«Угочанська лоза – 2018»: винороби з Угорщини та Румунії, 57 видів місцевого вина, свіжі черешні й святковий феєрверк (+ ФОТО)

Знаменитий Виноградівський парк Перені у неділю став місцем збору виноробів та шанувальників вина – тут уже втринадцяте відгуляв відкритий конкурс-фестиваль «Угочанська лоза». Кілька років поспіль у яскравому святі беруть участь не тільки місцеві винороби, але й сусіди з Угорщини та Румунії, тому «Угочанська лоза» вже набула статусу міжнародного фестивалю. Напередодні конкурсна комісія, до складу якої входять і іноземні експерти, шляхом дегустування визначила переможців свята. Вибирати було з чого, адже на відкритий конкурс представили 57 видів вина. Цього року винороби змагалися в номінаціях «Біле сухе вино», «Червоне сухе вино», «Вино ізабельних сортів», «Десертне вино» та «Вибір туристів». І ті з них, чиї напої найбільше сподобалися експертам, отримали дипломи, медалі та цінні подарунки. А в неділю після урочистої ходи від центру Виноградова до парку Перені місцеві мешканці й туристи (яких зібралася величезна кількість) змогли оцінити колоритні садиби з різних куточків району, поласувати традиційними угорськими, українськими та румунськими стравами і, звичайно ж, продегустувати місцеві й закордонні вина. До речі, на фестивалі можна було придбати й свіжі цьогорічні полуниці й черешні, які на Закарпатті найшвидше дозрівають саме не Виноградівщині.

«Угочанська лоза» тривала до пізнього вечора, зі сцени амфітеатру гостей розважали автентичні фольклорні колективи, а завершився фестиваль святковим феєрверком.

Поширити