Коментарі ЗМІ у контексті “Декларації про свободу політичних дебатів у ЗМІ” жодним чином не можна використовувати, як доказ у кримінальній справі

Депутатське звернення народного депутата України Геннадія Москаля до першого заступника Генерального прокурора України Рената Кузьміна

Шановний Ренате Равелійовичу!

У інтерв’ю журналу “Фокус” від 12 квітня цього року серед причин арешту Юрія Луценка ви назвали й моє висловлювання про план, який начебто існував щодо виїзду Ю.Луценка за кордон. Цитата: “Вот несколько фактов. Выступает соратник Луценко господин Москаль и рассказывает, что у них был план по выезду Луценко за границу и предоставлении ему политического убежища. Это недостаточное основание?..”
Хочу повідомити Вам, що факт затримання Ю.Луценка 26 грудня 2010р. спецпідрозділом СБУ “Альфа” я прокоментував ЗМІ таким чином: “Якщо в Україні немає справедливості і правоохоронні органи затримують таких відомих політичних діячів, як Ю.Луценко, тоді треба шукати політичного притулку за кордоном”. Це висловлювання може бути розцінене тільки в контексті “Декларації про свободу політичних дебатів у ЗМІ”, його жодним чином не можна використовувати, як доказ у кримінальній справі.

Згодом, ще до рішення Печерського райсуду Києва 27 грудня 2010р. про арешт Ю.Луценка, так і після цього рішення, я неодноразово заявляв ЗМІ, що, незважаючи на всі умови, які були у Ю.Луценка для виїзду за кордон і отримання політичного притулку, він виїжджати з України категорично відмовився. Слідство не встановило жодних приготувань – ні з мого боку, ні з боку Ю.Луценка – щодо його виїзду за кордон, пошуку країни, яка надала б статус політичного біженця тощо. А коментарі в контексті “Декларації про свободу політичних дебатів у ЗМІ” не можуть використовуватися, як юридична підстава для арешту. Генеральній прокуратурі України достатньо обмежитися відносно Ю.Луценка превентивними заходами – направити Державній прикордонній службі листа про заборону йому виїзду за кордон.
З огляду на це, а також, враховуючи, що термін утримання Ю.Луценка під вартою закінчується, прошу не наполягати в суді на продовженні арешту, а обмежитися відносно підслідного підпискою про невиїзд. Зі свого боку гарантую, що у випадку звільнення Ю.Луценка з-під варти не буде здійснюватися жодних спроб щодо його виїзду за кордон із метою отримання політичного притулку чи статусу біженця.

З повагою,
Народний депутат України Геннадій Москаль

Поширити