підписатись на розсилку
 
Новини
Фото
Біографія
Документи
Законодавчі ініціативи
Контакти
   
 

Новини
02.06.2012

"Справа політологів"

Причетність затриманих до терактів у Дніпропетровську, а тим більше політичних мотивів їх здійснення, викликає дуже багато запитань

На зустрічі з керівниками правоохоронних органів Віктор Янукович попросив надати громадськості максимальну інформацію про розкриття терактів у Дніпропетровську. Влада вже оприлюднила свою версію щодо цієї резонансної події, тому опозиція теж має на це право. Тим більше, що деякі тези, озвучені на зустрічі президента з правоохоронцями, не можуть не насторожувати. А саме – що слідство вивчає версію про політичні мотиви дій чотирьох підозрюваних, і для цього начебто є підстави. Хоча жодних політичних вимог у зв’язку з терактами не висувалося.
– Взагалі, щодо розкриття злочину є чимало питань, – заявляє народний депутат Геннадій Москаль. –  З достовірної інформації, якою я, як колишній заступник міністра МВС і екс-заступник голови СБУ володію, відомо, що не правоохоронні органи вийшли на підозрюваних, а підозрювані вийшли на них. І якщо вже озвучена версія про політичні мотиви теракту, то необхідно з’ясувати, чи не підштовхнув їх хтось до цього кроку – вийти на СБУ? І чи не залишиться в подальшому цей “хтось” у статусі “невстановленої слідством особи”?

Події ж розгорталися таким чином. За два з половиною тижні до затримання підозрюваних на Управління СБУ в Дніпропетровській області вийшли невідомі й зажадали спочатку два мільйони доларів, а побачивши, що СБУ пішла на переговори, – чотири з половиною мільйонів доларів. Дії шантажистів були настільки наївними й непрофесійними, що для оперативникам не було особливих труднощів встановити  їх особи. Ось імена підозрюваних: Сукачов Віктор Валерійович 1978 року народження, Федоряк Віталій Віталійович 1977 року народження, Просвірнін Лев Володимирович 1979 року народження – всі місцеві мешканці. Про існування четвертого підозрюваного СБУ не знала, його згодом вказали названі троє осіб.
Ще до затримання “шантажистів” СБУ на підставі закону “Про оперативно-розшукову діяльність” встановила їх місце проживання, місце роботи, родичів, друзів і знайомих. 30 і 31 травня було зібрано близько шістдесяти оперативних груп для проведення обшуків. Їхній склад формувався зі співробітників управлінь СБУ в Дніпропетровській і Запорізькій областях, Центрального апарату СБУ, а також співробітників ГУМВС у Дніпропетровської області. Всім їм видали конверти зі списком предметів і речей, які необхідно було знайти. Обшуки проводилися в трьох підозрюваних, їхніх родичів та знайомих, у квартирах, гаражах і дачних приміщеннях. Як кажуть самі учасники обшуків, майже все, вказане в конвертах, знаходилося – пляшечки, пробірки, якісь реактиви, порошки, рукавички, футболки, куртки-вітровки, кеди. Складалося враження, що вже перед початком обшуків було відомо, що де лежить. Помешкання, де проводилися обшуки, виглядали занехаяно і недоглянуто, їхні господарі – це інтелігенти, що спилися. Жодного опору (чи хоча би висловлення обурень) із приводу обшуків вони не чинили.
Ще до затримання підозрюваних правоохоронцями були запрошені три адвокати, що суперечить вимогам Кримінально-процесуального кодексу і постанові пленуму Верховного Суду України. В яких сказано, що адвокат – член адвокатського об’єднання – повинен мати ордер і угоду зі своїм клієнтом, якщо ж він не є членом адвокатського об’єднання, то нотаріальне доручення від клієнта або його родичів. Таких документів адвокати не мали.
Один із затриманих виявився викладачем політології поважного вузу Дніпропетровська, інший – його колега по кафедрі, асистент за посадою. Не хочу називати вуз, щоб не псувати його репутацію, ректорат сам може повідомити ЗМІ про своїх працівників і надати їм характеристику. Про місце роботи інших двох підозрюваних повідомлю пізніше.
Оперативні фото та відеоматеріали з обшуків, ще не будучи легалізованими, потрапили в ЗМІ. Що є порушенням закону про державну таємницю, до якої відносяться форми і методи оперативно-розшукової діяльності. Не зовсім зрозуміла логіка дій “шантажистів” – чому вони вийшли на СБУ, яка в принципі не має коштів для виплати викупу? При тому, що матеріальну винагороду в два мільйони гривень за сприяння в розкритті злочину прилюдно пообіцяв голова Дніпропетровської ОДА О.Вілкул. Не слід забувати й про аналогічний теракт у Дніпропетровську в листопаді минулого року, після якого ніхто ніяких вимог не висував.
Особисто в мене причетність затриманих до вимагання, шантажу і певною мірою шахрайства виглядає досить вірогідною. За умови, що вони самі вирішили вийти на СБУ, щоб отримати викуп, а не були “кимось” спровоковані на цей крок. А ось причетність до терактів, а тим більше політичних мотивів їх здійснення, викликає дуже багато запитань.
Увага громадськості до подібних кримінальних справ має бути максимальною, розслідування необхідно проводити прозоро і з дотриманням усіх вимог законодавства. Я свідомо надаю персональні дані підозрюваних, оприлюднюю деякі подробиці і закликаю ЗМІ почати власні журналістські розслідування цієї справи. А родичам затриманих раджу найняти незалежних, а не призначених правоохоронцями адвокатів. Бо дуже не хотілося б, щоб смерть людини від теракту в листопаді минулого року, так само як страждання 31-го потерпілого від терактів 27 квітня цього року, не були використані з політичною метою.
Далі буде…   повернутись  
ЗМІ
11.12.2017

Геннадій Москаль: "Сьогодні в обласному бюджеті може миша повіситись. Немає ні гривні"

 

Другий поверх Закарпатської облдержадміністрації обвішаний портретами усіх очільників регіону. З-поміж них і зображення чинного голови Геннадія Москаля, що очолював область 2001-2002.    докладніше 


15.11.2017

Геннадій Москаль: Замок «Паланок» – це національне надбання, а не родинний маєток клану Балог

 

Інтерв’ю голови Закарпатської облдержадміністрації виданню «Главком»

 

«Ми запитуємо у Фонду держмайна, і дізнаємося, що це все – державна власність»

8 листопада голова Закарпатської облдержадміністрації Геннадій Москаль своїм рішенням вилучив з комунальної власності міста Мукачево відомий на всю країну замок «Паланок». Керівник області свої дії пояснює виконанням постанови Верховної Ради від 15 квітня 2009 року «Про заходи щодо збереження пам'ятки культурної спадщини – замку «Паланок». Паралельно Москаль листом звернувся до міністра культури Євгена Нищука з проханням виконати постанову парламенту восьмирічної давнини і взяти замок у підпорядкування Мінкульту.   докладніше 


05.04.2017

Якщо б реформа поліції відбулася, ми б не бачили у різних ЗМІ, як щодня ловлять поліцейських

 

Голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль в інтерв’ю телеканалу «112 Україна» розповів про ситуацію на Закарпатті, про декомунізацію і про те, чи відбулася в Україні реформа поліції   докладніше 


06.02.2017

Геннадій Москаль: «Або ми воюємо, або ми торгуємо. Одне з двох, мусимо вибрати!

Інтерв’ю голови Закарпатської ОДА виданню «Главком»

Геннадій Москаль керує Закарпаттям з липня 2015 року. До того він займав посаду голови обласної держадміністрації на охопленій війною Луганщині. Проте сказати, що зараз його робота протікає набагато спокійніше, не можна. Теми незаконної рубки лісу та контрабанди на митниці – ключові для Закарпаття. Та в останні дні і вони відійшли на другий план.    докладніше 


05.02.2017

Савченко в Росії вправили мізки, у нас буде ще пара таких, як вона - Геннадій Москаль

Про те, чи є на Закарпатті проблема незаконної вирубки лісу, чому в Україні провалено реформу поліції, "вінницьких", які активно приходять до влади, та росіянина, який міг обробити Надію Савченко під час її перебування в полоні, в другій частині інтерв’ю ONLINE.UA розповів голова Закарпатської облдержадміністрації Геннадій Москаль.   докладніше 
(C) Геннадій МОСКАЛЬ. Розробка сайту: Unique Directions