підписатись на розсилку
 
Новини
Фото
Біографія
Документи
Законодавчі ініціативи
Контакти
   
 

Новини
02.02.2011

МВС України закуповує в Ізраїлі за завищеними цінами зброю “українського виробництва”

Для чого МВС України закупило 40-міліметрові підствольні  гранатомети ГП-25,  які призначені для боротьби з живою силою супротивника (жива мішень). Невже  супротивник – це український народ?

З приходом нового керівництва МВС України без всякого на те економічного обґрунтування почалося масове озброєння  та оснащення спецзасобами підрозділів органів внутрішніх  справ. Прийняті нові норми, за якими у Державного науково-виробничого підприємства «Форт», яке належить МВС України, закуплені пістолети «Форт-21», пістолети-кулемети «Форт-224»,  пістолети «Форт-224 із глушником», снайперські гвинтівки «Форт-301», ручні кулемети «Форт 401»,  штурмові гвинтівки «Форт-221» та  гранатомети ГП-25.

Крім того, з незрозумілої причини почалася закупівля зброї для МВС в Ізраїлі (поставки здійснюються під назвою  «Джерніко»). Тишком-нишком з озброєння знято вітчизняну зброю, а ізраїльська поставляється під назвами «Форт-21», « Форт 224», «Форт 301» і т.д.

То що ж насправді  постачається з Ізраїлю?


Наприклад 14.09.2010р. з Ізраїлю в Україну надходять вироби, які в митних деклараціях проходять, як пістолети-кулемети Форт-224 калібру 9x19 у розукомплектованому стані – 30 комплектів (Israel Weapon Industries). Таким чином зброя так званого українського виробництва за світовими цінами надходить в Україну з Ізраїлю за ціною 663 тис грн. А на КНВО «Форт» її укомплектовують, тобто закручують пару гвинтиків. Ціна за збірку лише одного комплекту для МВС складає 7-8 тис.грн., а загальна ціна комплекту складає до 30 тис. грн. Це надприбутковий бізнес: і Ізраїль отримує з України надприбутки, і «Форт» витягує з держави кошти, при цьому ще й фінансово підтримує іноземну державу. По іншій, так званій «українській» зброї, аналогічна ситуація. А як же військова прийомка, про яку йдеться в постанові КМ України «Про військову прийомку»? Відповідь на це питання досить проста — навіщо вона для зброї, яка поступає в Україну від світових виробників?

У порушення всієї діючої нормативної бази військова прийомка боєприпасів та іншого майна виробництва КНВО "Форт", згідно з договорами та контрактами, здійснюється не представником замовника, а на підставі листа виробника від 19.10.2010 №3650 на ім'я заступника міністра Ворони Д.М. та його письмового дозволу від 15.11.2010 року інженерам-технологам підприємства. Хто ж тоді відповідатиме за якість зброї та боєприпасів, які будуть використовуватися міліціонерами під час несення служби або проведення навчальних стрільб? Чи не будуть травмовані міліціонери у разі, наприклад, розривів стволів? Чи дожене куля злочинця, чи долетить до мішені?

За якістю зброя виробництва КНВО "Форт" не відповідає світовим стандартам, але коштує значно вище за зброю аналогічних зразків закордонного виробництва. Приймати на оснащення або закуповувати сучасну зброю неізраїльського виробництва, а тим більше українську, не дозволяє керівництво МВС, оскільки підприємство знаходиться в підпорядкуванні колишнього заступника міністра Ворони Д.М. Значна кількість  уже  придбаної зброї —  пістолетів,  стрілецьких комплексів та помпових рушниць — потребує ремонту. Однак ремонт неможливий через відсутність ремонтної бази: групових та ремонтних комплектів запасних частин, інструментів та приладдя, фахівців із ремонту, які мають бути в кожній області. Директор КНВО «Форт» категорично проти цього — ремонт має здійснюватися виключно на підприємстві і тільки за гроші. Через неможливість ремонту значна кількість зіпсованої зброї зберігається на складах озброєння підрозділів, а на бази зберігання не приймається. Це вже злочин!

Таким чином вводиться в оману Головнокомандувач Збройних Сил України — Президент України. А на озброєння Внутрішніх Військ МВС України, як складової частини Збройних Сил України, взято ізраїльську зброю, яка зібрана в Україні за цінами, набагато вищими за світові.

Викликає зацікавленість і скрутне становище в МВС із забезпеченням органів внутрішніх справ пістолетними патронами.

Тендер на закупівлю патронів проводився 23 серпня 2010 року. Рішення про визначення переможця - КНВО "Форт" МВС України було прийнято 6 вересня 2010 року. Єдиний виробник, Луганський патронний завод, який має відповідний дозвіл Мінпромполітики, згідно із Законом України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» на виготовлення бойових патронів, не став переможцем цієї закупівлі. Договір на поставку патронів був підписаний 24 вересня. Конкурс на поставку 9-міліметрових патронів, згідно з державним оборонним замовленням, було проведено 24 листопада, рішення про визначення переможця прийнято наступної доби. Контракт з КНВО "Форт" було підписаний 1 грудня, і вже через три робочих доби, тобто 6 грудня, майже півтора мільйона патронів було здано на зберігання. Це свідчить про те, що переможця знову було визначено керівництвом МВС ще задовго до проведення конкурсу. Крім того, всі виготовлені боєприпаси в підрозділи МВС не видаються, а зберігаються на базах у якості особистого резерву заступника міністра Ворони Д.М., і це в той час, коли співробітникам ОВС не вистачає боєприпасів для несення служби та бойової підготовки.

І останнє питання, чому до цього часу КНВО «Форт», як виробника не тільки травматичної зброї та спецзасобів, а й бойової вогнепальної зброї та набоїв до неї, не переведено до сфери управління Національного агентства з питань оборонно-промислового комплексу?

Прийняття на озброєння системи озброєнь має відбуватися на високому державному рівні — за участю представників Адміністрації Президента, Ради Національної Безпеки, Кабінету Міністрів України, а також фахівців-професіоналів зі зброї. Що військові робитимуть з ізраїльською зброєю — викинуть і повернуться до відпрацьованого варіанту? А хто тоді поверне державі вкрадені кошти?   повернутись  
ЗМІ
05.04.2017

Якщо б реформа поліції відбулася, ми б не бачили у різних ЗМІ, як щодня ловлять поліцейських

 

Голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль в інтерв’ю телеканалу «112 Україна» розповів про ситуацію на Закарпатті, про декомунізацію і про те, чи відбулася в Україні реформа поліції   докладніше 


06.02.2017

Геннадій Москаль: «Або ми воюємо, або ми торгуємо. Одне з двох, мусимо вибрати!

Інтерв’ю голови Закарпатської ОДА виданню «Главком»

Геннадій Москаль керує Закарпаттям з липня 2015 року. До того він займав посаду голови обласної держадміністрації на охопленій війною Луганщині. Проте сказати, що зараз його робота протікає набагато спокійніше, не можна. Теми незаконної рубки лісу та контрабанди на митниці – ключові для Закарпаття. Та в останні дні і вони відійшли на другий план.    докладніше 


05.02.2017

Савченко в Росії вправили мізки, у нас буде ще пара таких, як вона - Геннадій Москаль

Про те, чи є на Закарпатті проблема незаконної вирубки лісу, чому в Україні провалено реформу поліції, "вінницьких", які активно приходять до влади, та росіянина, який міг обробити Надію Савченко під час її перебування в полоні, в другій частині інтерв’ю ONLINE.UA розповів голова Закарпатської облдержадміністрації Геннадій Москаль.   докладніше 


31.01.2017

Геннадий Москаль: «Я с ужасом и в холодном поту жду 2019 год»

 

Губернатор Закарпатской области рассказал «Апострофу» о полиции, контрабанде и экспорте леса

 

Губернатор Закарпатской области ГЕННАДИЙ МОСКАЛЬ имеет за плечами карьеру МВД и опыт в политике. Как бывший нардеп он поделился мыслями о предстоящих выборах, как опытный работник органов внутренних дел – о конкурсе на главу Нацполиции и ситуации в Княжичах, как бывший губернатор Луганской области – об экономической блокаде оккупированных территорий, а в качестве главы Закарпатской ОГА рассказал, что происходит с экспортом леса-кругляка.   докладніше 


26.01.2017

Геннадій Москаль: сепаратизму на Закарпатті немає, була пара ідіотів, але вже притихли

 

Народна мудрість твердить: коли обпечешся на гарячому молоці — почнеш і на холодну воду дмухати. Можливо, тому після анексії Криму і початку бойових дій на сході України, яким передували сепаратистські заворушення на Донбасі, українці дуже болісно сприймають будь-які натяки на можливі сепаратистські настрої в інших регіонах нашої держави. Як не дивно, найбільше занепокоєння у цьому відношенні викликає Закарпаття.    докладніше 
(C) Геннадій МОСКАЛЬ. Розробка сайту: Unique Directions