Архіви авторів: Галас Ярослав

Москаль: жоден з беркутівців, котрі 22 січня 2014 року розгромили медичний пункт Майдану, не покараний Читати запис >

“22 січня – 6 років розгрому співробітниками спецпідрозділу “Беркут” тимчасового медичного пункту для надання медичної допомоги постраждалим внаслідок акцій протистоянь під час Євромайдану, – заявив на своїй сторінці Фейсбук Геннадій Москаль. –

Нагадаю, що пункт невідкладної медичної допомоги, в якому медики надавали допомогу пораненим внаслідок сутичок із правоохоронцями громадянам, був розташований у холі Інституту мовознавства НАН України (м. Київ, вул. М.Грушевського, 6). 22 січня 2014 року, незважаючи на те, що на вході до пункту медичної допомоги був вивішений прапор білого кольору з червоним хрестом, а в самому пункті тоді надавали оперативно-хірургічну допомогу двом постраждалим (на прийом лікарів чекало ще п’ятеро поранених людей), бійці “Беркуту” почали бити вікна, вкидати в приміщення медичного пункту світло-шумові гранати, через що понад десяти медичним працівникам довелося перервати процес надання медичної допомоги й покинути медпункт.

Увірвавшись до приміщення медпункту, бійці “Беркуту” почали трощити медичне обладнання, інвентар і взяли в заручники 4-х волонтерів, двох із яких затримали, як учасників “масових заворушень”, хоча вони були в одязі з позначкою червоного хреста.

Крім цього, бійці “Беркуту” цинічно зірвали з будинку прапор із червоним хрестом, заявивши, що беруть це “як трофей”.
З огляду на те, що ТСК не мало повноважень на здійснення слідчих та оперативно-розшукових дій, власними силами встановити, який саме з підрозділів “Беркуту” розгромив медичний пункт на вул. М. Грушевського, не було можливості. Це можливо тільки в рамках кримінального провадження за допомогою слідчих дій”.

Детальніше – за посиланням 2014 року:

Поширити

Москаль нагадав про відсутність покарання для членів Кабміну Азарова, які дозволили ввезення з РФ спецзасобів для придушення Майдану Читати запис >

“В ці дні, коли знову піднімається плач Ярославни про нерозслідувані справи часів Майдану, вважаю за необхідне нагадати, що все, або майже все було розслідувано ще в 2014 році в рамках парламентської ТСК, очолюваної мною. Інша справа, що ТСК не суб’єктом оперативно-розшукової діяльності, і зібрані нею докази мали б бути належним чином оформлені Генпрокуратурою й направлені до суду. Чому цього не сталося – питання не до мене, – заявив він на своїй сторінці Фейсбук. – Єдине, що мені лишається, це вчергове нагадувати про ті злочини, щоб вчергове сподіватися, що злочинці будуть покарані.

Наразі нагадаю про епізод контрабандного завезення в Україну спецзасобів з Росії, які активно використовували наші міліціонери для придушення протесту. “Дружня допомога” російської поліції нашій міліції, очевидно, була настільки необхідна, що в незаконній легалізації цієї продукції замазався чи не весь тодішній Кабмін”.

Детальніше – дивіться за посиланням (2014 року):

Поширити

Москаль оприлюднив ухвалу Печерського суду, яка стала приводом для правоохоронців придушувати акції протесту під час Революції Гідності Читати запис >

Геннадій Москаль оприлюдннив ухвалу Печерського суду від 9 грудня 2013р., згідно з якою мітингувальникам, політичним партіям та громадським організаціям заборонено проводити акції протесту в центрі Києва в 2013-2013 роках.

“Саме на цю ухвалу, яка розглядалася в суді навіть без повідомлення відповідачів, посилалися правоохоронні органи, котрі із застосуванням сили та зброї жорстоко ,розганяли акції протесту, – заявив він. – Це призвело до кривавих протистоянь 19 січня 2014р. на вул. Грушевського, 18 лютого — біля Верховної Ради, а 19-20 лютого — на Майдані Незалежності та прилеглих до нього вулицях, під час яких відбулися масові розстріли людей із вогнепальної зброї”.

Поширити

Геннадій Москаль нагадав, що зловживання правоохоронців під час подій 19 січня 2014 року на вул. Грушевського давно розслідувані парламентською ТСК Читати запис >

Геннадій Москаль нагадав, що зловживання правоохоронців під час подій 19 січня 2014 року на вул. Грушевського давно розслідувані парламентською ТСК під його керівництвом. Про це він заявив на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.

“Завтра вся країна згадуватиме події шестирічної давнини — початок гарячої фази Революції гідності, яка розпочалася з сутичок протестувальників та працівників міліції на вул. Грушевського та характеризувалася особливою жорстокістю (в народі ці події прийнято називати «Вогнехрещею»).
Нагадаю, що 16 січня 2014 року Верховна Рада своєю постановою утворила Тимчасову слідчу комісію «з питань розслідування протиправних діянь правоохоронних органів та окремих посадових осіб, посягань на права і свободи, життя і здоров’я громадян під час подій, пов’язаних з масовими акціями суспільно-політичного протесту, що відбуваються в Україні з 21 листопада 2013 року».
Не дивлячись на супротив представників тодішньої «старої» влади та саботаж окремих представників тодішньої «нової» влади, ТСК, очолювана мною, протягом січня-травня 2014 року відновила всю хронологію тих трагічних подій, задокументувала більшість злочинів правоохоронців та вказала на винних. Також нагадаю, що ТСК не мала оперативних та слідчих можливостей, а всі її оцінки та висновки носили політико-правовий характер і були направлені до Генеральної прокуратури. Не дивлячись на це, за наявності політичної волі та хоча б елементарної поваги до пам’яті загиблих, масив інформації, зібраний ТСК, мав стати основою для звинувачень правоохоронців і цивільних посадових осіб, винних у смертях і побиттях протестувальників. Нажаль, цього не сталося. Однак я переконаний, що всі, хто віддавав та виконував злочинні накази, мають знати: ніхто не забутий, і ніщо не забуте.
Саме тому, протягом найближчих місяців я нагадуватиму всім про висновки ТСК з приводу кожного епізоду тих трагічних подій”.
Ось окремі висновки ТСК стосовно подій 19 січня на вул. Грушевського (http://moskal.in.ua/?p=37317) :
«Тимчасова слідча комісія Верховної Ради України (ТСК) закінчила перевірку подій які почалися 19 січня 2014 року по вул. Грушевського, і прийшла до такого висновку.
19 січня 2014 року на Водохреща, після проведення Народного віче на Майдані Незалежності в Києві, група людей, скориставшись своїм правом, передбаченим статтею 39 Конституції України “Право збиратися мирно без зброї і проводити мітинги, походи і демонстрації”, вирішила продовжити мітинг біля стін Верховної Ради України.
Однак у порушення статті 33 Конституції України (“Кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування”), а також у порушення Закону України “Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні” (“Право громадян України вільно та безперешкодно за своїм бажанням переміщатися по території України в будь-якому напрямку, в будь-який спосіб і будь-який час за винятком обмежень, які встановлюються Законом. Свобода пересування може бути обмежена тільки за рішенням Суду”), без рішення суду та присутності судового виконавця, в порушення Конституції та законів України співробітники МВС та Головного управління внутрішніх військ перекрили вулицю Грушевського й не допустили прохід учасників мирної ходи до будівлі ВР України, чим спровокували конфліктну ситуацію, яка саме через непрофесіоналізм та злочинну діяльність органів правопорядку переросла в громадянське протистояння з обох сторін.
Керівництвом Міністерства внутрішніх справ України для придушення громадського протистояння було відкомандировано в розпорядження ГУ МВС України у м. Києві ряд військових частин ГУ внутрішніх військ МВС України та працівників обласних спецпідрозділів “Беркут” із:
АР Крим, Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Закарпатської, Запорізької, Житомирської, Івано-Франківської, Кіровоградської, Львівської, Миколаївської, Полтавської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Херсонської, Черкаської, Чернівецької, Чернігівської областей, а також міст Києва та Севастополя, для участі в подіях із 19 по 23 січня 2014 року, які мали місце по вул. Грушевського в районі стадіону Динамо ім.В.Лобановського.
Слід зазначити, що співробітники військових частини не мали спеціальних засобів і фактично були використані як живий щит для прикриття протиправних дій працівників вищенаведених обласних спецпідрозділів “Беркут”.
В пункті 10 Постанови Ради Міністрів Української СРСР “Про затвердження правил застосування спеціальних засобів при охороні громадського порядку” від 27 лютого 1991 року сказано: “Відповідальність за організацію роботи по забезпеченню законності застосування спеціальних засобів при охороні громадського порядку покладається на міністра внутрішніх справ України”.
У зазначений період часу міністром внутрішніх справ України був Віталій Захарченко, який наряду з іншими посадовими особами і повинен був нести всю відповідальність за беззаконня спецпідрозділів “Беркут”.
Згідно з пунктом 14 даної постанови, забороняється:
— нанесення ударів кийком гумовим: по голові, шиї, ключовій ділянці, животу, статевим органам;
— нанесення ударів кийком пластиковим типу “тонфа”: по голові шиї, сонячному сплетінні, низу живота, статевим органам, ниркам, копчику.
Але в порушення вимог даної статті працівниками спецпідрозділу ”Беркут” удари в основному наносилися саме по голові, шиї та ключичній ділянці, що призвело до травмування великої кількості людей.
Згідно зі статтею 15 даної постанови, застосування світло-шумових засобів відволікаючої дії допустиме не ближче двох метрів від людини.
Незважаючи на дану заборону, працівники спецпідрозділів “Беркут” відстрілювали світло-шумові гранати прямо в натовп, що призводило до відриву кінцівок рук та ніг, контузії, численних поранень осколками та отримані інших тілесні ушкоджень, внаслідок чого багато постраждалих стали інвалідами.
Згідно з пунктом 17 даної постанови, “Застосування сльозоточивих речовин по правопорушниках, розкидання та відстрілювання гранат у натовп, повторне застосування їх у межах зони ураження в період дії цих речовин забороняється”.
Однак, не зважаючи на дану заборону, співробітники спецпідрозділів “Беркут” вели саме прицільну стрільбу по мітингувальниках, розкидаючи та відстрілюючи гранати в натовп, вели відстріл із великою інтенсивністю, що призвело до великої концентрації сльозоточивого газу, внаслідок чого велика кількість людей отримали опіки очей та дихальних шляхів, втрачали свідомість, а осколками гранат було травмована велику кількість мітингувальників.
Згідно з пунктом 19 даної постанови, “Патрони з гумовими кулями ударної непроникливої дії “Волна-р” відстрілюються за допомогою спеціального карабіну на відстані не ближче 40 метрів і тільки по нижній частині ніг (від коліна та нижче).
В порушення даного пункту працівниками спецпідрозділу “Беркут” велася прицільна стрільба, яка була направлена в обличчя, голову, а також тулуб людини, що призводило до травмування очей, внаслідок чого ряд людей залишилися без одного, а є випадки, що й без двох очей, тобто взагалі без зору.
Крім цього, в порушення Закону України “Про міліцію” та вимог даної постанови співробітники спецпідрозділу “Беркут” вели вогонь по мітингувальниках із помпових гладкоствольних рушниць модифікації “Форт-500” калібру 12 з ручним перезаряджанням, яка є на озброєнні спецпідрозділів “Беркут”. Патрони 12 калібру, заряджені картеччю чи дробом, вони принесли з собою, і це призвело до чисельних вогнепальних поранень та загибелі людей від вогнепальних поранень.
Бійці “Беркуту” прив’язували до гранат металеві предмети (цвяхи, гайки, болти та ін.), які при відстрілі гранат розліталися в різні боки, чим завдавалися рвані поранення різних частин тіла учасників акцій протесту.
Наряду з цим, учасники протестних акцій отримували опіки тіла різного ступеня від застосування так званих коктейлів Молотова, які виготовлялися працівниками спецпідрозділів “Беркут” та кидалися в бік мітингувальників.
Про факти застосування співробітниками “Беркуту” “коктейлів Молотова” та прямі факти порушення вимог Постанови № 49 від 27.02.1991 року, свідчать фото-відео зйомки цілого ряду українських телекомпаній, журналісти яких висвітлювали дані події і на прохання Комісії надали свої матеріали.
Від отримання вогнепальних поранень під час подій які мали місце на вул. Грушевського, померли: Сергій Нігоян, Михайло Жизневський, Роман Сеник.
Згідно з даними Департаменту охорони здоров’я КМДА, з 19 січня 2014 року травмовані громадяни бригадами екстреної медичної допомоги доставлялися до Київських міських лікарень № 2, 3, 4, 5, 6, 9, 12, 17, 18, Олександрівської клінічної лікарні, Київської міської лікарні швидкої медичної допомоги та в Центр мікрохірургії ока.
В той же час через масові затримання постраждалих працівниками правоохоронних органів та повідомлення від лікарів щодо надходження потерпілих до лікарень майже 90% постраждалих, боячись переслідувань із боку правоохоронців та недовіру до лікарів, не зверталися до лікувальних закладів за допомогою, а отримували її прямо на місці волонтерами Майдану, які мали медичну освіту. Згодом потерпілі лікувалися таємно на території України або за її межами.
За даними медичної служби Майдану, в період протистоянь, починаючи з 19 січня 2014 року, волонтерами медичну допомогу було надано більше ніж 1000 осіб.
За даними Комісії, під час протистоянь кількість постраждалих складає більше 2000 осіб, у тому числі й працівників правоохоронних органів.
Замість того, щоб покласти край безчинствам правоохоронних органів, Кабінет Міністрів України свідомо, в порушення Конституції України та чинного законодавства 22 січня 2014 року прийняв ряд постанов:
— Постанову № 12 від 22 січня 2014 року “Про затвердження порядку проведення додаткових заходів захисту безпеки громадян”, якою в порушення Конституції України Кабмін надав право органам внутрішніх справ встановлювати обмеження щодо вільного пересування громадян;
— Постанову № 13 від 22 січня 2013 року “По внесення змін до п.12 Правил застосування спеціальних засобів при охороні громадського порядку”, якою Кабмін фактично узаконив застосування при охороні громадського порядку в Україні спецзасобів, які були завезені на територію України з Російської Федерації контрабандним шляхом двома літаками;
— Постанову № 14 від 22 січня 2014 року “Про внесення змін до п.16 Правил застосування спеціальних засобів при охороні громадського порядку”, якою дозволив використовувати проти людей водомети при мінусовій температурі повітря.
Рада Національної безпеки та оборони України, секретарем якої до 24 січня 2014 року був Андрій Клюєв, не вжила жодних заходів щодо припинення кровопролиття та громадянського протистояння по вул. Грушевського.
Президент України, верховний головнокомандувач збройних сил України, якому були підпорядковані військові формування внутрішніх військ України, не вжив жодних заходів, передбачених ст.106, 107 Конституції України, щодо припинення громадянського протистояння, яке призвело до чисельних жертв та загибелі громадян України.
Голова ТСК Геннадій Москаль направив у Генпрокуратуру матеріали за даними фактами і вважає, що є всі підстави для відкриття кримінальних проваджень, вручення повідомлень про підозру, складення обвинувальних висновків та направлення матеріалів до суду щодо:
— Президента України Віктора Януковича;
— секретаря РНБО Андрія Клюєва;
— всього складу Кабінету Міністрів України , який 22 січня 2014 року проголосував за протиправні постанови № 12,13, 14, (які на сьогодні скасовані Окружним Адміністративним судом м. Києва);
— міністра МВС України Віталія Захарченка;
— командуючого внутрішніми військами України Станіслава Шуляка;
— заступника МВС України Віктора Ратушняка;
— командирів спецпідрозділів “Беркут”, прикомандированих у період з 19 по 22 січня 2014 року до ГУ МВС України у м. Києві з: АР Крим, Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Закарпатської, Запорізької, Житомирської, Івано-Франківської, Кіровоградської, Львівської, Миколаївської, Полтавської Сумської, Тернопільської, Харківської, Херсонської, Черкаської, Чернівецької, Чернігівської областей, а також міст Києва та Севастополя».
Поширити

Як Росія за допомогою “Слуг народу” знищує енергетичний сектор України Читати запис >

Геннадій Москаль на своїй сторінці в Facebook:

“Прикро, але більшість нашої так званої політичної еліти сприймає питання енергобезпеки країни виключно як спосіб заробити на поставках газу чи електрики. Майже ніхто не дивиться на проблему ширше – в розрізі гібридної війни, яку веде проти нас РФ.

Бо якщо подивитися на енергобезпеку крізь відстоювання національних інтересів, то стане очевидним те, про що я кричу на кожному кроці: зараз енергобезпека цілої країни поставлена під сумнів через бажання одного президента розрахуватися з одним олігархом.

І заради цього нам “впарюватимуть” і дешевий газ, і “копійчану білоруську електрику”, сильніше затягуючи російський зашморг на нашій шиї.

У відео за посиланням більш детально розповів про спроби Росії взяти під контроль енергетичний сектор України, зокрема, через поставки так званої “дешевої білоруської електрики””.

Поширити

За ігнорування інформаційних запитів керівництво Держмитслужби відповість в суді Читати запис >

ГО «Народ України проти корупції» звернулася до адміністративного суду щодо ненадання керівництвом Державної митної служби відповіді на інформаційний запит, двічі поданий в рамках Закону про доступ до публічної інформації. Інформацією, яку так приховують в Держмитслужбі, була кількість розмитнених примірників програмного забезпечення для поліграфів.
Інформаційний запит було направлено у зв’язку з активізацією «теми поліграфа» в інтересах політичної партії «Слуга народу» — шоу з поліграфом їм було потрібно, щоб виправдати корупцію щодо членів фракції. Нагадаємо, Міносвіти надало нам офіційну відповідь про те, що за спеціальністю «поліграфолог» не готують фахівців в жодному учбовому закладі України. Крім того, отримано відповідь, що жодне з підприємств, розташованих в Україні, не виготовляло програмного забезпечення для поліграфа, а також і не сертифікувало його. Таким чином, поліграф нині в Україні не узаконений і не приймається КПК як допустимий доказ, а правових документах МВС, СБУ, НАБУ, ДБР може використовуватись тільки для внутрішнього користування.
— Легально в Україні може використовуватись тільки програмне забезпечення, що пройшло митний контроль і було розмитнене у встановленому законом порядку, — заявляє голова ГО «Народ України проти корупції» Геннадій Москаль. — Все інше є контрафактом, підробкою або контрабандою. Якщо митна служба на 2 запити не дає відповіді, то, мабуть, в Україну законним шляхом таке програмне забезпечення не завозилось. Чекаємо, що цю інформацію Держмитслужба надасть нам під час судового розгляду. Вдаримо по поліграфу з усією пролетарською ненавистю!
Для довідки: поліграф має доказову силу в суді в основному в США, де його використання культивується в усіх правоохоронних органах (поліція, ФБР, дирекція по боротьбі з наркотиками та ін), де створені спеціальні підрозділи, що цим займаються. В Штатах навіть є спеціальні курси для здобуття спеціальності поліграфолога (для громадян України вони платні), по закінченню яких слухачам видається сертифіковане програмне забезпечення і диплом встановленого зразка. Вступити туди можна так само, які до будь-якого учбового закладу США (але треба мати базову вищу освіту). Перевага надається в першу чергу спеціалістам з освітою в сферах психології, психіатрії та інших медичних спеціальностей, пов’язаних з фізіологією. В європейських країнах до поліграфа ставляться скептично, в багатьох країнах ЄС він взагалі не використовується і не має доказової сили в суді.
Поширити

Геннадій Москаль: Росія зібралася підірвати енергонезалежність України через Білорусь Читати запис >

Про це голова громадської організації “Народ України проти корупції” заявив на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.

“Я щойно повернувся з Білорусі, де мав неофіційні розмови з людьми, дотичними до електроенергетики. Їх слова зводились до застережень щодо втрати внутрішнього ринку електроенергії України, яка може статися вже найближчим часом – через закриття шахт, підприємств з виробництва електрики, в т.ч. за зеленими тарифами. (Спеціально для СБУ: прекрасно розуміючи, що прямі поїздки до Білорусі відслідковуються спецслужбами України і Білорусі, я в’їжджав і виїжджав туди через третю країну).

Цей план – використати Білорусь для знищення енергоринку України – розробила Російська федерація одразу ж після того, як у другому читанні Верховною радою був прийнятий закон «Про внесення змін до закону України «Про ринок електричної енергії», яким забороняється продаж та постачання електроенергії з РФ за двосторонніми договорами та на внутрішньодобовому ринку. В той же час в даному законі сказано: «З метою уникнення надзвичайних ситуацій в об’єднаній енергетичній системі України Кабінет міністрів має право скасувати заборону імпорту електроенергії з РФ і поновити її постачання». Передача цих функцій Кабміну є неконстутиційною, бо це питання повинно регулюватися окремим законом України.

Нагадаю, даний законопроект не відповідає нормативній базі Європейського союзу, зокрема директиві 2009/72 Європейського парламенту та Європейської Ради від 13 жовтня 2019 року «Щодо загальних правил внутрішнього ринку електроенергії» та Договору про застосування енергетичного співтовариства. Також законопроект не відповідає і Угоді про асоціацію України з ЄС, оскільки угода передбачає, що перед прийняттям законів щодо енергетики Україна має консультуватися з Європейською комісією. Ще раз: до прийняття законопроекту ВР мала провести консультації з Європейською комісією щодо сумісності його положень з правом ЄС!

Але зараз не про те, а про плани росіян знищити нашу енергосистему за допомогою Білорусі. На сьогодні Україна має проблему з постачанням газу, вугілля, але не має проблем з постачанням електроенергії, якої в країні виробляється достатньо, а вона ще й експортується. В той же час, згідно закону України «Про внесення змін до Закону України «Про ринок електроенергії», все, що експортувала Росія, тепер буде експортувати Білорусь. Законодавець просто не виключив її з переліку країн, яким заборонено імпортувати електроенергію за двосторонніми договорами та на внутрішньодобовому ринку!

Саме тут виникають дуже суттєві загрози нацбезпеці України на енергетичному ринку. Мої джерела спеціально наголосили на тому, що у 2020 році запрацює збудована Росатомом Білоруська АЕС. В Білорусі – надлишок електричної енергії. Європейські країни, зокрема, Литва назвала Білоруську АЕС загрозою нацбезпеці і відмовилась від імпорту з Білорусі, коли станція запрацює. В подальшому від імпорту білоруської електроенергії відмовляться й інші країни ЄС. Тим часом Україну продовжать заливати електроенергією за демпінговими цінами, і обсяги поставок будуть стрімко збільшуватись, поки ринок електроенергії в Україні не впаде повністю.

Крім того, Білорусі в даному законопроекті дозволено продавати електроенергію на внутрішньодобовому ринку – тобто на ринку на добу наперед (РДН). Це біржовий майданчик, на якому на кожну годину наступного дня продається електроенергія. На ньому всі виробники зобов’язані продавати не менше 15% їх місячного обсягу (раніше було до 10%). Таким чином Білорусь стане найважливішим гравцем на біржовому майданчику для формування ціни в Україні на ринку на добу наперед. Збиваючи ціну на цьому ринку (ціна може бути символічною – до 1-2 грн за кВт-год), змушуючи всю генерацію в Україні працювати в збиток, зупиняти споживання українського вугілля . Таким чином за один рік буде знищена вся енергетика України.

Прошу перевірити цю інформацію Службу безпеки України.

В той же час Президент або Кабмін мали би провести нараду з провідними виробниками електрики. Також необхідно терміново зібрати РНБО щоб запобігти краху енергосистеми України.

До речі, дивує той факт, що закон, котрий дозволяв імпорт електроенергії з РФ і Білорусі, був підписаний президентом через три години після його прийняття, а зміни, що забороняють імпорт з РФ, лежать на підписі з 12 грудня. Що дозволяє РФ і далі поставляти свою електрику в Україну і знищувати наш енергоринок”.

Поширити

Геннадій Москаль: Герус і «слуги народу» — слуги Кремля! Читати запис >

4 грудня 2019 Верховна рада проголосувала за законопроект №2233. У ньому Герус провернув чергову маніпуляцію, відмовившись врахувати правки колег, які пропонували повністю заборонити імпорт електроенергії з РФ і Білорусі.

Насправді імпорт е/е з РФ заборонений тільки для частини сегментів ринку — «ринку прямих договорів» та внутрішньодобовому ринку. При цьому найголовніший сегмент — ринок на добу наперед — залишився доступним для росіян. Саме там формується ціна.

Найбільший же цинізм — це ще одна правка Геруса, яка дозволяє Кабміну відкрити імпорт електроенергії з Росії на будь-який сегмент в будь-якому обсяці, коли той забажає!

Так само в повному обсязі залишено дозвіл на поставки е/е з Білорусі. Поставки з Білорусі, яку ось-ось поглине Путін — це поставки російської електроенергії або електроенергії з російського газу.

Депутати з фракцій ЄС, Батьківщини та Голосу не голосували за даний закон. Тільки «слуги» і Опозиційна платформа «За життя!». Це показово.

Як все було. У вересні Гепрус відкрив імпорт з Росії. А вже в листопаді українські електростанції почали зупинятися. Причина — демпінг. Росіяни та білоруси продають сюди дешевше, ніж своєму населенню та промисловості. Таким чином вони вбивають наші атомні станції, ТЕС. Шахтарі зменшують видобуток вугілля, бо воно стає непотрібним. Праця шахтарів та енергетиків теж стає непотрібною.

Саме після цього Герус і придумав цю «двоходовочку». Всім сказав, що ми забороняємо імпорт, а насправді забороняти не збирався. Такими заголовками Герус просто намагається збити народний гнів. Але йому це не вдасться. Він вже заявив, що домовляється за вугілля з росіянами. Далі газ.

Це — повна Енергокапітуляція, в авангарді якої став Герус.

Ми маємо цей рух до Путіна зупинити. Потрібно об’єднатися всім патріотично налаштованим силам і відірвати Геруса і «слуг народу» від корита електроенергії, газу та вугілля! Потрібно всіма доступними засобами зупинити капітуляцію на газовому, електро- і вугільному ринку!

Поширити