Архіви авторів: Галас Ярослав

Триває реконструкція Музею лісу і сплаву на Чорній ріці (+ ФОТО) Читати запис >

Голова облдержадміністрації проінспектував хід реконструкції  Музею лісу і сплаву на Чорній ріці. Необхідні матеріали підрядник заготував і частину запланованих робіт уже виконав. Реконструкція триватиме, поки дозволять погодні умови, а наступного року навесні буде продовжена.

Нагадаємо, що єдиний у Європі (і один із двох у світі) Музей лісу і сплаву в Міжгірському районі, який належить Міністерству екології та природних ресурсів, зазнав значних пошкоджень під час катастрофічних паводків 1998 та 2001 років. У 2008 році обласна влада під керівництвом клану Балог всупереч закону віддала Музей у комунальну власність, щоб потім забрати в приватні руки. Унікальний об’єкт не дозволили приватизувати місцеві мешканці та громадськість. Геннадій Москаль через суд ініціював повернення Музею на баланс Мінекології і таким чином зробив можливим фінансування відновлювальних робіт. Після реконструкції Музей лісу і сплаву, як і в попередні роки, стане перлиною Карпат, одним із чудес України, подивитися на яке приїжджатимуть тисячі туристів.

Поширити

Москаль проінспектував ремонт соціального комплексу у високогірному селі на Міжгірщині (+ ФОТО) Читати запис >

Геннадій Москаль перевірив, як виконується його доручення з проведення капітального ремонту будівлі школи, амбулаторії та бібліотеки у високогірному селі Свобода, що входить до Синевирсько-Полянської сільради (Міжгірський район). Двоповерховий дерев’яний будинок уже більше десяти років знаходився в аварійному стані – шиферна покрівля протікає, внутрішнє оздоблення пошкоджене, а кахельна грубка неспроможна взимку обігріти всі приміщення.

Під час робочої поїздки на Міжгірщину в травні цього року Геннадій Москаль відвідав с.Свобода й доручив зробити капітальний ремонт соціального комплексу, де розташовані три заклади. На сьогодні частина шиферної покрівлі вже замінена на металопрофіль, стіни утеплені, вікна незабаром будуть замінені на енергозберігаючі. Крім того, в будівлі оновлять фасад і штукатурку стін, замінять підлогу і встановлять кілька кахельних печей.

Роботи проводяться за кошти обласного бюджету.

Поширити

Після 20-річної перерви у Вербовці на Виноградівщині відкрили відремонтований дитсадок (+ ФОТО) Читати запис >

У с.Вербовець (Виноградівський район) урочисто відкрили відновлений дитсадок «Ялиночка». Будівля, розрахована на 75 дітей, була зведена ще в 1977р., а в 1998р. дитсадок закрили на ремонт, який затягнувся аж на 20 років. За цей період неодноразово мінялися підрядники, коригувалася проектно-кошторисна документація, однак завершити роботи через брак коштів не вдавалося. Тільки з 2016 року завдяки спільному фінансуванню з державного, обласного та районного бюджетів вдалося вийти на фінішну пряму. Оновлені приміщення «Ялиночки» оснащені сучасними меблями, ігровими приміщеннями, новою сантехнікою, кухонним обладнанням тощо. На знак подяки за пророблену роботу вихованці дитсадка влаштували для керівництва Виноградівщини та почесних гостей святковий концерт.

Поширити

В Ужгороді почався завершальний етап робіт зі встановлення пам’ятника жертвам голодомору (+ ФОТО) Читати запис >

В обласному центрі Закарпаття на набережній Незалежності біля будівлі медичного факультету УжНУ завершуються підготовчі роботи зі встановлення пам’ятника жертвам голодомору.

Робітники підрядної організації вкладають бруківку територію навколо майбутнього монументу. Під сам пам’ятник підготовлено основу з кріпленнями, а навколо виведено проводи під освітлення.

Нагадаємо, що жертв Голодомору – геноциду українського народу – вшановують щороку в четверту суботу листопада. У 2018 році в цей день, 24 листопада, в Ужгороді відкриють монумент «Свіча пам’яті».

Поширити

На Тячівщині відремонтували районну дорогу до Тарасівки (+ ФОТО) Читати запис >

Підрядник завершив капітальний ремонт ділянки дороги районного значення «Нересниця – Тарасівка» у Тячівському районі. Загальна протяжність дороги – 13,5 кілометрів, а оскільки капітально відремонтувати її за один рік неможливо через нестачу коштів, роботи розділили на кілька частин, які фінансуються з різних джерел. Минулого року частину дороги відремонтували коштом Державного фонду регіонального розвитку, а цього року капітальний ремонт здійснено за рахунок Дорожнього фонду (що фінансується з державного бюджету) та обласного бюджету.

До 2016 року дорогу «Нересниця – Тарасівка» не ремонтували із суцільним асфальтним покриттям кілька десятиріч.

Поширити

За кошти держбюджету на Закарпатті реалізують кілька інфраструктурних проектів у галузі туризму на суму понад 17,7 мільйонів гривень Читати запис >

Кабінет Міністрів України затвердив розподіл бюджетних коштів за проектами регіонального розвитку, які можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу в рамках виконання Угоди про фінансування Програми підтримки секторальної політики – Підтримка регіональної політики України, що пройшли конкурсний відбір.

Закарпатська область отримала фінансування ряду інфраструктурних проектів, реалізація яких забезпечить розвиток інноваційної економіки та інвестицій, сільських територій, людського потенціалу та туризму.

Зокрема, йдеться про проект «Розвиток інфраструктури у сфері туризму і рекреації Закарпаття шляхом реставрації пам’ятки архітектури національного значення – Невицького замку (перша черга невідкладних робіт)» з кошторисом 10,75 млн грн. Так, планується проведення першочергових робіт із припинення руйнування замку, організація його підсвітки, започаткування діяльності установи, яка опікуватиметься цим та ще трьома замками – історико-архітектурного заповідника «Замки Закарпаття».

Ще один проект – «Розвиток туристичної інфраструктури Закарпатської області через покращення навігаційних елементів та встановлення туристичних стоянок» – з бюджетом понад 4,2 млн грн передбачає облаштування і встановлення семи туристичних стоянок, 50 туристичних знаків, оновлення чотирьох в’їздів на територію області.

2,8 млн грн підуть на розробку стратегії розвитку Карпат у рамках проекту «Карпатська мережа регіонального розвитку». Буде закуплено виставкове обладнання і обладнання для синхронного перекладу.

І це лише частина інфраструктурних проектів, які були підтримані Урядом до впровадження на території Закарпаття.

 

Поширити

Москаль: «Обласна державна адміністрація власними силами забезпечить ремонт районних доріг на Великоберезнянщині» (+ ДОКУМЕНТИ) Читати запис >

Заява голови Великоберезнянської РДА про звільнення направлена на розгляд Кабінету Міністрів та Адміністрації Президента

Згідно із Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо реформування системи управління автомобільними дорогами загального користування», дороги загального користування місцевого значення передано до сфери управління місцевих органів влади.

Зокрема, Великоберезнянській райдержадміністрації передано для капітального і середнього поточного ремонту 15 доріг районного значення. РДА мала виготовити проектно-кошторисну документацію з експертним висновком, провести тендерні процедури і підписати угоди про проведення ремонтнів.

Протягом 2018 року Великоберезнянська РДА виготовила всього одну проектно-кошторисну документацію – на дорогу «Жорнава-Стужиця». По інших 14 дорогах не зроблено жодного документу, відповідно, не проведені тендери, тому їхній ремонт неможливий. Це найгірші показники з усіх районів Закарпаття.

– 6 листопада 2018 року я особисто запросив голову Великоберезнянської РДА на нараду з вимогою надати проектно-кошторисну документацію з експертними висновками на ремонт доріг районного значення, –  заявляє Геннадій Москаль. – Жодного документу голова РДА не надав, а замість цього приніс заяву на звільнення за власним бажанням. Заява вже зареєстрована і адресована в Кабінет Міністрів України та Адміністрацію Президента України для підготовки відповідного розпорядження.

Враховуючи критичний стан автодоріг Великоберезнянського району та бездіяльність районної влади, облдержадміністрація  взяла на себе повноваження з ремонту районних доріг Великоберезнянщини, а саме: виготовлення проектно-кошторисної документації, проведення експертиз і тендерних процедур. Ремонти доріг району будуть здійснені у 2019 році.

Обласна державна адміністрація просить вибачення у мешканців Великоберезнянського району за зрив ремонтних робіт у 2018 році.

Поширити

Москаль: «В Ужгородському аеропорту встановили сучасне навігаційне обладнання, наступного року очікуємо відновлення повноцінного авіасполучення Закарпаття й Києва» Читати запис >

– Після двох із половиною років листувань із Мінінфраструктури, термінових телеграм та нарад, безпосередніх звернень до EASA (Європейська комісія по контролю за повітряним простором) Державне підприємство «Украерорух» нарешті закупило і встановило нове навігаційне обладнання в аеропорту «Ужгород», – заявляє Геннадій Москаль. – У четвер (15.11) представники EASA, Міністерства транспорту Словацької Республіки, Державіаслужи України та Украероруху здійснили перевірку обладнання, а також нових приладів Гідрометеослужби, оновленої злітно-посадкової смуги та комплексних споруд аеропорту «Ужгород» на відповідність європейським вимогам. Комісія з 15 чоловік прийняли позитивний висновок, на основі якого EASA найближчим часом підготує звіт і направить словацькій стороні. Після цього мають відбутися переговори зі Словаччиною про конкретну дату відновлення повноцінної роботи Міжнародного аеропорту «Ужгород». Очікуємо, що на початку наступного року єдиний аеропорт Закарпаття нарешті відновить повноцінне авіасполучення з Києвом, іншими регіонами України, а також аеропортами за кордоном.

Нагадаємо, що в 2016 році після закінчення міжурядової угоди між Україною й Словаччиною про диспетчерський супровід «Украерорухом» та словацьким провайдером літаків, які приземляються чи злітають із Ужгородського аеропорту, відновлення повноцінної роботи Ужгородського аеропорту було поставлене в залежність від модернізації навігаційного обладнання. До цього Словаччина дозволяє залітати літакам на свою територію без диспетчерського супроводу тільки в режимі візуальної видимості при ясній погоді.

Поширити

В Іршавському районі відновлюють дорогу, на якій не прокладали суцільний асфальт 40 років (+ ФОТО) Читати запис >

На Іршавщині підрядник розпочав поточний середній ремонт автомобільної дороги районного значення «Бронька – Суха».

– Це одна з найбільш розбитих доріг району, суцільний асфальт тут не прокладали близько 40 років, – зазначає Геннадій Москаль. – Цього року буде зроблено частину дороги в межах виділеного фінансування, наступного року ремонт продовжать. Джерело фінансування – Дорожній фонд.

Поширити

На Тячівщині вперше суцільним асфальтом з’єднають Усть-Чорну і Лопухів (+ ФОТО) Читати запис >

Румунська автодорожня компанія «Трамеко» завершує середній поточний ремонт автодороги «Усть-Чорна – Лопухів», що в Тячівському районі.

– За кілька днів, після закінчення ремонту ці два високогірні села вперше будуть з’єднані якісною дорогою із суцільним асфальтним покриттям, – наголошує Геннадій Москаль. – Подібної дороги тут не було з моменту заснування сіл, тобто ніколи. До речі, це не одиничний випадок, за останні три роки ще кілька високогірних сіл Усть-Чорнянського куща вперше в історії отримали якісні асфальтні дороги.

Джерело фінансування робіт – Державний фонд регіонального розвитку.

Поширити