Цікаво, колоритно та ситно – Міжгірщина запрошує на фестиваль ріплянки

Цієї суботи, 16 червня, в селі Колочава, що на Міжгірщині, відбудеться відомий гастрономічний фестиваль традиційної місцевої страви – ріплянки (від слова «ріпа» – так у цих краях називають картоплю).

На святі, яке розгорнеться на території скансену «Старе село», пригощатимуть ріплянкою по-колочавськи: з грибами, сметаною, шкварками, бринзою, вурдою. На гостей чекають майстер-класи з приготування цієї страви та інших закарпатських наїдків і сиру. Крім того туристів розважатимуть театралізованими дійствами про історію Закарпаття. Участь у фестивалі візьмуть не лише господині з Колочави, а й з інших навколишніх сіл Тереблянської долини: Синевир, Негровець, Вільшани, Руська Мокра, Німецька Мокра та Міжгір’я. Вони реалізуватимуть свою кулінарну та гастрономічну продукцію. Та все ж основною стравою фестивалю буде ріплянка у всіх її різновидах.

Крім того, в рамках фестивалю відбудеться всеукраїнська науково-краєзнавча експедиція на базі Закарпатської обласної організації Національної спілки краєзнавців України. Науковці – краєзнавці на прикладі Музейного комплексу «Старе село Колочава» вивчатимуть досвід у справі збереження історико-культурної спадщини краю та роль громад у створенні скансенів та громадських музеїв.

Урочисте відкриття фестивалю ріплянки – о 12 годині.

Поширити