підписатись на розсилку
 
Новини
Фото
Біографія
Документи
Законодавчі ініціативи
Контакти
   
 

Новини
18.02.2011

Геннадій Москаль називає Анатолія Могильова головним дилером «ЄДАПСу» і радить українським водіям «посилати його на х...» з його ідеями про необхідність зміни водійських прав

Намагання МВС примусити громадян змінити водійські права не мають нічого спільного з українським та міжнародним законодавством і є лише спробою Анатолія Могильова "відмити" 1 млрд державних грошей

Перший заступник голови парламентського комітету з питань боротьби з організованою злочинністю та корупцією Геннадій Москаль заявляє, що в діях міністра внутрішніх справ Анатолія Могильова «чітко простежуються ознаки корупційних діянь». «Протягом останнього часу Могильов в своїх інтерв’ю не приховує, що ним не виконуються функції Міністра внутрішніх справ, а його дії та заяви підкреслюють, що він став головним дилером концерну ЄДАПС», -- зауважив Геннадій Москаль. -- Зовсім недавно МВС України, за непрозорою і корупційною схемою у консорціуму ЄДАПС було закуплено «посвідчення водія», «технічні паспорти» та іншу продукцію для Державтоінспекції, на закупівлю якої було  витрачено  біля 1 млрд. грн., чим було «вимито» кошти з бюджету МВС України».

За словами пана Москаля, тепер перед Анатолієм Могильовим стоїть завдання відпрацювати різні схеми з «відмивання» держаних грошей, з чим і пов’язані його заяви про необхідність негайної зміни водійських прав. «Саме тому він придумав, що для водіїв конче необхідно через кожні 10 років змінювати водійські посвідчення», -- обурився пан Москаль, згадавши, що за це пан Могильов вже публічно «отримав на горіхи» від керівництва парламентської фракції Партії регіонів.

За словами Геннадія Москаля, «Могильов так і не зробив для себе висновків з критики партійних соратників і придумав нову ідею для реалізації закуплених в ЄДАПСу документів». «Він вирішив примусити всіх, хто виїжджає закордон, змінювати водійські посвідчення і посилається на Міжнародну  конвенцію «Про дорожній рух», яка складена в м. Відень 8 листопада 1968 року, і яка, начебто, містить норму, що в термін після 29 березня 2011 року особи, які мають намір на автомобілі подорожувати за кордон, повинні мати посвідчення нового зразка, на яких має бути вказаний  термін закінчення їх дій, -- зауважує народний депутат. – Таким чином міністр хоче врятувати МВС і виправдати доцільність закупівлі в ЄДАПС величезної кількості водійських посвідчень!»

Геннадій Москаль зауважує, що ніяких передумов для термінової зміни посвідчень ні в українському, ні в міжнародному законодавстві немає. «Сьогодні я зв’язався з прикордонною поліцією Румунії і прикордонною службою Угорщини, які надали мені роз’яснення, які ж документи є першочерговими для осіб, що перетинають кордон з країнами членами ЄС, -- сказав він. -- Прикордонники не вимагають у особи посвідчення  водія, основне, що повинна пред’явити особа, яка перетинає кордон ЄС, це технічний паспорт на автомобіль та страховий поліс, який більш відомий в народі, як «Зелена картка». За словами пана Москаля, територіальні органи поліції обох країн на його запитання про необхідність пред*явлення водійських прав, також дали негативну відповідь і пояснили, що посвідчення водія вимагається тільки в разі скоєння адміністративного чи кримінального порушення. «Перше питання, яке задає поліцейський, це чи є «Зелена картка», оскільки за матеріальні збитки при скоєнні ДТП чи викрадення автомобіля відповідає не його власник, а страхова компанія».

Геннадій Москаль також зауважує, що Міжнародна конвенція «Про дорожній рух» не містить норм про обов’язкову заміну прав громадян, що будуть перетинати держкордон місля 29 березня 2011 року.

«Згідно гл.1 Міжнародної Конвенції «Про дорожній рух»,  яку, на мою думку пан А. Могильов і не бачив і не читав, в розділі «визначення терміну» сказано:

b) Транспортний засіб, який знаходиться в «міжнародному русі» по території будь якої країни, якщо він:

i) належить фізичній  або юридичній особі, яка має місце проживання поза межами цієї країни;

ii) не зареєстрований в цій державі;

iii) тимчасово ввезений в нього.

Про ніякі водійські права там мова не йде.

 

Згідно гл.1 ст.1  Міжнародної Конвенції «Про дорожній рух», підпункт «v»  дає роз’яснення терміну «водій» - «водій (погонщик) --  це особа, яка керує транспортним засобом, автомобілем і т.п. ( включаючи велосипед), чи яка веде по дорозі тварину худобу, в’ючних або верхових тварин»

 

Згідно ст..41  «Водійські посвідчення» Конвенції «Про дорожній  рух»,  сказано що: а) кожен водій автомобіля повинен мати водійське посвідчення.

Згідно п.2  ст.43 Конвенції «Про дорожній рух» сказано, що договірні сторони будуть  визнавати:

і ) любе національне водійське посвідчення

її) любе міжнародне водійське посвідчення, при  умові що вони буде пред’являтися разом з національним водійським посвідченням.

Згідно  п.3 ст.41  Конвенції «Про дорожній рух» визначено, що «національним законодавством  може бути обмежено строк дії національного водійського посвідчення», але українське національне законодавство не обмежує строк дії водійського посвідчення виданого в Україні.

Згідно ст..43 Конвенції «Про дорожній рух», на яку посилається пан Могильов, «сторони, які домовляються, повинні видавати національне водійське посвідчення в відповідності з новою редакцією і додатком до неї № 6 не пізніше чим через п’ять років після вступу її в силу».

Національні водійські посвідчення, видані раніше, визнаються протягом  терміну їх дій.

Оскільки українські національні водійські посвідчення не передбачають кінцевого терміну, а є безстроковими, вони визнаються всіма державами, які приєдналися до Конвенції «Про дорожній рух». 

 

Виходячи з наведених норм українського та міжнародного законодавства, Геннадій Москаль закликав українських водіїв не звертати уваги на заяви Анатолія Могильова про необхідність заміни водійських прав і «посилати його з його бажаннями відмити мільярд через ЄДАПС на х…». «Заяви пана Могильова нагадують українську приказку «Що глухий не дочує -  він вигадає, -- підкреслив він. – Не може вся країна бути заручником кількох людей, яким треба терміново, до відставки, відмити державний мільярд».

«Хочу нагадати, що згідно Закону України  «Про міліцію», основними завданнями міліції є попередження та розкриття злочинів та правопорушень, а не лобіювання своїх та чиїсь бізнес- інтересів, -- резюмував пан Москаль. -- Сподіваюсь, що новаціям пана Міністра буде дана гідна оцінка як президентом, так і Кабінетом Міністрів».

 

Прес-служба народного депутата   повернутись  
ЗМІ
15.11.2017

Геннадій Москаль: Замок «Паланок» – це національне надбання, а не родинний маєток клану Балог

 

Інтерв’ю голови Закарпатської облдержадміністрації виданню «Главком»

 

«Ми запитуємо у Фонду держмайна, і дізнаємося, що це все – державна власність»

8 листопада голова Закарпатської облдержадміністрації Геннадій Москаль своїм рішенням вилучив з комунальної власності міста Мукачево відомий на всю країну замок «Паланок». Керівник області свої дії пояснює виконанням постанови Верховної Ради від 15 квітня 2009 року «Про заходи щодо збереження пам'ятки культурної спадщини – замку «Паланок». Паралельно Москаль листом звернувся до міністра культури Євгена Нищука з проханням виконати постанову парламенту восьмирічної давнини і взяти замок у підпорядкування Мінкульту.   докладніше 


05.04.2017

Якщо б реформа поліції відбулася, ми б не бачили у різних ЗМІ, як щодня ловлять поліцейських

 

Голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль в інтерв’ю телеканалу «112 Україна» розповів про ситуацію на Закарпатті, про декомунізацію і про те, чи відбулася в Україні реформа поліції   докладніше 


06.02.2017

Геннадій Москаль: «Або ми воюємо, або ми торгуємо. Одне з двох, мусимо вибрати!

Інтерв’ю голови Закарпатської ОДА виданню «Главком»

Геннадій Москаль керує Закарпаттям з липня 2015 року. До того він займав посаду голови обласної держадміністрації на охопленій війною Луганщині. Проте сказати, що зараз його робота протікає набагато спокійніше, не можна. Теми незаконної рубки лісу та контрабанди на митниці – ключові для Закарпаття. Та в останні дні і вони відійшли на другий план.    докладніше 


05.02.2017

Савченко в Росії вправили мізки, у нас буде ще пара таких, як вона - Геннадій Москаль

Про те, чи є на Закарпатті проблема незаконної вирубки лісу, чому в Україні провалено реформу поліції, "вінницьких", які активно приходять до влади, та росіянина, який міг обробити Надію Савченко під час її перебування в полоні, в другій частині інтерв’ю ONLINE.UA розповів голова Закарпатської облдержадміністрації Геннадій Москаль.   докладніше 


31.01.2017

Геннадий Москаль: «Я с ужасом и в холодном поту жду 2019 год»

 

Губернатор Закарпатской области рассказал «Апострофу» о полиции, контрабанде и экспорте леса

 

Губернатор Закарпатской области ГЕННАДИЙ МОСКАЛЬ имеет за плечами карьеру МВД и опыт в политике. Как бывший нардеп он поделился мыслями о предстоящих выборах, как опытный работник органов внутренних дел – о конкурсе на главу Нацполиции и ситуации в Княжичах, как бывший губернатор Луганской области – об экономической блокаде оккупированных территорий, а в качестве главы Закарпатской ОГА рассказал, что происходит с экспортом леса-кругляка.   докладніше 
(C) Геннадій МОСКАЛЬ. Розробка сайту: Unique Directions