Геннадій Москаль: “Люди, останки яких виявили біля місця поховання Георгія Гонгадзе, загинули в період другої світової війни”

В прямому ефірі Першого Національного каналу під час передачі “Шустер live. П’ятниця” екс-Голова Служби безпеки України Валентин Наливайченко неодноразово заявляв, що на місці виявлення тіла Георгія Гонгадзе співробітники СБУ знайшли останки ще вісьмох людей, які загинули насильницькою смертю. Як стверджував В.Наливайченко, це так зване «міліцейське кладовище» – таємні поховання вбитих органами МВС людей, що були об’єктами переслідувань режиму Кучми.

Щоб перевірити цю гучну заяву, я направив до Генеральної прокуратури України депутатське звернення, на яке днями отримав відповідь за підписом першого заступника Генпрокурора Рената Кузьміна. Як випливає з неї, виявлені останки людей найімовірніше відносяться до періоду другої світової війни. Наведу відповідь повністю:
«Повідомляю, що в ході досудового слідства у кримінальній справі про вбивство журналіста Г.Гонгазде впродовж серпня-вересня 2009 року здійснено огляд місцевості, де, за показаннями обвинуваченого О.Пукача було скоєно вбивство та поховано тіло Г.Гонгадзе. На відстані від 5 до 90 метрів від указаного О.Пукачем місця в землі виявлено скелети та кістки восьми людей. За висновками судово-медичних експертиз, смерть цих людей (практично і час поховання) настала більше, ніж 40 років тому. Зажиттєвих пошкоджень, у тому числі й таких, які могли б призвести до смерті, не виявлено».

Поширити