підписатись на розсилку
 
Новини
Фото
Біографія
Документи
Законодавчі ініціативи
Контакти
   
 

Новини
10.02.2017

Москаль: «Мукачево знову не виконало планові надходження до міського бюджету» (+ ПОРІВНЯЛЬНА ТАБЛИЦЯ)

 

Протягом січня 2017 року місцеві бюджети Закарпатської області загалом зібрали 237 мільйонів 843,1 тисяч гривень (для порівняння – за січень минулого року ця сума становила 150 мільйонів 51,5 тисяч гривень, зростання становить 158,5 відсотків). Планові надходження в цілому по області не тільки виконані, але й перевиконані на 19,3 відсотків. Ужгород перевиконав план зборів на 36,7% (плюс 11 млн. 336,2 тис. грн.), Берегово – на 8,7% (плюс 599 тис. грн.), Хуст – на 12,3% (плюс 1 млн. 40,1 тис. грн.), Чоп – на 30,8% (плюс 690,8 тис. грн.). З усіх міст обласного підпорядкування тільки Мукачево не виконало планові надходження до міського бюджету на 3,4% (недобір становить 1 млн. 197 тис. грн.).   докладніше 


10.02.2017

Угорці розблокують льодохід на Тисі за допомогою вибухівки

 

Рівень води в найбільшій річці Закарпаття Тисі поблизу Чопа почав повільно знижуватися. Станом на 9.30 п’ятниці (10.02) висота паводкової хвилі становить 9 метрів (учора вранці висота хвилі сягала 9,5 метрів). У Латориці рівень води також повільно пішов на спад.

 – Нижче по Тисі на території Угорщини течія все ще блокується велетенським льодовим затором, є загроза виходу річки з берегів, – зазначає Геннадій Москаль. – Для розблокування русла й пришвидшення течії угорські водники сьогодні застосують вибухівку.    докладніше 


09.02.2017

Москаль: «Через блокування тендеру на медпрепарати для перитонеального діалізу на Закарпатті опинилося під загрозою життя 18 хворих»

 

Один пацієнт від ускладнення хвороби помер

 

На Закарпатті на сьогодні є 18 хворих, які щодня по чотири рази змушені приймати препарати для проведення перитонеального діалізу.

– Ще минулого року Міністерство охорони здоров’я мало закупити для цих людей медикаменти, на які виділені 2,5 мільйони гривень, – наголошує Геннадій Москаль. – Закарпатська обласна клінічна лікарня оголосила через систему ProZorro тендер, однак він уже кілька разів не відбувся через те, що київська фірма ТзОВ «Лінк-Медитал» постійними скаргами в Антимонопольний комітет України (АМК) призупиняє процедуру торгів. Днями через ускладнення хвороби один пацієнт помер. Я звернувся в Міністерство охорони здоров’я та Антимонопольний комітет України з проханням негайно втрутитися в ситуацію, оскільки під загрозою опинилося життя 18 людей. Попереджую, що якщо протягом найближчих днів питання з блокуванням тендерних процедур не буде вирішене, відповідальність за життя хворих повністю ляже на Мінздоров’я та АМК.   докладніше 


09.02.2017

Москаль: «Паводкова хвиля в Тисі піднялася на 9,5 метрів, до рівня руйнівного паводка 2001 року не вистачає 47 сантиметрів»

 

Рівень води в річці Тиса біля м.Чоп на українсько-угорському кордоні продовжує збільшуватися. Станом на 10.00 четверга (9.02) висота паводкової хвилі досягла 9,5 метрів. До рівня руйнівного паводка 2001 року не вистачає 47 сантиметрів.

– Причина збільшення рівня води в тому, що на території сусідньої Угорщини, починаючи від м.Загонь аж до м.Токай, на Тисі утворився льодовий затор довжиною понад 20 кілометрів, – повідомляє Геннадій Москаль. – А після Токая Тиса все ще вкрита суцільною кригою. Затор підпирає воду й суттєво зменшує пропускну спроможність річки, тому рівень води в Тисі біля Чопа продовжує збільшуватися. Зараз висота хвилі – одна з найбільших за останні 15 років.    докладніше 


09.02.2017

Резолюція круглого столу з обговорення зареєстрованих у Верховній Раді мовних законопроектів

 

8 лютого на Круглому столі з обговорення мовних законопроектів у ході відкритої дискусії представники облдержадміністрації, обласної ради та національно-культурних товариств Закарпаття прийняли спільну резолюцію, яка направлена у Верховну Раду України та Кабінет Міністрів України:

Державною мовою України є українська – ця норма закріплена як у Конституції України, так і в законах та нормативних актах України.

Конституція України статтею 10 гарантує вільний розвиток, використання і захист мов національних меншин.   докладніше  
ЗМІ


(C) Геннадій МОСКАЛЬ. Розробка сайту: Unique Directions