підписатись на розсилку
 
Новини
Фото
Біографія
Документи
Законодавчі ініціативи
Контакти
   
 

Новини
17.02.2011

Гру комерційних структур навколо випуску біометричних закордонних паспортів треба негайно припинити

 

22 листопада 2010 року на саміті Україна – ЄС, що відбувся в Брюсселі, Президент України В.Янукович підписав План дій отримання Україною безвізового  режиму.

Замість того, щоб виконувати першочергові заходи, які окреслені в даному Плані дій,  в Україні розгорнулася  дискусія і жорстка боротьба на тему: «А хто ж  буде виготовляти в Україні біометричні закордонні паспорти?»

 

Хочу нагадати, що в п.2.1 блоку 1 Плану «Безпека документів включаючи біометрику» Україна взяла зобов’язання «схвалення законодавчої бази для випуску «машинозчитувальних  біометричних закордонних паспортів», а також «створення навчальних програм та схвалення антикорупційних  кодексів етики для посадових осіб будь якого органу державної  влади, що мають справу з закордонними  паспортами, національними паспортами та іншими первинними документ що засвідчують особу».

Другий  етап  даного Плану передбачає «високий рівень інтегрованості та безпеки подання заяв персоналізації і процесу передачі закордонних  паспортів та інших первинних документів, що засвідчують особу».

Згідно ст..4 п.3 закону України «Про захист персональних даних», «розпорядником бази персональних даних, власником якої є орган державної влади чи орган місцевого самоврядування,  крім цих органів може бути лише підприємство державної або комунальної форми власності, що належить до сфери управління цього органу».

Тобто, якщо буде прийнято Положення «Про державну міграційну службу», то при  державній  міграційній  службі має бути створено Державне підприємство, яке має бути  належним до сфери управління Державної міграційної служби, або ж створено державне підприємство при МЗС України, яке також має право видавати закордонні паспорти в консульських установах, а також виключне право надавати дипломатичні закордонні паспорти. Або на базі цих двох державних установ має бути створено одне Державне  підприємство, яке буде виготовляти закордонні паспорти, дипломатичні та службові паспорти.

Іншого сьогодні законодавство не передбачає.

 

З даної причини, полеміка і боротьба з елементами корупції, яка сьогодні розгорнулася в Україні за право виготовлення машинозчитувальних біометричних закордонних паспортів, має бути негайно зупинена і Президентом України і Кабінетом  Міністрів України.

Потрібно терміново розробити законодавчу базу для випуску паспортів відповідних стандартів ІКАО, а також схвалити  антикорупційні кодекси етики для посадових  осіб Державної міграційної служби та МЗС України, що мають справу з закордонними  паспортами, а також національними паспортами, та іншими первинними документами, що засвідчують особу.

 

Відбитки пальців та всі інші біометричні дані фізичної особи  можуть  знаходитися  тільки в державних  установах з високим рівнем захисту і тільки за письмової згоди суб’єкта персональних даних, яка має надати дозвіл на обробку і зберігання її персональних даних.

 

Згідно ст..2 Закону України «Про захист персональних даних», термін «персональні дані» визначено, як: «відомості чи сукупність відомостей про фізичну особу, яка  ідентифікована або може бути конкретно ідентифікована».

 

Ще раз підкреслюю,  всі біометричні дані фізичної особи повинні зберігатися тільки в державних установах з високим рівнем захисту.

 

Я,  як суб’єкт персональних даних, не хочу щоб мої відбитки пальців, чи інші мої біометричні фрагменти, «випадково» опинилися на місці злочину, на наркотиках, на зброї і.т.п.

 

Цю гру комерційних структур навколо випуску «машинозчитувальних  біометричних закордонних паспортів» треба негайно припинити.

 

 В першу чергу має бути призначено керівництво новоствореного державного органу  з питань захисту персональних даних,  сформовано  штат,  який би розпочав  працювати , та приступив би до створення Державного  реєстру баз персональних даних.

 

Геннадій Москаль   повернутись  
ЗМІ
15.11.2017

Геннадій Москаль: Замок «Паланок» – це національне надбання, а не родинний маєток клану Балог

 

Інтерв’ю голови Закарпатської облдержадміністрації виданню «Главком»

 

«Ми запитуємо у Фонду держмайна, і дізнаємося, що це все – державна власність»

8 листопада голова Закарпатської облдержадміністрації Геннадій Москаль своїм рішенням вилучив з комунальної власності міста Мукачево відомий на всю країну замок «Паланок». Керівник області свої дії пояснює виконанням постанови Верховної Ради від 15 квітня 2009 року «Про заходи щодо збереження пам'ятки культурної спадщини – замку «Паланок». Паралельно Москаль листом звернувся до міністра культури Євгена Нищука з проханням виконати постанову парламенту восьмирічної давнини і взяти замок у підпорядкування Мінкульту.   докладніше 


05.04.2017

Якщо б реформа поліції відбулася, ми б не бачили у різних ЗМІ, як щодня ловлять поліцейських

 

Голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль в інтерв’ю телеканалу «112 Україна» розповів про ситуацію на Закарпатті, про декомунізацію і про те, чи відбулася в Україні реформа поліції   докладніше 


06.02.2017

Геннадій Москаль: «Або ми воюємо, або ми торгуємо. Одне з двох, мусимо вибрати!

Інтерв’ю голови Закарпатської ОДА виданню «Главком»

Геннадій Москаль керує Закарпаттям з липня 2015 року. До того він займав посаду голови обласної держадміністрації на охопленій війною Луганщині. Проте сказати, що зараз його робота протікає набагато спокійніше, не можна. Теми незаконної рубки лісу та контрабанди на митниці – ключові для Закарпаття. Та в останні дні і вони відійшли на другий план.    докладніше 


05.02.2017

Савченко в Росії вправили мізки, у нас буде ще пара таких, як вона - Геннадій Москаль

Про те, чи є на Закарпатті проблема незаконної вирубки лісу, чому в Україні провалено реформу поліції, "вінницьких", які активно приходять до влади, та росіянина, який міг обробити Надію Савченко під час її перебування в полоні, в другій частині інтерв’ю ONLINE.UA розповів голова Закарпатської облдержадміністрації Геннадій Москаль.   докладніше 


31.01.2017

Геннадий Москаль: «Я с ужасом и в холодном поту жду 2019 год»

 

Губернатор Закарпатской области рассказал «Апострофу» о полиции, контрабанде и экспорте леса

 

Губернатор Закарпатской области ГЕННАДИЙ МОСКАЛЬ имеет за плечами карьеру МВД и опыт в политике. Как бывший нардеп он поделился мыслями о предстоящих выборах, как опытный работник органов внутренних дел – о конкурсе на главу Нацполиции и ситуации в Княжичах, как бывший губернатор Луганской области – об экономической блокаде оккупированных территорий, а в качестве главы Закарпатской ОГА рассказал, что происходит с экспортом леса-кругляка.   докладніше 
(C) Геннадій МОСКАЛЬ. Розробка сайту: Unique Directions