підписатись на розсилку
 
Новини
Фото
Біографія
Документи
Законодавчі ініціативи
Контакти
   
 

ЗМІ
15.09.2011

Геннадій Москаль : “Що залишається робити? Треба їсти маленьку картоплю”

Коли на українському святі зустрінеш Москаля, то дуже важливо, щоб він був Геннадієм Геннадійовичем. А ще важливо, щоб чудесним чином в цей святковий час під рукою опинився диктофон, а народний депутат захотів відірватися від святкової бринзи, піднятися трошки вище на гору і на майже вертикальній лісовій стежці почав говорити про далеку від свята українську політику. На щастя, серед рахівських гір вдалося все звести докупи і в результаті пропонуємо прикурену, отримбітану, коломийками підсолену версію політичної ситуації від народного депутата, генерал-лейтенанта міліції, кавалера орденів «За заслуги» Геннадія Геннадійовича Москаля.

- Геннадію Геннадійовичу, в якій якості ви зараз на цьому святі?

- В якості простого, пересічного, як казав Ющенко, маленького українця, який приїхав на це гуцульське свято.

- А чому ви приїхали на це гуцульське свято?

- Я кожного року приїжджаю, починаючи з 2002 ро-ку.

- Це тому, що вас тут гарно приймають?

- На Закарпатті гарно приймають, коли ти при владі. А коли влади нема, дехто відвертає голову, дехто виглядом демонструє: що то за баран іде? А дехто виявляє

людські якості, незважаючи на те, в якій іпостасі знаходиться людина.

 - Доведеться трохи зруйнувати ваш сьогоднішній скромний образ і допоможе нам Віктор Федорович, адже саме він на 20-ту річницю Незалежності підписав указ про присвоєння вам ордену «За заслуги» І ступеня.

- Так. Це було рішення комітету Верховної Ради по боротьбі з корупцією і організованою злочинністю, який мене подав на цю нагороду. До речі, в попередні роки ( у 2000 і 2007) з рук президентів Кучми і Ющенка я отримав ордени «За заслуги» ІІ і ІІІ ступеня. А Янукович, в даному випадку, просто ви-конав свої конституційні повноваження.

- І практично йому не було куди подітися.

- Було би гірше для нього. Подання робила незалежна гілка влади. Якби він викреслив мене, то це був би скандал. Дехто з депутатів почав дійсно відмовлятися. А я вважаю, що це державне свято - 20 років Незалежності України. Хоч ми трошки з сумом і не дуже весело його зустрічаємо і святкуємо, але воно є свято.

- Тому ви й погодилися взяти нагороду?

- Справа в тому, що мені її ще ніхто не давав. Всі думають, що президент ходить до кожного додому і розносить нагороди. Я думаю, що через півроку вона прийде у Верховну Раду, а потім її спустять у комітет і на якомусь засіданні її вручать. Оце така буде врочистість.

- Юрій Луценко, колишній міністр МВС, з яким ви перебуваєте в одній партії, висловився так, що ця нагорода тільки додасть вам сили і можливостей.

- Ви знаєте, є різні люди. В різних політичних таборах є люди розумні і люди дурні. Так само є при владі і так само є, на жаль, в опозиції. Бо, якби сьогодні всі були розумні в опозиції, то такої влади би сьогодні в державі не було. Ви згідні зі мною?

- Логіка є.

- Я вважаю, що нагородження опозиціонерів, це є визна-нням того, що опозиція в державі є. Нагорода ніяк не вплине на мою політичну позицію, не вплине на мої політичні переконання і не викличе великої любові та щирих почуттів до влади. Я не буду писати оди, вірші, співати пісні, які б славили сьогоднішню владу, зокрема партію Регіонів. Я був до них в опозиції, є і буду в подальшому.

- Відносно опозиції, Геннадію Геннадійовичу. На днях в інтернеті прочитали, що го-тується чистка в рядах вашої фракції і одним із кандидатів на виліт, зі слів Стецьківа, є саме ви.

- Це говорять люди, які взагалі не розуміються в партійному будівництві. Якби це була Компартія, партія Регі-онів, які не є блоковою партією, то вони могли б на своєму зібранні таке рішення прийняти. Я не є представником «Нашої України», я пре-дставник «Народної Самоо-борони». Ми мали 25% акцій у цьому акціонерному товаристві. А всього там представлено 9 партій. Щоб мене виключили, спочатку повинен зібратися з’їзд «Народної Самооборони» чи політради, внести подання до Блоку «Наша Україна - Народна Самооборона». Бо я не належу до інших сил, їм не підконтрольний, не підзвітний. Це є дії політичного банкрута Ющенка, який сьогодні опинився ніде зі своєю політикою. І «Наша Україна», почесним головою якої він є, і вся та команда з 80 млн. грн. боргів перед партійними організаціями розуміють, що не мають підтримки. Тобто фракція є опозиційною до «Нашої України». Це є неприродно і нелогічно, але сталося так не по вині фракції. Коли Ющенко почав фракцію ображати, що він усіх нас знайшов на смітнику, багато депутатів, в тому числі я, Анатолій Гриценко, Тарасюк, Омельченко та інші просто встали і вийшли, і більше ми до нього, скільки він керував державою,ні на які зустрічі не приходили. Спочатку пішли в «тиху» опозицію, а потім в «жорстку», коли він… Кажуть, що при Ющенку не було політичних репресій. Нікому не вірте. Приклад - процес із Жванією, коли він хотів посадити свого кума, щоб виправдати самоотруєння, яке він зробив. Чому Ющенко сьогодні не здає кров? Тому, що там нема ніякого діоксину. Вивчаючи основи судово-медичної експертизи у трьох учбових закладах МВС України можу сказати - та ви спитайте будь-якого токсиколога і він вам скаже, - що діоксин, це така речовина, яка прогресує і людину потихеньку з’їдає, а не робить її такою, як ми сьогодні бачимо Ющенка. Тому я не вірю в отруєння. Він хоче «почиститись» від Мартиненка і зробити головою фракції Кириленка.

- А в інтернеті прочитали, що Яценюка, за яким зараз полює великий капітал.

- Ні. Яценюк має свою партію. Він єдиний, хто має перспективи і електоральну підтримку з усіх мілкочленних. Решта, то є політичні банкрути, в тому числі і «Народ-на Самооборона». Хоча то тема окремого діалогу. Бо не по моїй вині, по вині акціонерів, власників. Спочатку вони пересварилися, а потім пішов неправильний підбір кадрів. Чого ми навряд чи колись навчимося від комуністичної партії: підбір, розстановка і виховання кадрів. Це була їхня фішка, на якій трималася потужна партійна і радянська система. На жаль, жодна партія цим не займається. Перемогла би Тимошенко, аналогічні процеси почалися б у партії Регіонів. Повірте: переходили б, як має бути, бо є кон’юнктурщики, лизоблюди, примазані і т. п. Так і у нас сталося. Ми всі були на своїх виборчих процесах і один одного побачили в перший день роботи Верховної Ради. І самі дивувалися: звідки ці люди і як вони сюди потрапили? Але продовжимо. Повторюся, тому це почалося, бо хочуть «з’їсти» Мартиненка. Він не підтримує Ющенка. Ющенко хоче підтримки в парламенті, тому буде опиратися на перевірені кадри: Кириленка, Третьякова, інших. А людей, які не дають зняти Мартиненка, потрібно з фракції вигнати. Кириленко, в свою чергу, в тісних обіймах зіллється з «Нашою Україною», яку очолює Наливайченко, почесним головою якої є Ющенко. Вони думають, що таким чином зможуть потрапити в парламент, бо без парламентської фракції потрапити сьогодні в парламент неможливо і дуже важко.

- А як ви потрапите в парламент?

- Якщо я буду йти, то тільки по мажоритарці. А перед тим я подумаю чи йти. Але нема ще закону про вибори і я думаю, що сьогодні ще й сам президент не знає як бути. Він согодні прекрасно зрозумів, що губернатори вже не в тій економічній, політичній ситуації. Вони те сито не просіють, сито діряве. І в парламент можуть потрапити ті люди, які так само можуть скористатися тими методами: скупити собі фракції. Де гарантія, що завтра не прийде хтось інший, за ким стоїть Росія чи якась інша політична сила, і не зробить те, що зробила партія Регіонів: накупить собі «тушок» і «прихильників»?

- Геннадію Геннадійовичу, яка політична сила вам зараз ближче?

- З тих, що в парламенті?

- З тих, що в Україні.

- Ну, з тих, хто має хоч якесь європейське обличчя і європейську перспективу, я свої симпатії віддав би «Удару». Це новий проект, проєвропейський. Я не можу сказати, що у них там всередині, але виглядають вони привабливо. Хоча може бути так, як і з мамалигою: зверху присипана привабливою бринзою, а всередині сира.

 - А яке відношення до БЮТу, адже Тимошенко зараз через мученицький стан може знову набути політичної ваги. Чи пішли би ви з цією політичною силою?

- В партію Тимошенко не пішов би, але пішов би з Тимошенко на державну службу. Я вважаю її менеджером, якого поки що в країні ніхто перевершити не може. Пережити таку світову кризу, коли сьогодні Греції дають великі вливання, Португалія, Іспанія, Берлусконі не знає, що роботи. Це країни, куди українці масово їдуть на заробітки. А Тимошенко пережила таку кризу без підтримки президента, без підтримки парламенту і без підтримки власного уряду, який її власне і втопив, і посадив на лаву підсудних. Я вважаю, що це талановитий менеджер.

- А яка, на ваш погляд, перспектива цієї справи?

- Ви самі бачите, що влада загнала цією справою себе і всю Україну в глухий кут. По-перше, повне не сприйняття, інформаційна агресія з боку Росії. По-друге, як би хто не ставився до Путіна, але я вважаю, що він все-таки мужик і він не здав Тимошенко. Він домовився з нею і не здав її. Не так, як в Україні: вечором домовилися, вранці забули. По-третє, європейської перспективи без Тимошенко не бачити. Ну і останнє: загострення політичної ситуації в Україні. Ось що дав бездумний арешт Тимошенко. Чого влада боїться? Влада боїться, що Тимошенко прийде в парламент і це наступний президент. Але не виключено, що вона може не прийти в парламент і стати наступним президентом. Адже, що нас чекає? Підвищення цін на нафту, бензин, газ – це умова МВФ. І це поставить народ на коліна. І сама влада теж буде на колінах.

- Чи може в такому випадку статися соціальний вибух?

- Наші люди дуже терплячі. Для революції потрібні лідери. У нас лідери – Тимошенко і Луценко. Луценка ізолювали, бо він міг від Рахова оцю всю бринзу розвернути на Київ, а по дорозі, як сніжний ком, зростали б лави протестуючих. Других лідерів поки не видно. А як нема лідерів, то будь-яка хвиля може перерости в бурю. Навіть від того, що хтось комусь в тролейбусі став на ногу. Перевернуть один тролейбус, другий і пішло-поїхало. А коли хтось веде, як Луценко, коли пройшли «Україна без Кучми», Майдани і все без кровопролиття… На жаль, повторюю, таких лідерів не видно.

- Яка перспектива справи Луценка?

- Вони його до виборів не випустять. Моя оперативна інтуїція, яка в мене присутня і ніколи не підводила, говорить, що його дотримають до закінчення виборчої кампанії, а потім президент набере собі бали, зробивши акт помилування. А суд, що суд? Ми он в лісі, і це все одно, що я не з вами, а он з деревом буду говорити.

- Якщо буде прийнятий виборчий закон і там буде мажоритарна система, і ви вирішите йти на вибори, може так статися, що ви підете від Закарпаття?

- Я не виключаю. Все буде залежати від того політичного розкладу, який буде на момент виборів.

- А як би ви проаналізували політичний розклад в сьогоднішньому Закарпатті? Як вам ця наша біполярність?

- Політична ситуація в Закарпатті нульова. «Єдиний центр» – це одноразова надута кулька, яка або сама лопне, або хтось її проштрикне. Балога хотів самоутвердитися перед Януковичем і хотів показати, що він є ґазда і господар Закарпаття. Велика перемога «Єдиного центру» ні для кого не є секретом: це 400 грн. виборцю і 8000 грн. члену виборчої комісії. Одна людина з його штабу відповідала за 50 чоловік. Нічого вони не робили протягом кампанії, почали працювати в суботу, перед голосуванням розносити гроші. А представник стояв біля клубу і тільки відмічав, хто не прийшов. Якщо не прийшли, сів у машину і поїхав, завантажив, привіз на дільницю, щоб проголосували. При цьому вони відбирали соціально-незахищених, малозабезпечених, сиріт, безробітних, декласованих, асоціальні елементи. Інтелігентів: лікарів, вчителів вони вбік, бо то думаючий електорат. В цих явка була низька, а в тих 100%. От і вся політтехнологія. Яка підтримка ЄЦ, люди добрі, що то за партія?

- Партія чи не партія, але Регіони на Закарпатті почувають себе не зовсім затишно.

- Партія Регіонів у Закарпатті - це абсолютний нуль. Вони не керують. Керує Іван Балога. А Ледида? В нього є лакеї, які його оточують. Він би краще керував тими своїми драними козами на “Золотій Горі” (ранчо біля Ужгорода, яке належить голові Закарпатської ОДА О.Ледиді) і було б набагато ефективніше. До того ж партії Регіонів немає кого ставити на виборчі округа, так само, як немає кого ставити ЄЦ. ЄЦ, то є ОО закритого типу: Балога один, Балога другий, Балога третій, Кріль і Петьовка.

- Ви так всіх розкритикували – регіоналів відправили кози пасти, ЄЦ – закритого типу. А чи є , на вашу думку, в Закарпатті серйозна політична сила?

- А що, Регіони по своїй політиці, ментальності підходять закарпатським людям?

- Люди вирішать. А чи є ті, що по ментальності, по європейськості близькі?

- Була така сила, якби вона працювала як слід. «Батьківщина» тут мала непогані позиції. Їх тут треба примножувати і нарощувати. Але весь авторитет «Батьківщини» тримається на одній людині. Я їм вже казав, чому вони програли другий тур виборів. Бо був лідер, а інші були тільки для масовки. Між першим і другим туром партійні організації по всій Україні повинні були взяти лідера під руки і понести на президентський трон. Але, на жаль, масовка нічого не може. Масовка співати без соліста не може.

Тому впливових політичних сил, які б не за гроші мали повагу, любов населення, я на Закарпатті не бачу.

- Було б дивно з нашого боку, якби ми не задали питання про міліцію.

- Міліція не з народом. Міліція зараз, це озброєний загін партії Регіонів.

- Чи залишилися в цього загону якісь навички, професіоналізм, моральний дух?

- З приходом пана Могильова, який навіть своєю зовнішністю нагадує мені персонажа фільму колись знаменитої «Одеської кіностудії» «Зелений Фургон». Якісь в нього пальці такі відстовбурчені, ніби він тільки-но відкинувся з місць позбавлення волі. Тому сказати, що він є авторитет… Я ж говорю з київськими міліціонерами, яких вже нудить від того, що їх примушують робити. Але он мене питали одні журналісти, мовляв, йде технічне переоснащення міліції, нарощується кількість касок, бронежилетів, автозаків і чи потрібно це? Думаю, що потрібно. У нас не тільки є загроза політичних протестів, може статися і як в Лондоні, коли перевертали машини, або хвилювання в місцях позбавлення волі. Тому міліція повинна бути готовою захистити населення. Але 90% складу міліції, то є мешканці села. Вони від Могильова і його команди чують одне, а вдома від мами з татом чують інше. І в них вже роздвоєння відбувається, і вони в розгубленості. Тому не виключена можливість, що в один день вони можуть покидати щити, каски і перейти на сторону народу. Чому тримають Могильова? Це єдиний з усіх міністрів за всю історію Незалежної України, який може без каяття совісті дати команду стріляти в людей. Другого такого дурня ніхто не знайде.

- У суспільстві зараз панують дуже песимістичні настрої, навіть з відтінком істеричності. А який настрій у Геннадія Геннадійовича?

- Настрій такий, що все це можна змінити у 2012 році, не потрібно чекати 2015 рік.

- А буде 2012 рік?

- Обов’язково буде. Практично якісь зміни ще раз внести майже неможливо. Ви пам’ятаєте, як Кучма хотів собі через Конституційний суд зробити третій термін і в результаті стався Майдан. Але потрібно говорити з людьми, щоб не купували кота в мішку. Не потрібно любити Тимошенко, Гриценка, Яценюка і т. д., потрібно їх спитати: для чого ви йдете в парламент? Кожен повинен сказати з ким буде в парламенті, проти кого дружитиме.

- Ну вони й наобіцяють, як завжди, а прийдуть в парламент і все переграють. А може їх всіх вже туди не треба?

- А хто є? На кого їх міняти?

- Вказати важко інших , але ці вже намозолили.

- Але кращих нема. Знаєте, є рік, коли гарно вродить крумпля (діалектне – картопля), а є, коли вона маленька. Що залишається робити? Треба їсти маленьку крумплю.

- Що ж, дякуємо вам за самовідданість. Потрібно було мати не аби яку стійкість і терпіння, щоб встояти на цьому схилі гори і відповідати на питання, на які десятки разів вже доводилося відповідати.

- Дякую вам. Передавайте привіт виноградівцям. У мене найтепліші згадки і думки про закарпатців. Якби вони такими не були, ви б мене сьогодні на бринзі не знайшли.

Володимир Мочарник

Газета “Чорна гора”
http://chorna-gora.at.ua/news/gennadij_moskal_shho_zalishaetsja_robiti_treba_jisti_malenku_krumplju/2011-09-11-152
 повернутись 


 
ЗМІ
15.11.2017

Геннадій Москаль: Замок «Паланок» – це національне надбання, а не родинний маєток клану Балог

 

Інтерв’ю голови Закарпатської облдержадміністрації виданню «Главком»

 

«Ми запитуємо у Фонду держмайна, і дізнаємося, що це все – державна власність»

8 листопада голова Закарпатської облдержадміністрації Геннадій Москаль своїм рішенням вилучив з комунальної власності міста Мукачево відомий на всю країну замок «Паланок». Керівник області свої дії пояснює виконанням постанови Верховної Ради від 15 квітня 2009 року «Про заходи щодо збереження пам'ятки культурної спадщини – замку «Паланок». Паралельно Москаль листом звернувся до міністра культури Євгена Нищука з проханням виконати постанову парламенту восьмирічної давнини і взяти замок у підпорядкування Мінкульту.   докладніше 


05.04.2017

Якщо б реформа поліції відбулася, ми б не бачили у різних ЗМІ, як щодня ловлять поліцейських

 

Голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль в інтерв’ю телеканалу «112 Україна» розповів про ситуацію на Закарпатті, про декомунізацію і про те, чи відбулася в Україні реформа поліції   докладніше 


06.02.2017

Геннадій Москаль: «Або ми воюємо, або ми торгуємо. Одне з двох, мусимо вибрати!

Інтерв’ю голови Закарпатської ОДА виданню «Главком»

Геннадій Москаль керує Закарпаттям з липня 2015 року. До того він займав посаду голови обласної держадміністрації на охопленій війною Луганщині. Проте сказати, що зараз його робота протікає набагато спокійніше, не можна. Теми незаконної рубки лісу та контрабанди на митниці – ключові для Закарпаття. Та в останні дні і вони відійшли на другий план.    докладніше 


05.02.2017

Савченко в Росії вправили мізки, у нас буде ще пара таких, як вона - Геннадій Москаль

Про те, чи є на Закарпатті проблема незаконної вирубки лісу, чому в Україні провалено реформу поліції, "вінницьких", які активно приходять до влади, та росіянина, який міг обробити Надію Савченко під час її перебування в полоні, в другій частині інтерв’ю ONLINE.UA розповів голова Закарпатської облдержадміністрації Геннадій Москаль.   докладніше 


31.01.2017

Геннадий Москаль: «Я с ужасом и в холодном поту жду 2019 год»

 

Губернатор Закарпатской области рассказал «Апострофу» о полиции, контрабанде и экспорте леса

 

Губернатор Закарпатской области ГЕННАДИЙ МОСКАЛЬ имеет за плечами карьеру МВД и опыт в политике. Как бывший нардеп он поделился мыслями о предстоящих выборах, как опытный работник органов внутренних дел – о конкурсе на главу Нацполиции и ситуации в Княжичах, как бывший губернатор Луганской области – об экономической блокаде оккупированных территорий, а в качестве главы Закарпатской ОГА рассказал, что происходит с экспортом леса-кругляка.   докладніше 
(C) Геннадій МОСКАЛЬ. Розробка сайту: Unique Directions