Масштабний проект із розбудови Футбольної академії здатен надати потужного розвитку футболу, який переживає на Закарпатті певний занепад

Не знайшовши співпраці з Мукачіською міською владою, угорці переносять проект в Ужгород і Дерцен

 

У облдержадміністрації обговорили деталі розбудови Футбольної академії на Закарпатті – масштабного спортивного проекту, який реалізується за кошти Угорщини в рамках міжурядової українсько-угорської угоди у співпраці з обласною Федерацією футболу України та за підтримки футбольного клубу «Варда» Кішварда» (Угорщина).

Закарпатську сторону представляли голова ОДА Геннадій Москаль та його перший заступник Іван Дуран, угорську – один із засновників Благодійного фонду підтримки спортсменів та футболістів «Академія футболу «Карпатія» Аттіла Ревес та Золтан Модьор, котрий свого часу організовував перший матч футбольної збірної України та Угорщини в квітні 1992р., а тепер буде консультантом проекту.

На початку зустрічі А.Ревес наголосив, що масштабний спортивний проект реалізується через неприбуткові організації та фонди і не має жодного бізнесового підґрунтя.

– На сьогодні ми визначили два основні місця розбудови Академії – це м.Ужгород і с.Дерцен Мукачівського району, – зазначив А.Ревес. – В Ужгороді на базі Спортивної дитячої юнацької школи олімпійського резерву (СДЮШОР) покращимо спортивну інфраструктуру та умови для проживання для дітей. Це включає реконструкцію стадіону «Авангард» та побудову спеціального центру для відбору талановитих дітей із спортивними майданчиками в с.Середнє Ужгородського району. У Дерцені планується будівництво цілого комплексу – гуртожитків, спортивних майданчиків, футбольних полів. Діти здобуватимуть середню освіту на базі сільської загальноосвітньої школи (яка може прийняти додатково кілька сотень учнів), а після обіду тренуватимуться на спортмайданчиках. Кандидатів на навчання в академії підбиратимуть не тільки із Закарпаття (хоча область буде пріоритетом, особливо гірські райони), але й з інших регіонів України. Принципово те, що ніякої сплати з боку батьків за навчання й тренування дітей не буде. Заклад діятиме за зразком Футбольної академії у Кішварді (Угорське містечко поблизу кордону з Україною). Спочатку ми намагалися розбудувати Академію в Мукачеві, але за півтора роки зрозуміли, що співпраці з міською владою не виходить. Тому цей масштабний проект перенесли в інші місця області.

– Закарпатці давно заскучили за справжнім футболом, – наголосив у свою чергу Г.Москаль. – Область має дуже давні футбольні традиції, найдавніші, ніж будь-який інший регіон України. Зараз Закарпаття переживає певний «футбольний занепад», але академія здатна надати цьому виду спорту потужного поштовху. Тому ми будемо робити все для її становлення і розвитку.

 

Поширити