підписатись на розсилку
 
Новини
Фото
Біографія
Документи
Законодавчі ініціативи
Контакти
   
 

ЗМІ
30.12.2014

Москаль: "Я - голова ОДА, голова облради і 123 її депутати"

Губернатор Луганщини Геннадій Москаль розказав ВВС Україна про проблеми Луганщини, стосунки із сепаратистами та свої повноваження. Насамперед ВВС Україна поцікавилася, чого найбільше потребує область зараз.

Геннадій Москаль: В першу чергу треба вирішити найбільшу для нас проблему, це – виплата компенсацій за житло, що було зруйноване під час військових дій.

На початку грудня тільки в одному селищі Кримському було зруйновано 60 будинків. Проект урядової постанови є: якщо житло повністю зруйноване і не підлягає відновленню, дають 150 тисяч, людина відкриває рахунок. Банки ті гроші перераховують по 10 тисяч за втрачене майно - меблі, одяг, посуд, все, що було. Люди таке рішення вітають, їх ця сума влаштовує. Питання в одному, щоб ця постанова Кабінету міністрів була прийнята.

Друге питання – ми зіткнулися із юридичним колапсом. Луганська - єдина область, де відсутня обласна рада. Я сьогодні - і голова обласної державної адміністрації, і - в лапках - голова облради, і три його заступники, і всі 123 депутати облради.

Якщо ми проведемо вибори окремо на підконтрольній Україні території Луганської області, ми самі визнаємо, що Луганська область не вся є в складі УкраїниГеннадій Москаль, губернатор Луганщини

Були пропозиції і був закон підписаний президентом України щодо особливого статусу Донбасу, де мали в грудні пройти вибори. Але так звані "Луганська народна республіка" і "Донецька народна республіка" порушили це, і провели власні вибори, абсолютно незалежно від нас.

У нас, на території яку контролює українська влада, є такі села, де голови чи депутати сільських рад повтікали, бо були замішані в сепаратизмі. Дуже важко зібрати міські ради, селищні ради. Тому ми хочемо на час проведення антитерористичної операції отримати додаткові повноваження, бо не може бути безвладдя. Такі функції на час проведення Антитерористичної операції мають бути передані державній адміністрації.

Сьогодні кінець року. У нас на рахунку обласної ради тих грошей, які я не можу розподілити, накопичилося близько одного мільярда гривень. Ми хочемо це подолати і підготували відповідний законопроект.

Якщо ми проведемо вибори окремо на підконтрольній українській владі території Луганської області, ми таким чином самі визнаємо, що Луганська область не є цілісною і не вся є в складі України. Тобто ми підемо таким же дурним шляхом, яким пішла "Луганська народна республіка". Тому вибори нам треба проводити, тільки коли закінчиться Антитерористична операція.

ВВС Україна: Чи всюди на території, яку контролює Україна, платять пенсії?

Геннадій Москаль: Всюди. У нас нема жодного, навіть найменшого села, де не отримують пенсії. Там, де не можна відкрити відділення "Укрпошти" через бойові дії, бо поштовики бояться самі туди завозити гроші, туди завозять їх із озброєною охороною, яку надає міліція. Ми залучаємо військових, які посилюють охорону, і видаємо пенсії.

Дійсно, ми маємо заборгованість у сумі десять мільйонів, по Новоайдарському та Попаснянському районам. Це населені пункти, які де-юре знаходилися на території підконтрольній бойовикам, а де-факто - на території, підконтрольній українському уряду. Грошей бюджетникам там ніхто не платив.

Щоб виплатити ці борги, також треба постанова Кабінету міністрів, вона сьогодні вже є. Зараз мій перший заступник знаходиться в Києві, вирішує це питання. Нам або дадуть дотацію в десять мільйонів на погашення заборгованості, або дадуть гроші з резервного фонду.

ВВС Україна: Чи можна було не блокувати виплати на окупованих територіях?

Проживати там (в "ЛНР". - Ред.) із штампом "укра", як нас називають, це є небезпечним для життяГеннадій Москаль, губернатор Луганщини

Геннадій Москаль: Я не бачу тут блокування. Просто йде перереєстрація пенсійних справ, це так. Люди бояться, що державна реєстраційна служба ставитиме печатку не на довідку особи, тимчасово переміщеної із зони АТО, а в паспорті. Зараз штамп ставлять в довідку. Вони беруть цю довідку в місцевих управліннях соціального захисту. Потім реєструються в пенсійному фонді.

Якщо буде прийнято це рішення про штамп у паспорті, кількість охочих отримати пенсії на підконтрольній території зменшиться відсотків на дев’яносто. Оскільки проживати там із штампом "укра", як нас називають, це є небезпечним для життя. Але я все ж не розумію, чому підняли такий галас.

ВВС Україна: Наскільки ефективно ОБСЄ контролює режим припинення вогню на Луганщині?

Геннадій Москаль: Ми більше до представників ОБСЄ не звертаємося. Ми вирішили, що це найбільш неефективний шлях. Ефективніше домовляється із бойовиками місцеве населення, яке страждає через відсутність газу, води, електрики. І якщо місцевим дають гарантію безпеки, ремонтні бригади ідуть та працюють.

Я вже пережив тут не один за короткий час "режим тиші". І щось жоден з них довго не тримався.Геннадій Москаль, губернатор Луганщини

ВВС Україна: Чи можливе швидке покращення ситуації в області? Як розвиватиметься ситуація, якщо навіть встановиться реальний мир?

Геннадій Москаль: Я вже пережив тут не один за короткий час "режим тиші". І щось жоден з них довго не тримався.

У нас є специфічна так звана "ЛНР". Вона трішки відрізняється від "ДНР", бо тут є багато груп впливу. Тобто сама "ЛНР" контролює Луганськ та передмістя, але не контролює іншу територію так званої "Луганської народної республіки".

Великою силою є козаче так зване Всевелике військо Донське. Його ватажок Козіцин зараз у Росії, але справа його живе, козачки тримають під контролем південні райони області. Алчевськ контролює якийсь Мозговий, Стаханов – якийсь Дрьомов, який влітку тримав під окупацією Сєвєродонецьк із своєю "Армією південного сходу". Первомайськ контролює якийсь Іщенко, судимий у Росії за вбивство. Він приїхав з Російської Федерації в квітні цього року, з початком проросійських так званих акцій протесту. Ще невелику частину області контролюють інші дрібні нікому невідомі козачки та отаманчики.

Сам Плотницький (так званий "голова" "ЛНР". - Ред.) не може гарантувати, що хтось буде виконувати те, що він підписував у Мінську під час мирних переговорів у вересні.

Коли у нас на 32 блокпості були великі проблеми, представники ОБСЄ дзвонили особисто Плотницькому, і він їм сказав, що цю територію не контролює, тому вплинути на те, що там відбувається, не може. То в мене є закономірне питання: чого ж ти це підписував і нащо ж ви його запрошували? Тоді або всі ці бандформування разом запрошуйте, або здійсніть заходи з припинення їхньої діяльності.

ВВС Україна: З ким можна і треба вести переговори - з сепаратистами чи лише з Москвою?

У нас із так званою "ЛНР" спільний газ, спільна електрика. У нас спільне водопостачання, водоотведення і тому подібне.Геннадій Москаль, губернатор Луганщини

Геннадій Москаль: Я, як уповноважений урядом і президентом України на державне управління територією, підконтрольною українській владі, не збираюсь ні з ким вести ніяких переговорів і ні з ким домовлятися. Бо ж їх там ціла купа. Я тут один і моя посада прописана в конституції України. А хто вони такі? Самозванці, більше ніхто. Тому я ні з ким переговори не веду, і це не входить в коло моїх обов’язків, я не маю повноважень втручатись у формування засад зовнішньої або внутрішньої політики. Її визначає Київ.

У нас із так званою "ЛНР" спільний газ, спільна електрика. У нас спільне водопостачання, водовідведення і тому подібне. До речі, всю воду, яку подають в "ЛНР", добувають тут, у нас. Частину електрики ми отримуємо з Російської Федерації, через ту територію, яка отримує живлення з шахт Ростовської області. Вони ("ЛНР". - Ред.) живляться непогано від Російської Федерації, але п’ятнадцять мегават в нас все одно беруть. Коли я прийшов, вони брали 200 мегават, але потім споживання знизили.

Ще зовсім недавно у нас в області з електрикою було погано, коли у всій Україні було добре. Ми є єдиною такою областю в Україні, бо відповідні електролінії порвані і знаходяться на території, підконтрольній козачому Всевеликому Війську Донському. Ніхто туди не допускає ремонтні бригади, переговори електриків із козачками не дали позитивних результатів.

Тому ми повністю залежні від Щастинської ТЕС (Теплоелектростанції. – Ред.). Та хвала Богу, ми запустили ще одну станцію – Сєвєродонецьку ТЕЦ (Сєверодонецька Теплоелектроцентраль. – Ред.). Ця електрика дуже дорога, там на вугіллі, а тут на газу. Ми їх бережемо як зіницю ока, ці дві станції – це все, що дає нам можливість прожити і вижити.

ВВС Україна: Для економіки перспективи є?

Приватні промисловці чекають на той же мир і ту саму тишу, як і всі ми тут.Геннадій Москаль, губернатор Луганщини

Геннадій Москаль: Є проблема – власники заводів та фабрик побоюються запускати власні підприємства через бойові дії. Бо від Сєвєродонецька лише 28 кілометрів до лінії зіткнення. А від Лисичанська ще ближче.

Приватні промисловці чекають на той же мир і ту саму тишу, як і всі ми тут. Бо щоранку ми підраховуємо збитки. В більшості випадків супротивник стріляє по населених пунктах: по інфраструктурі, по житлових будинках, державних установах, школах, лікарнях тощо. Ми не встигаємо це відновлювати, і держава не має таких коштів. Війна не була закладена в бюджет 2014 року.

ВВС Україна: Які настрої панують у звільнених районах Луганської області?

Є тут люди, котрі є в опозиції до нинішньої влади. І не треба робити із цього трагедіюГеннадій Москаль, губернатор Луганщини

Геннадій Москаль: У людей тут є різний настрій. Не треба цього боятися. Я був в опозиції і до Ющенка, і до Януковича. Треба розуміти, що є тут люди, котрі є в опозиції до нинішньої влади. І не думають вони так, як думає Київ. І не треба робити із цього трагедію, а думати над тим, як досягнути порозуміння. А як це зробити? Тільки добрими справами, стабільністю.

Багато з тих, хто живе там (в "ДНР" та "ЛНР". -Ред.) впевнені, що "наші" - це ми, тут. "Українізація" голодом, безгрошів’ям і безвихідністю там іде набагато скоріше, ніж тут, на цій території.

З 2004 року по лютий 2014 року Партія регіонів насильницьки насаджувала тут єдину ідеологію, і ще - більшість місцевих жителів ніколи не бували за межами Луганської областіГеннадій Москаль, губернатор Луганщини

Люди приїжджають звідти і виявляється, що вони більше проукраїнськи налаштовані, ніж тут, у Сєвєродонецьку. Бо тут люди не мають проблем, вони звикли, що електрика є, газ є, тепло є, вода є, магазини працюють, банкомати працюють, пенсії дають, зарплатню дають.

Ось дві складові проблеми: з 2004 року по лютий 2014 року Партія регіонів насильницьки насаджувала тут єдину ідеологію, і ще - більшість місцевих жителів ніколи не бували за межами Луганської області. Тому ми на різдвяні і новорічні свята відправляємо дітей і в Європу, і в західні області України.

Ми запросили Львівський театр, нам привезли зі Львова великий вертеп, зі сценою народження Ісуса Христа, зробили його львівські діти. Ялинку привезли з Закарпаття.

Ми робимо все, щоб показати, що там немає людей, ворожих до нас. Хоча десять років тут насаджали, що там живуть люди з іншою ідеологією. Нібито за те, що ви розмовляєте російською, там відрізають язики, а якщо пишете – то пальці, і насильно надягають на кожного російськомовного вишиту сорочку та змушують кричати "Слава Україні". Але ж така ідеологія була, і не один рік, і вона не зникне миттєво.

Ми маємо ідеологічні проблеми. Але коли вирішаться господарські, фінансові та інші проблеми, я думаю, що потихеньку ці всі проблеми самі підуть.

Із Геннадієм Москалем розмовляв позаштатний кореспондент ВВС Україна.

http://www.bbc.co.uk/ukrainian/politics/2014/12/141229_moskal_ie

 

 повернутись 

 
ЗМІ
15.11.2017

Геннадій Москаль: Замок «Паланок» – це національне надбання, а не родинний маєток клану Балог

 

Інтерв’ю голови Закарпатської облдержадміністрації виданню «Главком»

 

«Ми запитуємо у Фонду держмайна, і дізнаємося, що це все – державна власність»

8 листопада голова Закарпатської облдержадміністрації Геннадій Москаль своїм рішенням вилучив з комунальної власності міста Мукачево відомий на всю країну замок «Паланок». Керівник області свої дії пояснює виконанням постанови Верховної Ради від 15 квітня 2009 року «Про заходи щодо збереження пам'ятки культурної спадщини – замку «Паланок». Паралельно Москаль листом звернувся до міністра культури Євгена Нищука з проханням виконати постанову парламенту восьмирічної давнини і взяти замок у підпорядкування Мінкульту.   докладніше 


05.04.2017

Якщо б реформа поліції відбулася, ми б не бачили у різних ЗМІ, як щодня ловлять поліцейських

 

Голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль в інтерв’ю телеканалу «112 Україна» розповів про ситуацію на Закарпатті, про декомунізацію і про те, чи відбулася в Україні реформа поліції   докладніше 


06.02.2017

Геннадій Москаль: «Або ми воюємо, або ми торгуємо. Одне з двох, мусимо вибрати!

Інтерв’ю голови Закарпатської ОДА виданню «Главком»

Геннадій Москаль керує Закарпаттям з липня 2015 року. До того він займав посаду голови обласної держадміністрації на охопленій війною Луганщині. Проте сказати, що зараз його робота протікає набагато спокійніше, не можна. Теми незаконної рубки лісу та контрабанди на митниці – ключові для Закарпаття. Та в останні дні і вони відійшли на другий план.    докладніше 


05.02.2017

Савченко в Росії вправили мізки, у нас буде ще пара таких, як вона - Геннадій Москаль

Про те, чи є на Закарпатті проблема незаконної вирубки лісу, чому в Україні провалено реформу поліції, "вінницьких", які активно приходять до влади, та росіянина, який міг обробити Надію Савченко під час її перебування в полоні, в другій частині інтерв’ю ONLINE.UA розповів голова Закарпатської облдержадміністрації Геннадій Москаль.   докладніше 


31.01.2017

Геннадий Москаль: «Я с ужасом и в холодном поту жду 2019 год»

 

Губернатор Закарпатской области рассказал «Апострофу» о полиции, контрабанде и экспорте леса

 

Губернатор Закарпатской области ГЕННАДИЙ МОСКАЛЬ имеет за плечами карьеру МВД и опыт в политике. Как бывший нардеп он поделился мыслями о предстоящих выборах, как опытный работник органов внутренних дел – о конкурсе на главу Нацполиции и ситуации в Княжичах, как бывший губернатор Луганской области – об экономической блокаде оккупированных территорий, а в качестве главы Закарпатской ОГА рассказал, что происходит с экспортом леса-кругляка.   докладніше 
(C) Геннадій МОСКАЛЬ. Розробка сайту: Unique Directions