Закарпаття зайняло друге місце у Рейтингу відкритості та якості опублікування містобудівної документації

Закарпатська область увійшла до трійки лідерів щорічного Рейтингу відкритості та якості опублікування містобудівної документації, який складається в рамках проекту «Відкрите просторе планування Pmap» за підтримки Мінрегіону.

Цьогоріч Закарпатська область у рамках Рейтингу отримала 6,6 балів із можливих 6,9. Наша область розділила друге місце із сусідньою Івано-Франківщиною, а першість має Дніпропетровська область (6,7 балів). Натомість, згідно з експертним аналізом, у п’яти областей взагалі відсутня містобудівна документація у відкритому доступі.

Показово, що Закарпаття за останній рік продемонструвало найбільш позитивну динаміку в рамках Рейтингу – з майже нульового показника до статусу лідера. А от нульовий поступ цього року продемонстрували Київська, Запорізька, Кіровоградська та Миколаївська області.

Основними критеріями при рейтингуванні були легкість пошуку матеріалів, наявність підтвердження їх офіційного статусу та узгодженість зі стратегією розвитку області. Сумарно ці три критерії впливали на показники в рейтингу на 25%. Суттєвіший вплив (75%) мав детальний аналіз безпосередньо розміщених матеріалів на офіційних веб-ресурсах органів влади. Окремо оцінювалися повнота та формат розміщених текстових матеріалів та графічної складової.

Відкриття доступу до містобудівної документації значно покращить і інвестиційну привабливість регіонів. Підприємці ж з будь-якого куточку світу отримують можливість в один клік дізнатись, де та в якій спосіб вони можуть законно розпочати нове будівництво.

 

Поширити