підписатись на розсилку
 
Новини
Фото
Біографія
Документи
Законодавчі ініціативи
Контакти
   
 

ЗМІ
28.09.2011

Партія регіонів перетворилась на тоталітарну секту - Г.Москаль

Парламентські вибори вже не за горами. Тому вже зараз цікаво, якою буде розстановка політичних сил, які кроки буде робити влада, що має робити опозиція, щоб досягти своєї мети. Про взаємовідносини між різними політичними силами, можливі опозиційні стратегії та тактики УНН розповів народний депутат від НУ-НС Генадій Москаль.

Напередодні виборів провладна партія розпочала процес об’єднання з іншими політичними силами та закликала до об’єднання опозицію. Одразу ж пішли розмови про можливість об’єднання БЮТ та НУ-НС, але представники БЮТу кожен раз спростовували цю інформацію. На Вашу думку чи можливе подібне об’єднання? Чи буде опозиція об’єднуватись напередодні виборів?

Ніякого об’єднання в рамках даної каденції Верховної Ради не буде, це однозначно. БЮТ - це самодостатня політична сила, яка має своє електоральне поле. До речі, в збільшенні цього електорального поля їм активно допомагає влада. Адже дивіденди БЮТу зростають за рахунок колишніх прихильників провладної партії. Я вважаю, що з точки зору передвиборчої партійної стратегії, те, що БЮТ ні з ким не об’єднується, це правильно.

Щодо НУ-НСу, який сьогодні містить вже 11 партій, то це той випадок, який на практиці показав, що блокування ні до чого не приводить – кожен лишився при своїх "комунальних квартирах". Процес об’єднання, який декларував Ющенко, він власноруч і розламав. Гадаю, що йому не потрібна потужна політична сила на яку б він спирався. Його влаштовував політичний хаос, адже в його випадку це була більш сприятлива середа для різних маневрів.

З 11 політичних партій, які сьогодні входять до НУ-НСу, єдиний хто має реальну електоральну підтримку, хто конкурентний, самодостатній, і може іти на вибори – це "Фронт змін". Всі решта – великі амбіції, великі плани, великі надуті щоки, але треба, щоб все це підтримували люди, а люди поки що підтримують Яценюка.

Окрім БЮТу та "Фронту змін" є ще тільки дві опозиційні політичні сили, які зможуть подолати виборчий бар’єр – це "Удар" В.Кличка та "Громадська позиція" А.Гриценка. Більше ніхто з опозиційних сил пройти в парламент самотужки не зможе. Блоків не буде – це однозначно. Партія регіонів не зацікавлена в їх існуванні, і не через те, що вона боїться цих "мелкочленів" з НУ-НС, а тому, що у Блока Юлії Тимошенко багато шансів на перемогу. Адже для людей її ім’я більш співзвучне та відоме. Не всі в селі розуміють, що таке "Батьківщина", але всі знають Юлію Тимошенко.

Але постійно лунають заяви про те, що БЮТ без свого лідера нічого не вартий, не отримає підтримки на виборах, а еквіваленту Юлії Тимошенко в БЮТі на сьогодні немає.

Це не має значення. Лідер є, і незалежно від того в тюрмі він, в слідчому ізоляторі, чи на волі. Якщо треба буде, щоб першим номером була Тимошенко, технологічно – це не проблема. Завтра будь-який депутат поміняє фамілію на Тимошенко і стане в голові списку.

До речі Яценюк теж робив заяви про готовність об’єднатись із БЮТ.

З точки зору політтехнології Яценюк зробив правильно. Будь-який виборець, який вже настраждався за всі роки незалежності вимагатиме об’єднання. Всі опозиційні сили перед виборами мають чітко заявити з ким вони дружать і проти кого вони дружать. У них мають бути спільні пункти у їх передвиборчих політичних програмах. Перше - змінити Конституцію і повернутись назад до парламентсько-президентської республіки. Друге - взяти 300 голосів в парламенті, щоб зробити Президента просто "свадебным генералом". Третє - створити Конституційну більшість, адже коаліції сьогодні нема. Отже, опозиція має взяти владу в свої руки, тобто перевести з президентсько-парламентської до парламентсько-президентської республіки, призначити свій уряд і лишити Президенту те, що було по старій Конституції.

Якщо всі партії, які вважають себе опозиційними, проголосили б ці постулати, то, я думаю, виборці б на це "клюнули". Опозиція дійсно може змінити владу мирно, безкровно, але треба сьогодні переконати в цьому виборців.

Тобто, все таки опозиція має об’єднатись, хоча б ідеологічно?

Не треба об’єднуватись ідеологічно, нехай кожен має свою партію, свою фракцію. Треба, щоб перші пункти їх програм співпадали. А решта може різнитись – своє бачення на бюджет, на адміністративну реформу, пенсійну, земельну тощо.

Ну і, до речі ще один об’єднуючий пункт, який є найважливішим. Якщо на момент виборів Тимошенко і Луценко будуть під вартою, всі ці опозиційні партії мають сказати, що на першому ж зсіданні парламенту ми приймемо рішення їх звільнити і зняти з них судимість. Я думаю, за це проголосує більшість виборців. Тому що куди я не приїжджаю, перше питання "Чому ви сидите? Чого ви мовчите, чому ви нічого не робите? Чого ви Юлю не рятуєте, чого ви Юру не рятуєте? Мій законопроект (законопроект про амністію Ю.Тимошенко та Ю.Луценка – Ред.) – це був крик душі моїх виборців.

Я переконаний, що під час виборчої компанії Тимошенко і Луценко мають бути на волі. Крім того, вони мають брати участь у виборчому процесі. Адже вони є найбільш знаковими фігурами сьогодні – на них є ореол мучеників, на них є тавро влади. Народ у нас дуже любить ображених владою. Це - українська ментальність, якщо влада тебе образила, то обов’язок народу тебе підтримати.

Опозиційним партіям треба просуватись в цьому напрямку, а об’єднуватись в єдину політичну силу - це абсолютно марна справа, адже до виборів залишилось дуже мало часу, хай кожен іде зі своєю програмою, хай вони проголосять те, що вони в парламенті об’єднаються заради спільної мети – змінити владу конституційним шляхом.

Я вважаю, що це дуже перспективний шлях який би міг повернути все мирно, конституційно. Сьогодні проти Президента Януковича прийомів немає – усунути його від влади неможливо, механізму імпічменту немає. Єдине, що можна зробити - конституційний переворот шляхом змін до Конституції і обмеження його повноважень.

Нещодавно віце-спікер Микола Томенко озвучив спільну позицію опозиції, щодо змін виборчого законодавства. Він заявив, що опозиція виступає проти зміни виборчого законодавства та готова його змінювати тільки в частині щодо формування відкритих списків. Чи дійсно це так?

Я погоджуюсь з паном Томенком. Я вважаю, що відкриті списки об’єднують пропорційну та мажоритарну систему. Але проблема в іншому, сьогодні, за словами самих членів Партії регіонів, їм немає кого покласти в першу п’ятірку. У нас партії були і є іменні. Ми говоримо Партія регіонів – маємо на увазі Янукович, ми говоримо Янукович – маємо на увазі Партію регіонів. Говоримо Тимошенко – маємо на увазі БЮТ тощо.

У нас є тільки дві ідеологічні партії - це Компартія та Свобода. Тут зміна лідера ніяк не впливає на саму партію. Чи там буде Симоненко чи Тягнибок, чи завтра прийде Ільєнко, чи Мартинюк, воно не змінить електоральні настрої людей. Що стосується решти партій, то тут все підлаштовано під конкретного лідера. Сьогодні лідер є, є Тимошенко, Яценюк, Гриценко, Кличко. Зараз питання в іншому, Янукович сьогодні не має права приймати участь у парламентських виборах і використовувати свої ім’я і президентську посаду, він не може очолити список. Якби він міг його очолити, то хто там буде другий, третій, четвертий, п’ятий народу вже не дуже-то і цікаво.

Тобто влада сьогодні зовсім не зацікавлена у відкритих списках?

Так, адже влада боїться світла, а відкриті списки – це і є світло.

Хай будь-яка партія іде до виборчого округу, але змагається не за допомогою лідерів, не прикриваючись Тимошенко, Януковичем, Яценюком, Кличком, а хай покаже регіональних лідерів. Тоді за ними розпочнеться гонитва і не вони будуть платити, щоб отримати місце у списку, а партія буде платити їм. Партія регіонів прийшла до влади з високим рівнем підтримки, надій та сподівань. Якщо б вона весь цей час займалась підбором кадрів хоча б рекрутуючи регіональних лідерів, які є моральними авторитетами на місцях, я гадаю, що зараз вона б виглядала набагато краще.

Сьогодні голови обласної організації ПР займають посади голів облдержадміністрації. Як такий голова може запросити до себе керівника обласної організації "Свободи" чи "Батьківщини"? Вони просто не прийдуть. Не вже на Банковій треба багато розуму, щоб збагнути, що ці речі треба роз’єднати, зробити департизацію, деполітизацію. Це має бути кадровий державний службовець, який має чітко виконувати лінію Президента, але для оточуючих це не повинну бути видно.

Але вже велась мова про департизацію державних службовців і на цьому здається наголошував сам Президент.

Але цього досі не роблять. Сьогодні майже всі голови районних державних адміністрацій є головами районних осередків ПР. Їм буде дуже важко іти на вибори, адже всі об’єднаються проти них не як проти губернаторів, а як проти обласних партійних вождів. Партія регіонів не повинна перетворюватись на корпоратив. Та і всі інші партії теж.

На жаль, сьогодні жодна з партія у нас не займається тим, чим займались комуністи – підбором, вихованням та розстановкою кадрів. І виходить, що сьогодні партія приходить до влади, а вона не має кого ставити на ключові посади – міністрів, віце-прем’єрів, губернаторів і вона починає просувати своїх.

Вже сто разів говорять – подивіться, ця людина не тягне, поміняйте її і вам буде легше, у вас не буде проблем, але корпоратив не дає. Це вже як секта, як Свідки Ієгови. Об’єднались і вважають, що все це тільки для них вибраних і чужий не може попасти в ту орбіту. А відкриті партійні списки дадуть можливість залучити до владних структур людей не заангажованих. Я вважаю, що це був би найкращий варіант для України.

Може з цієї точки зору провладна партія робить вірно, що розпочала об’єднання з іншими політичними силами?

Проблема в тому, що електорат Тігіпка - це не є споріднений електорат з Партією регіонів. В основному це інтелігенція, це студенти, це підприємці, це електорат який відійде. На мій погляд, велика частина піде до "Фронту змін", частина до Кличка, частина піде до Тимошенко, але ніколи не підуть до регіонів.

Так чи потрібен один Тігіпко Партії регіонів? Де його електорат? Наскільки я знаю, ті хто очолює його обласні партійні організації – ніхто з Партією регіонів не зіллється. Всі розпорошаться серед опозиційних сил, які я назвав.

Таке саме буде з Литвином, а електорат Балоги взагалі може використати будь-яка партія, яка дасть гроші. Такою методикою вже користувався Черновецький це не є якимось ноу-хау. Можливо влада сьогодні доводить народ до зубожіння, щоб легше було його скупити на виборах.

Спікер парламенту Володимир Литвин пропонував скоротити передвиборчу компанію до двох місяців. Як Ви ставитись до цієї ініціативи?

Якщо людина популярна та відома, то виборчої компанії взагалі може і не бути. А якщо це заробітчанин, який прийшов з мішком грошей, то звісно йому потрібен великий термін для того, щоб він встиг збудувати дитячі майданчики, пофарбувати паркани, зібрати сміття тощо.

В разі скорочення терміну передвиборчої компанії пройдуть тільки популярні, розкручені, ті, яких народ знає, любить та поважає. От сьогодні оголосили вибори а на завтра призначили голосування. І ніхто б не встиг нікого купити, нікого задобрити. Тоді прийшли ті, хто постійно з людьми працювали, яких люди знають, які себе зарекомендували. Інакше прийдуть ті люди, які будуть мати фінансові переваги над ідеологічними.

Джерело:  УНН   повернутись 


 
ЗМІ
15.11.2017

Геннадій Москаль: Замок «Паланок» – це національне надбання, а не родинний маєток клану Балог

 

Інтерв’ю голови Закарпатської облдержадміністрації виданню «Главком»

 

«Ми запитуємо у Фонду держмайна, і дізнаємося, що це все – державна власність»

8 листопада голова Закарпатської облдержадміністрації Геннадій Москаль своїм рішенням вилучив з комунальної власності міста Мукачево відомий на всю країну замок «Паланок». Керівник області свої дії пояснює виконанням постанови Верховної Ради від 15 квітня 2009 року «Про заходи щодо збереження пам'ятки культурної спадщини – замку «Паланок». Паралельно Москаль листом звернувся до міністра культури Євгена Нищука з проханням виконати постанову парламенту восьмирічної давнини і взяти замок у підпорядкування Мінкульту.   докладніше 


05.04.2017

Якщо б реформа поліції відбулася, ми б не бачили у різних ЗМІ, як щодня ловлять поліцейських

 

Голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль в інтерв’ю телеканалу «112 Україна» розповів про ситуацію на Закарпатті, про декомунізацію і про те, чи відбулася в Україні реформа поліції   докладніше 


06.02.2017

Геннадій Москаль: «Або ми воюємо, або ми торгуємо. Одне з двох, мусимо вибрати!

Інтерв’ю голови Закарпатської ОДА виданню «Главком»

Геннадій Москаль керує Закарпаттям з липня 2015 року. До того він займав посаду голови обласної держадміністрації на охопленій війною Луганщині. Проте сказати, що зараз його робота протікає набагато спокійніше, не можна. Теми незаконної рубки лісу та контрабанди на митниці – ключові для Закарпаття. Та в останні дні і вони відійшли на другий план.    докладніше 


05.02.2017

Савченко в Росії вправили мізки, у нас буде ще пара таких, як вона - Геннадій Москаль

Про те, чи є на Закарпатті проблема незаконної вирубки лісу, чому в Україні провалено реформу поліції, "вінницьких", які активно приходять до влади, та росіянина, який міг обробити Надію Савченко під час її перебування в полоні, в другій частині інтерв’ю ONLINE.UA розповів голова Закарпатської облдержадміністрації Геннадій Москаль.   докладніше 


31.01.2017

Геннадий Москаль: «Я с ужасом и в холодном поту жду 2019 год»

 

Губернатор Закарпатской области рассказал «Апострофу» о полиции, контрабанде и экспорте леса

 

Губернатор Закарпатской области ГЕННАДИЙ МОСКАЛЬ имеет за плечами карьеру МВД и опыт в политике. Как бывший нардеп он поделился мыслями о предстоящих выборах, как опытный работник органов внутренних дел – о конкурсе на главу Нацполиции и ситуации в Княжичах, как бывший губернатор Луганской области – об экономической блокаде оккупированных территорий, а в качестве главы Закарпатской ОГА рассказал, что происходит с экспортом леса-кругляка.   докладніше 
(C) Геннадій МОСКАЛЬ. Розробка сайту: Unique Directions