Закарпаття вшановує пам’ять жертв Голодомору (+ ФОТО)

У суботу, 24 листопада, в Ужгороді на набережній Незалежності відкрили і освятили монумент жертвам Голодомору. Участь у пам’ятному заході взяли керівництво області та міста Ужгород, автор скульптурної композиції Ігор Гречаник, представники дипломатичних установ, духівництво, військовослужбовці, керівники установ і відомств краю, громада обласного центру.

– У цей важкий для України час, коли російські найманці на Сході країни вбивають наших співвітчизників, треба не забувати, що і морити голодом українців ретельно спланували саме у Кремлі, – зазначив у своїй промові голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль. – Для нас має стати уроком те, що внутрішні чвари, розгойдування вулиці, безвідповідальність і безкарність призвели до ослаблення молодої держави, втрати державності, фактичної її окупації радянською Росією і до такого жахіття, як Голодомор, який вже 18 країн світу визнали геноцидом українського народу. На цьому тижні до них приєднався вже двадцять перший штат Сполучених Штатів Америки.

Керівник краю закликав присутніх й усіх краян запалити у вікнах своїх домівок свічу пам’яті про співвітчизників, яких сталінський тоталітарний режим прирік на голодну смерть.

Надзвичайно зворушливим і чуттєвим стало театралізоване втілення образу дитини-свідка страшних подій голодомору в Україні у виконанні вихованки Рахівського позашкільного закладу освіти із с. Костилівка Вікторії Волощук. Щирість дитини не лишила байдужим нікого з присутніх.

До сьогоднішнього дня Закарпаття залишалося єдиною областю в Україні, в якій не було встановлено меморіального знаку жертвам Голодомору. Монумент «Свіча пам’яті» освятили представники різних релігійних конфесій, а ввечері у храмах області відбудуться поминальні панахиди.

Сотні колосків пшениці і палаючих лампадок поклали присутні до підніжжя монументу, а на балконі будівлі облдержадміністрації запалили свічки в пам’ять про світлі душі убитих голодом українців. Тим самим Закарпаття долучилося до загальнонаціональної акції «Запали свічку».

Водночас в атріумі Закарпатської обласної державної адміністрації розмістили стенди з копіями архівних документів, які в хронологічному розрізі висвітлюють історію Голодомору та наслідки цього страшного злочину проти народу України.

На підвіконні палахтить

Скорботи полум’я священне –

То свічка пам’яті горить

За всіх безвинно убієнних…

 

Поширити