Диверсант “Стрілок” — не діючий полковник ГРУ Генштабу Росії, а колишній прапорщик спецназу

— Служба безпеки України з незрозумілих причин героїзує диверсанта Ігоря Гіркіна (так званого “Стрілка”), представляючи його полковником Головного розвідувального управління Генштабу Росії, хоча для цього немає ніяких підстав, — заявляє Геннадій Москаль. — Нагадаю, що пунктом 6 Законом України “Про ратифікацію Угоди між Україною та РФ про співробітництво в галузі воєнної розвідки” від 7 лютого 2002 року визначено: “Уповноважені відомства зобов’язуються не проводити розвідувальну діяльність, спрямовану проти іншої Сторони. При цьому, розвідувальні відомства, що стали ненавмисно відомі одній Стороні про іншу Сторону, не повинні використовуватися однією Стороною проти іншої Сторони або передаватися третій стороні” (аналогічна  Угода про непроведення розвідувальної діяльності укладена й між службами зовнішньої розвідки України та Росії).

Якщо Росія порушує умови Угоди, яка, до речі, ратифікована і Держдумою РФ, то Міністерство закордонних справ України мало би висловити ноту протесту й викликати посла Російської Федерації в Україні в МЗС України для  пояснень щодо розвідувальної та диверсійної роботи ГРУ Генштабу Міноборони Росії. Цього не зроблено. Так само мовчить і ГРУ Міноборони України.
Причина в тому, що, за моєю інформацією, “Стрілок” — не діючий полковник Генштабу, а колишній прапорщик спецназу ГРУ Міноборони Росії. Полковники ГРУ Генштабу Росії не беруть участі в реконструкціях історичних подій і тим більше не викладають свої фото для ідентифікації в соціальних мережах. Вони не перетинають кордон України з паспортом на власне ім’я (по якому, до речі, Гіркіна й ідентифікували). Та й ніколи служба зовнішньої розвідки не проводила розвідувальної діяльності в країнах СНД, оскільки була відокремлена від 1-го управління КДБ СРСР і не мала бази для проведення розвідувальної діяльності в країнах колишнього Союзу.
Проведенням розвідувальної діяльності як в Україні так і в інших країнах СНД займається 5-те управління ФСБ Росії, яке має офіційну назву “Служба оперативної інформації та міжнародних зв’язків”. Очолює її генерал-полковник  Сергій Орестович Беседа — той самий, що в період масового розстрілу на Майдані приїздив до Києва й зустрічався з Януковичем.
Тому нашим спецслужбам слід давати громадськості правдиву інформацію про діяльність російських спецслужб на території України, а не присвоювати чини якомусь прапорщику й пройдисвіту Гіркіну.

Поширити