Геннадій Москаль вважає, що антикорупційний закон буде неефективним без створення Державної служби з питань декларування

Перший заступник голови парламентського комітету з питань боротьби з організованою злочинністю та корупцією Геннадій Москаль вважає, що стаття 12 «Фінансовий контроль» проекту закону «Про засади запобігання і протидії корупції», відправлена парламентом на повторне друге читання у вівторок, не може бути урегульована без прийняття окремого закону «Про державну службу з питань декларування». «В даному законі має бути чітко вказано, що доходи, майно, видатки і зобов’язання фінансового характеру чиновника мають контролюватися єдиним державним органом, — заявив Геннадій Москаль. – Мають перевірятися 100% декларацій посадовців високого рангу и 10% всіх інших чиновників – шляхом вибірковості за допомогою інформатизованої комп’ютерної системи».

За словами Геннадія Москаля, закон «Про засади запобігання і протидії корупції» без прийняття  Закону «Про державну службу з питань декларування» буде лише «ілюзією боротьби з корупцією в Україні» і не сприйматиметься світовою спільнотою. «Законом має бути встановлено жорстке і радикальне положення, що надає право Держслужбі з питань декларування при виявлені незадекларованих доходів і видатків майна, зобов’язань фінансового характеру, відкриття рахунків за кордоном (в офшорних зонах), купівлі за кордоном нерухомості, а також інших способів ухиляння від фінансового контролю,  встановлювати 100% штраф від річного сукупного доходу особи, яка підлягає фінансовому  контролю», — зауважив народний депутат. За його словами, робота зі створення відповідного законопроекту знаходиться на заключній стадії, а сам документ найближчим часом буде подано до Верховної ради.

 

Прес-служба Геннадія Москаля

Поширити