підписатись на розсилку
 
Новини
Фото
Біографія
Документи
Законодавчі ініціативи
Контакти
   
 

Новини
04.02.2011

Чи діє в Україні Закон України «Про захист персональних даних»?

З 1 січня 2011 року вступив в дію Закон України  «Про захист персональних даних» що є однією із умов щодо надання Україні  безвізового режиму з країнами ЄС.

Народний депутат України Г.Москаль почав своє власне депутатське розслідування – чи діє на сьогодні Закон України «Про захист персональних даних»  в Україні. Як з’ясувалося,  до його виконання ніхто і не приступає.

1. Згідно ст..2 вищевказаного  закону суб’єкт персональних даних  має надати письмову згоду на будь яке документування та дозвіл на обробку його персональних  даних.

 Народний депутат України Г.Москаль звернувся до Голови прикордонної  служби України М.Литвину з проханням виконати норми чинного закону і вилучити з бази персональних  даних осіб які перетинали державний кордон України і поверталися в Україну з прізвищем  Москаль Геннадій  Геннадійович, та в подальшому  без його письмової згоди не вносити в базу даних його персональні дані.

Також народний депутат України  Г.Москаль послався на ст..33 Конституції  України яка каже: «що кожен громадянин України має право вільно залишати територію України і в будь який час повернутися в Україну».

Відповідь адміністрацій Державної прикордонної  служби України  надаємо в повному обсязі.

 

«Адміністрацією Держприкордонслужби розглянуто Ваше депутатське звернення щодо виключення з бази даних «Відомості про осіб, які перетнули державний кордон» даних про перетинання Вами державного кордону та щодо подальшого невнесення таких відомостей.

Стосовно порушеного питання повідомляємо про таке.

Частиною шостою статті 6 Закону України «Про захист персональних даних» встановлено загальні вимоги до оброблення персональних даних, а саме: «Не допускається обробка даних про фізичну особу без її згоди, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини.».

Частина п'ята статті 6 цього Закону передбачає два випадки здійснення обробки персональних даних для конкретних і законних цілей:

за згодою суб'єкта персональних даних;

або у випадках, передбачених законами України, у порядку, встановленому законодавством.

Правовою підставою для роботи з персональними даними громадян є ряд законодавчих актів.

Так, пунктом 10 статті 20 Закону України «Про Державну прикордонну службу України» Державній прикордонній службі України надано право створювати і використовувати в інтересах розвідки, контррозвідувального забезпечення охорони державного кордону України, оперативно-розшукової діяльності, участі у боротьбі з організованою злочинністю та протидії незаконній міграції інформаційні системи, у тому числі банки даних щодо осіб, які перетнули державний кордон України.

Положення про базу даних «Відомості про осіб, які перетнули державний кордон України», затверджено наказом Адміністрації Державної прикордонної служби України 25.06.2007 №472, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України

05.07.2007 за №765/14032.

 

Виникає питання: невже  мої персональні дані вносяться в базу персональних даних Державної прикордонної служби України в інтересах розвідки, контррозвідувального забезпечення охорони державного кордону України, оперативно-розшукової діяльності, участі у боротьбі з організованою злочинністю та протидії незаконній міграції?

Ні на жодну з розвідок країн світу я не працюю, я ні  є учасником організованого злочинного угрупування, і  я ні є незаконним мігрантом – я повноправний громадянин України.  Чому я не маю права  скористатися своїм конституційним правом - вільно покинувши територію  України - вільно  до неї повернутися?  Чому за моїм переміщенням має право слідкувати Держава? Фіксувати  мої переміщення, створювати та вносити мої персональні дані  в базу персональних  даних без моєї  та то згоди? 

Друге запитання

2. згідно ст..19  Закону України  «Про захист персональних даних» «доступ суб’єкта персональних даних про себе здійснюється  безоплатно».

Це згідно Закону а насправді - для того щоб отримати довідку з бази персональних даних про  наявність/ відсутність судимості  громадяни змушені сплатити 68 грн.  І не МВС України І не МВС а громадянин за власні кошти має доказувати що в нього  відсутня судимість.  Чи не явне це порушення чинного законодавства?

 З даного питання мною було зроблено депутатське звернення до  Міністра внутрішніх справ  України А.Могильова щодо  скасування сплати за надання довідки про наявність/відсутність судимості (згідно чинного закону, який вступив в силу з 01.01.2011 року) . Відповідь надаємо без коментарів.

«Підрозділи МВС на даний час надають платні послуги при видачі довідки про наявність чи відсутність судимості на підставі вказаного Закону і Переліку платних послуг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 4 червня 2007 року № 795. Розмір плати за надання зазначеної послуги визначено п.62 спільного наказу Міністерства внутрішніх справ, Міністерства фінансів та Міністерства економіки України від 5 жовтня 2007 року № 359/1105/336, виданого на виконання зазначеної постанови Кабінету Міністрів України.

Таким чином, платну послугу при видачі довідки про наявність чи відсутність судимості підрозділи МВС надають не за доступ до персональних даних, а за надання письмової інформації, що підтверджує персональні дані. ,

Крім того, відповідно до Прикінцевих положень Закону України „Про захист персональних даних" Кабінету Міністрів України доручено протягом шести місяців з дня набрання ним чинності забезпечити приведення своїх нормативно-правових актів у відповідність до цього Закону.

Після прийняття нормативно-правового акта Кабінетом Міністрів України, якщо ним буде змінено порядок доступу до персональних даних, у тому числі оплати послуг з видачі вищезазначених довідок безпосередньо суб'єктами таких даних, Міністерством буде вжито заходів до неухильного його виконання»

Тільки запити до двох  Державних інституцій  реально відобразили як виконується чинний Закон України -  зовсім не виконується.

Я і надалі буду відслідковувати ситуацію, яка склалася навколо виконання норм чинного законодавства посадовцями різного рангу та інформувати громадян про виконання законів України.

 повернутись 


 
ЗМІ
05.04.2017

Якщо б реформа поліції відбулася, ми б не бачили у різних ЗМІ, як щодня ловлять поліцейських

 

Голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль в інтерв’ю телеканалу «112 Україна» розповів про ситуацію на Закарпатті, про декомунізацію і про те, чи відбулася в Україні реформа поліції   докладніше 


06.02.2017

Геннадій Москаль: «Або ми воюємо, або ми торгуємо. Одне з двох, мусимо вибрати!

Інтерв’ю голови Закарпатської ОДА виданню «Главком»

Геннадій Москаль керує Закарпаттям з липня 2015 року. До того він займав посаду голови обласної держадміністрації на охопленій війною Луганщині. Проте сказати, що зараз його робота протікає набагато спокійніше, не можна. Теми незаконної рубки лісу та контрабанди на митниці – ключові для Закарпаття. Та в останні дні і вони відійшли на другий план.    докладніше 


05.02.2017

Савченко в Росії вправили мізки, у нас буде ще пара таких, як вона - Геннадій Москаль

Про те, чи є на Закарпатті проблема незаконної вирубки лісу, чому в Україні провалено реформу поліції, "вінницьких", які активно приходять до влади, та росіянина, який міг обробити Надію Савченко під час її перебування в полоні, в другій частині інтерв’ю ONLINE.UA розповів голова Закарпатської облдержадміністрації Геннадій Москаль.   докладніше 


31.01.2017

Геннадий Москаль: «Я с ужасом и в холодном поту жду 2019 год»

 

Губернатор Закарпатской области рассказал «Апострофу» о полиции, контрабанде и экспорте леса

 

Губернатор Закарпатской области ГЕННАДИЙ МОСКАЛЬ имеет за плечами карьеру МВД и опыт в политике. Как бывший нардеп он поделился мыслями о предстоящих выборах, как опытный работник органов внутренних дел – о конкурсе на главу Нацполиции и ситуации в Княжичах, как бывший губернатор Луганской области – об экономической блокаде оккупированных территорий, а в качестве главы Закарпатской ОГА рассказал, что происходит с экспортом леса-кругляка.   докладніше 


26.01.2017

Геннадій Москаль: сепаратизму на Закарпатті немає, була пара ідіотів, але вже притихли

 

Народна мудрість твердить: коли обпечешся на гарячому молоці — почнеш і на холодну воду дмухати. Можливо, тому після анексії Криму і початку бойових дій на сході України, яким передували сепаратистські заворушення на Донбасі, українці дуже болісно сприймають будь-які натяки на можливі сепаратистські настрої в інших регіонах нашої держави. Як не дивно, найбільше занепокоєння у цьому відношенні викликає Закарпаття.    докладніше 
(C) Геннадій МОСКАЛЬ. Розробка сайту: Unique Directions