Обласний центр Закарпаття разом із двома європейськими столицями зустрічає триденний чеський фестиваль

Протягом трьох днів – 28-30 вересня – площа Народна в Ужгороді перетвориться на чеське містечко, де відбуватиметься масштабний фестиваль «Чеські дні на Закарпатті». Подія приурочена 100-річчю утворення Першої Чехословацької Республіки.

Почесними гостями святкування стануть чеські парламентарі та дипломати, керівники органів державної влади та місцевого самоврядування Устецького, Плзеньского країв та краю Височина, керівництво Закарпатської області та міста Ужгород, дипломати Польщі, Словаччини та Угорщини.

Нагадаємо, що Закарпаття входило до складу Чехословаччини, а відтак по праву приймає свято з такої урочистої нагоди. Показово, що аналогічні фестивалі проводитимуться лише в трьох містах світу – Празі, Брюсселі та Ужгороді.

Попри насичену культурну програму краю, головна площа Закарпаття ще не зустрічала масштабніших подій. Близько 60 локацій з найвідомішими марками чеського пива, традиційною місцевою кухнею, сувенірною та промоційною продукцією розмістять безпосередньо на площі Народній. На фестивальній сцені протягом трьох днів виступатимуть відомі музичні гурти, гімнасти та ансамбль мажореток із Чеської Республіки. Родзинкою дійства стане видовищне вогневе шоу в п’ятницю та суботу (28-29 вересня).

У рамках заходів офіційна делегація краю Височина проведе зустріч із керівництвом Закарпатської обласної ради, студентами Ужгородського національного університету, презентує подарунки закарпатським гірським рятувальникам та поліцейським, ознайомиться з проектами співпраці щодо розбудови соціальних об’єктів. Окрім того, чеські партнери передадуть Закарпаттю шість вантажних автомобілів для дорожньо-ремонтних робіт.

Чеські дні на Закарпатті – це не лише насичена культурно-розважальна програма. Фестиваль стане комунікаційною платформою для місцевого бізнесу та чеських компаній, які мають бажання розвивати взаємну співпрацю у різних галузях.

Організатори попіклувалися про те, аби Чеські дні стали і родинним святом. Так, для цікавого дозвілля наймолодших гостей фестивалю запрошені аніматори, карикатуристи, ходуни, чеські музиканти, які радо розважатимуть малечу.

Почнеться фестивальна програма у п’ятницю, 28 вересня, з 12:00, офіційне відкриття свята – о 14:00. У суботу, 29 вересня, захід стартуватиме вже о 10:30 і триватиме аж до 22:00. У неділю, 30 вересня, фестиваль чекає на відвідувачів з 10:30, а о 16:00 відбудеться урочисте закриття Чеських днів на Закарпатті.

До уваги водіїв!

У зв’язку з проведенням масштабного заходу рух транспорту навколо фестивальних локацій буде обмежено:

з 16.00 четверга 27 вересня до 18.00 неділі 30 вересня – площею Народною, включно з місцями для паркування біля медичного факультету УжНУ, пам’ятника Т. Шевченку, будинку профспілок, перед будівлею Закарпатської ОДА;

з 11.00 п’ятниці 28 вересня до 18.00 неділі 30 вересня – вулицею ім. О. Довженка в районі площі Народної.

Просимо врахувати цю інформацію та спланувати об’їзд центральними вулицями міста (вул. Боженка, Гойди, Митною, Собранецькою, Ломоносова, Ф. Ракоці та ін.).

 

Поширити