Якщо План дій з лібералізації візового режиму з ЄС реалізовуватиметься такими темпами, як сьогодні, Європа не відчинить перед Україною двері ще довгі роки

– Незважаючи на те, що отримання безвізового режиму з Євросоюзом проголошено стратегічною метою України, яку необхідно досягти ще до кінця 2011 року, реально в цьому напрямку майже нічого не робиться, – вважає народний депутат Геннадій Москаль. – План дій із лібералізації візового режиму передбачає, зокрема, введення паспортів із біометричними даними, посилення заходів по боротьбі з нелегальною міграцією, вдосконалення управління кордоном, поглиблення міжнародно-правової взаємодії у сфері боротьби з корупцією та організованою злочинністю, незаконним обігом наркотиків і торгівлею людьми тощо.

Президент України закликав усі державні структури докласти максимум зусиль для введення безвізового режиму, однак якщо цей заклик реалізовуватиметься такими темпами, як сьогодні, Європа не відчинить перед Україною двері ще довгі роки. Останній приклад – провал антикорупційного законодавства у Верховній Раді, до якого найбільше доклалися представники “Партії регіонів”.
Сам План дій з лібералізації візового режиму з ЄС вважається в Україні мало не засекреченим, хоча в європейській пресі він публікується без жодних обмежень.
Для громадського контролю за діями влади в цій сфері, надаємо повний текст документу, врученого Президенту України В.Януковичу  в Брюсселі, 22 листопада 2010 року,  на самміті  Україна – ЄС.

Поширити