Геннадій Москаль просить голову СБУ Валерія Хорошковського оприлюднити реальні обставини розкриття терористичних актів у Макіївці

Народний депутат Геннадій Москаль звернувся до голови Служби безпеки України Валерія Хорошковського з проханням оприлюднити реальні обставини розкриття терористичних актів в Макіївці. «До рапорту міністра внутрішніх справ Анатолія Могильова щодо  розкриття терористичних актів, які відбулися в м. Макіївка, у мене особисто та у громадськості виникає багато запитань,  – йдеться в депутатському зверненні. – По-перше, згідно ст.112 Кримінально процесуального Кодексу України, справи про тероризм підслідні Службі безпеки України. Також за даними справами працівниками СБУ повинні проводитися  оперативно-розшукові заходи згідно Законів України «Про оперативно-розшукову діяльність», «Про організаційно-правові основи боротьби з організованою злочинністю», «Про боротьбу з тероризмом», «Про контррозвідувальну діяльність» тощо. Оприлюднення даних про розкриття злочину є компетенцією виключно СБУ, або може здійснюватися з письмового дозволу слідчого СБУ, в провадженні якого знаходиться дана кримінальна справа».

У зв’язку з цим Геннадій Москаль просить голову СБ України повідомити, чи давала спецслужба згоду чи письмове доручення на розголошення в ЗМІ даних про розкриття злочину, який був скоєний в м. Макіївка, Міністерству внутрішніх справ. «Чи не суперечать подібні дії керівництва МВС вимогам КПК України?, – запитує народний депутат. – Дивує також питання, чому не була проведена спільна конференція керівництва МВС України та  Служби безпеки України».

 

Народний депутат зауважує, що якщо за минулого президента вищеназвані служби були різного підпорядкування (МВС України –  підпорядковувалося  Кабінету Міністрів України, а Служба безпеки України –  Президенту України), то сьогодні обидві структури підпорядковані голові держави. «І найважливіше питання: чому з даного випадку мовчить прес-служба СБУ?», — запитує він.

 

«Все це ставить під сумнів достовірність фактів, які були викладені Анатолієм Могильовим на прес-конференції, — йдеться у зверненні. — У громадськості виникло  ще більше запитань стосовно скоєного злочину, тому що раніше вже були випадки, коли МВС України завідомо вводило в оману громадськість про розкриття того чи іншого резонансного злочину». В якості прикладу Геннадій Москаль наводить нещодавню ситуацію, коли міліція відрапортувала в ЗМІ, що знайдено злочинця, який вбив двох неповнолітніх дівчат в м. Севастополі – ним нібито виявився охоронець однієї з дитячих установ м. Севастополя. «В результаті депутатського розслідування виявилося, що охоронець до вбивства дівчат в Севастополі ніякого стосунку не має, а затриманий зовсім за іншим фактом – розтління неповнолітніх, – зауважує депутат. – Прошу надати відповідь про реальні обставини розкриття терористичних актів, які відбулися в м. Макіївка – про результати вашої відповіді мною буде поінформовано громадськість».

Прес-служба народного депутата

Поширити