В облдержадміністрації відбудеться урочистий прийом польських дипломатів з нагоди сотої річниці відновлення незалежності Польщі

У понеділок (17.09) голова ОДА Геннадій Москаль провів зустріч із Надзвичайним і Повноважним Послом Польщі в Україні Яном Пєкло, котрий перебуває на Закарпатті в рамках святкування українсько-польських Днів добросусідства. У зустрічі, що проходила в теплій та дружній атмосфері, взяли участь виконувач повноваження голови Закарпатської обласної ради Йосип Борто та Генеральний консул Республіки Польща у Львові Рафал Вольські.

Польські дипломати не приховували свого захоплення від свята, що пройшло поблизу села Лубня на Великоберезнянщині. «Просто фантастична, непередавана атмосфера», – поділився своїми враженнями Посол Ян Пєкло. Рафал Вольські подякував Геннадію Москалю за те, що з ініціативи керівника краю після 16-річної перерви було відновлено традицію проведення на Закарпатті українсько-польського Дня добросусідства.

Генеральний консул запропонував провести окрему зустріч представників українсько-польських бізнес-кіл. Г.Москаль підтримав цю пропозицію, повідомивши, що 21 вересня, в області стартує Міжнародний туристичний тиждень, у рамках якого пройде XVIII Міжнародна туристична виставка-ярмарок «Тур’євроцентр – Закарпаття 2018». А вже 10 жовтня в Ужгороді пройде щорічний інвестиційний форум «Закарпаття – бізнес центр Європи», – своєрідний майданчик для налагодження співпраці з підприємцями з регіонів сусідніх держав.

Наразі Генконсул опікується питанням організації в Ужгороді днів сучасного польського кіно, а також урочистого прийому за участі польських посадовців та дипломатів з нагоди сотої річниці відновлення незалежності Польщі. Під час сьогоднішньої зустрічі було домовлено, що захід пройде в атріумі облдержадміністрації.

«Відкриття консульства Польщі в Ужгороді, створення міжнародного пункту пропуску «Лубня – Волосате» на українсько-польському кордоні, спільна організація культурно-мистецьких заходів, проведення бізнес-зустрічей підприємців та туризм – це на сьогодні п’ять пріоритетних напрямів нашої з вами співпраці», – підкреслив Йосип Борто.

У свою чергу Генконсул зазначив, що транскордонна співпраця Закарпаття з регіонами Польщі має високий потенціал, і запевнив керівників області у своїй повній підтримці ініціатив з української сторони.

Поширити