений Хустським районним судом за шістьма статтями Кримінального кодексу України: грабіж, розбій, заподіяння тяжких тілесних ушкоджень, залишення в небезпечному для життя стані та задоволення статевої пристрасті неприроднім шляхом. Раніше І.Бовкун також притягався до кримінальної відповідальності за нанесення тілесних ушкоджень та розкрадання лісу у великих розмірах.

Помічник Павлова, член «Доста» Василь Білак, мешканець с.Минай Ужгородського району, в 1989 році отримав згідно з вироком Іршавського районного суду, два роки умовно за крадіжку автомобіля. У 1994 році Мукачівський районний суд засудив В.Білака до 5 років ув’язнення за групове зґвалтування з нанесенням важких тілесних ушкоджень. А в 2004 році В.Білак був засуджений Іршавським районним судом на 7 років позбавлення волі за умисне вбивство під час пограбування. Злочинець перерізав чоловіку вени на ногах і залишив помирати. До речі, 4 лютого цього року під час організованої Павловим акції в Закарпатському обласному управлінні автомобільних доріг тричі судимий В.Білак кричав працівникам облавтодору: «Я вас усіх поріжу!»

8 лютого цього року четверо осіб, які представлялися членами ГО «Доста», здійснили на автозаправній станції в с.Білки Іршавського району розбійний напад на водіїв двох вантажівок із лісом. Троє із них раніше неодноразово притягувалися до кримінальної відповідальності за різні злочини. Так, Михайло Полянко із с.Арданово судимий за ч.1 ст.115 кримінального кодексу України (умисне вбивство) та ч.1 ст.263 ККУ (незаконне поводження зі зброєю). У грудні 2018 року М.Полянку повідомлено про підозру за скоєння кримінальних злочинів, передбачених ч.3 ст.189 ККУ (вимагання) та ч.2 ст.289 ККУ (незаконне заволодіння транспортним засобом).

Євген Лендєл, мешканець с.Дешковиця, притягувався до кримінальної відповідальності за скоєння злочинів, передбачених ч.2 ст.186 ККУ (грабіж) та ч.1 ст.309 ККУ (незаконне зберігання наркотиків).

Олександр Орос, мешканець с.Білки, притягувався до кримінальної відповідальності за скоєння злочину, передбаченого ч.1 ст.309 ККУ (незаконне зберігання наркотиків).

І на додаток – інформація про притягнення до кримінальної відповідальності інших «активістів» організації з різних районів Закарпаття.

Іршавський осередок. Станіслав Кузьма у 2004 році притягувався за нанесення тілесних ушкоджень та самоуправство, у 2006 році – за зберігання наркотиків, у 2010 році – за угон транспортного засобу, у 2011 – за нанесення тілесних ушкоджень.

Перечинський осередок. Роман Пецка у 2013 році притягувався за розповсюдження порнографії, у 2016 році скоїв ДТП. Загалом за останні 3 роки відносно нього складено 7 адміністративних протоколів. Вадим Кононенко у 2004 році притягувався до кримінальної відповідальності за хуліганство, а у 2008 році – за угон автомобіля.

Свалявський осередок. Чорней Євген протягом 2016 – 2017 років притягувався за 11 крадіжок по всій області. Олександр Папіш у 2001 році притягувався до кримінальної відповідальності за нестатутні взаємовідносини з військовослужбовцями та нанесення тяжких тілесних ушкоджень.

Виноградівський осередок: Неймет Юрій притягувався до кримінальної відповідальності за вимагання.

Воловецький осередок: Сергій Мотринець притягувався до кримінальної відповідальності за махінації з лісом.

– Наведені факти свідчать, що «Доста» по своїй суті є не громадською організацією, а організованим злочинним угрупованням, – заявляє Геннадій Москаль. – Тому я прошу в управління юстиції скасувати реєстрацію цієї ГО, а правоохоронні органи закликаю діяти максимально жорстко (в межах законодавства) зі злочинцями, котрі, прикриваючись членством у громадських організаціях, займаються відвертим криміналом – рекетом, вимаганням чи розбоєм. Ще раз відповідально заявляю – повторення кривавих подій липня 2015 року на Закарпатті, коли озброєні злочинці, котрі називали себе «патріотами й борцями за справедливість», влаштували стрілянину з людськими жертвами, ми не допустимо!

 

 

Поширити