Чарівну мелодію «Кришталю душі» подарували закарпатцям актори обласного театру драми та комедії (+ ФОТО)

Атріум Закарпатської облдержадміністрації знову перетворився на головний арт-хол області. У п’ятницю, 28 грудня, театралізований концерт «Кришталь душі» тут презентували артисти Закарпатського обласного театру драми та комедії (м. Хуст). Завдяки звуку, світлу, декораціям, костюмам дійство видалося видовищним, а неперевершена гра акторів, і не лише гра, але й співи, декламування, танці перетворили захід на справжнє свято мистецтва.

– Ми довго думали над назвою і темою театралізованого концерту, – розповів директор і художній керівник театру Василь Снітар. – Тому твори, відтворені на сцені, обрані не випадково. Завдяки їм люди старшого покоління можуть відчути себе молодшими, пригадати перше кохання… Для публіки намагалися створити щось радісне й емоційне, ніжне і зворушливе. Театралізоване дійство розкрило усі таланти наших артистів, багато з яких мають неабиякі музичні і вокальні здібності. Над постановкою працювали кожного дня, дуже переживали, адже поки що не маємо власної репетиційної зали. Однак для своєї сцени вже маємо репертуар, який дуже схвально сприймали глядачі протягом року.

Це вже четверта прем’єра хустського театру у 2018 році, і цього разу актори втілили на імпровізованій сцені кілька жанрів мистецтва. У супроводі оркестру лунали відомі українські пісні, колядки та щедрівки, зокрема хор виконав всесвітньовідомий «Щедрик» Миколи Леонтовича. Побачили глядачі й уривок з п`єси українського класика М. Кропивницького «Пошились у дурні», яку у майбутньому театральна трупа планує поставити на своїй сцені. Також актори читали ліричні вірші, а на завершення атріумом вальсували пари. Як говорять самі театрали, концерт «Кришталь душі» – це синтез живої музики, пісні, танцю, лірики, гармонійно просотаний оркестровими мелодіями світової класики.

У перспективі в сьогоднішній програмі з’явиться цикл молодіжно-естрадних номерів, які замінять різдвяно-новорічні. Оновлене дійство готують до відкриття домівки трупи – театру у місті Хуст.

Нагадаємо, що нова сторінка в історії Закарпатського обласного театру драми та комедії ознаменувалася прем’єрою «Наталки Полтавки» у Хусті в лютому цього року. Прем’єрну виставу театру відвідав керівник краю Геннадій Москаль, з ініціативи якого обласний театр переїхав із Мукачева. З того часу у творчому доробку закарпатських театралів вже чотири прем’єри, які знайшли своїх глядачів і поціновувачів. Сьогоднішні овації та вигуки «Браво!» – ще одне підтвердження того, що театральне мистецтво на Закарпатті отримало потужний поштовх до розвитку і знаходить все більший відгук у серцях краян.

Поширити