підписатись на розсилку
 
Новини
Фото
Біографія
Документи
Законодавчі ініціативи
Контакти
   
 

Новини
17.02.2011

Ліквідація  національно-культурних організацій українців в Росії відбувається з мовчазної згоди нинішньої влади

 

 

З 2002 по 2004 р. я очолював Державний Комітет у справах національностей та міграції. В складі Комітету було Управління по роботі з українською діаспорою за кордоном. Після Помаранчевої Революції дане Управління було ліквідовано, а його функції ( робота з українською діаспорою) були передані Міністерству закордонних справ.

 

За час моєї роботи у Комітеті, ми неодноразово, на запрошення урядових організацій Російської Федерації  та мерії Москви, відвідували регіони Росії, де проживають етнічні українці.

 

Українська бібліотека,  яка розташована в Москві, також відвідувалась нами неодноразово. На прохання етнічних українців, які проживають в Москві та  етнічних українців з інших регіонів Росії, прохання нами передавалась художня література. Ніяких проблем тоді з українською діаспорою в Росії не було.

Загострення ситуації навколо української бібліотеки в Москві, а також ліквідація  національно-культурних організацій українців в Росії, сьогодні  відбувається з мовчазної згоди нинішньої влади, а деякі її представники взагалі заявляють, що «через якусь бібліотеку  ніхто не буде загострювати відносити з Російською Федерацією, і взагалі чому мерія Москви повинна утримувати українську бібліотеку та фінансувати її з державного бюджету Москви?».

 

Хай вибачать мені українські урядовці, але ж ми з державного бюджету України утримуємо всі російськомовні школи, а при школах  всі російськомовні бібліотеки.

 

Нікому за 20 років незалежності й на думку не спадало, закривати російськомовні школи, бібліотеки, або ліквідовувати національно-культурні організації російськомовних громадян України.

 

Для довідки. На сьогодні в Україні  діє 10 всеукраїнських національно-культурних організацій  російськомовних  громадян України, а також 133 національно-культурних організацій у 25 областях України, в містах Києві та Севастополі.

 

Місцева влада, в міру власних можливостей надає допомогу  даним організаціям: і виділенням приміщень, і організацією фестивалів, і різного роду святкуваннями, підтримує дані організації незалежно від їх місцезнаходження --  на сході чи на заході України.

 

І якщо б хтось  насмілився чинити перешкоду чи намагався би мати спробу закрити дані організації - я перший став би на їх захист, в відмінності від вчинків  влади яка сором’язливо мовчить про те  що робиться з українськими національно-культурними  організаціями  в Росії.

 

Народний депутат Геннадій Москаль   повернутись  
ЗМІ
05.04.2017

Якщо б реформа поліції відбулася, ми б не бачили у різних ЗМІ, як щодня ловлять поліцейських

 

Голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль в інтерв’ю телеканалу «112 Україна» розповів про ситуацію на Закарпатті, про декомунізацію і про те, чи відбулася в Україні реформа поліції   докладніше 


06.02.2017

Геннадій Москаль: «Або ми воюємо, або ми торгуємо. Одне з двох, мусимо вибрати!

Інтерв’ю голови Закарпатської ОДА виданню «Главком»

Геннадій Москаль керує Закарпаттям з липня 2015 року. До того він займав посаду голови обласної держадміністрації на охопленій війною Луганщині. Проте сказати, що зараз його робота протікає набагато спокійніше, не можна. Теми незаконної рубки лісу та контрабанди на митниці – ключові для Закарпаття. Та в останні дні і вони відійшли на другий план.    докладніше 


05.02.2017

Савченко в Росії вправили мізки, у нас буде ще пара таких, як вона - Геннадій Москаль

Про те, чи є на Закарпатті проблема незаконної вирубки лісу, чому в Україні провалено реформу поліції, "вінницьких", які активно приходять до влади, та росіянина, який міг обробити Надію Савченко під час її перебування в полоні, в другій частині інтерв’ю ONLINE.UA розповів голова Закарпатської облдержадміністрації Геннадій Москаль.   докладніше 


31.01.2017

Геннадий Москаль: «Я с ужасом и в холодном поту жду 2019 год»

 

Губернатор Закарпатской области рассказал «Апострофу» о полиции, контрабанде и экспорте леса

 

Губернатор Закарпатской области ГЕННАДИЙ МОСКАЛЬ имеет за плечами карьеру МВД и опыт в политике. Как бывший нардеп он поделился мыслями о предстоящих выборах, как опытный работник органов внутренних дел – о конкурсе на главу Нацполиции и ситуации в Княжичах, как бывший губернатор Луганской области – об экономической блокаде оккупированных территорий, а в качестве главы Закарпатской ОГА рассказал, что происходит с экспортом леса-кругляка.   докладніше 


26.01.2017

Геннадій Москаль: сепаратизму на Закарпатті немає, була пара ідіотів, але вже притихли

 

Народна мудрість твердить: коли обпечешся на гарячому молоці — почнеш і на холодну воду дмухати. Можливо, тому після анексії Криму і початку бойових дій на сході України, яким передували сепаратистські заворушення на Донбасі, українці дуже болісно сприймають будь-які натяки на можливі сепаратистські настрої в інших регіонах нашої держави. Як не дивно, найбільше занепокоєння у цьому відношенні викликає Закарпаття.    докладніше 
(C) Геннадій МОСКАЛЬ. Розробка сайту: Unique Directions