Архіви авторів: Галас Ярослав

Украерорух оголосив тендер на придбання радіонавігаційної системи для Ужгородського аеропорту Читати запис >

Державне підприємство обслуговування повітряного руху України (Украерорух) оголосило відкриті торги для закупівлі Аеропортового обладнання (обладнання DME для аеропорту «Ужгород»). Очікувана вартість обладнання – 250 тисяч євро, початок аукціону – 12 грудня цього року.

Детальніше з умовами тендеру можна ознайомитися за посиланням:

https://zakupki.prom.ua/gov/tenders/UA-2018-09-27-002063-c?fbclid=IwAR23PLaFzDzsDGoxvNP9rgB-BzDPhB7TTFmvPWnh4CkbQ4094UFOh5_gdck

 

 

Поширити

Розпочато ремонт дороги «Свалява – Довге – Липча» (+ ФОТО) Читати запис >

Підрядник розпочав капітальний ремонт автодороги обласного значення «Свалява – Довге – Липча», яка об’єднує три райони Закарпаття – Свалявський, Іршавський та Хустський.

– Загальна протяжність дороги – 55,2 кілометри, із них тільки 10 кілометрів знаходяться в задовільному стані, решта – майже суцільні ями, – зазначає Геннадій Москаль. – Дорогу ввели в експлуатацію в 1958 році і з тих пір капітально не ремонтували жодного разу. Зараз ідуть роботи в межах Іршавського району, джерело фінансування – Дорожній фонд.

Поширити

На Міжгірщині триває ремонт дороги, яка веде до пам’ятки архітектури національного значення – дерев’яної Миколаївської церкви в Рекітах (+ ФОТО) Читати запис >

Турецька дорожня компанія «Онур» розпочала середній поточний ремонт автодороги районного значення «Майдан – Новоселиця» в Міжгірському районі.

– Дорога від Майдана веде до чотирьох високогірних сіл – Голятина, Новоселиці, Лісковця та Рекіт, – повідомляє Геннадій Москаль. – У Рекітах знаходиться пам’ятка архітектури національного значення – дерев’яна Миколаївська церква, збудована в 1751 році. Під’їзд до неї заплановано облаштувати ще цього року. Напрямок Майдан – Новоселиця пролягає через мальовничі місця, які дуже перспективні для розвитку туризму. І нова дорога (а ремонт із суцільним асфальтним покриттям тут не проводився кілька десятиліть) тільки сприятиме цьому розвитку.

Поширити

Москаль: «Антиугорські борди на Закарпатті – це провокація російських спецслужб» Читати запис >

Розклеєні в ніч на суботу в кількох районах Закарпаття борди із зображеннями діячів політичної партії «ТУКЗ» (Товариство угорської культури Закарпаття) та антиугорськими надписами Закарпатська облдержадміністрація розцінює як примітивну провокацію російських спецслужб. Про це заявляє Геннадій Москаль.

– Безпосередніх виконавців провокації зараз розшукують правоохоронці, але методи і стиль виконання вказують на те, що це чергова примітивна спецоперація ФСБ, яка вже кілька років намагається розсварити на Закарпатті українців і угорців. У квітні минулого року на адміністративній межі Виноградівського й Берегівського районів так само вночі були встановлені стели з провокаційними надписами угорською мовою. До речі, ті надписи були зроблені з помилками, як і теперішні, скальковані з російської мови («Зупинимо сепаратистів» замість «Зупинімо сепаратистів»). У лютому цього року в Ужгороді двічі підпалювали офіс ТУКЗ. Ці злочини розкриті, встановлено, що за ними стоять російські спецслужби. Робимо все, щоб розкрити й теперішню провокацію. Уже доведено, що такі примітивні речі на Закарпатті не працюють, на них не ведуться ні українці, ні угорці.

 

Поширити

Геннадій Москаль та Левенте Мадяр обговорили реалізацію угорсько-українських проектів на Закарпатті Читати запис >

Будівництво Берегівської окружної дороги, реконструкція КПП «Тиса – Загонь», відкриття нового КПП «Велика Паладь – Нодьгодош» та ремонт дороги до Верецького перевалу – такі основні теми стали предметом обговорення під час зустрічі голови Закарпатської облдержадміністрації Геннадія Москаля та заступника міністра закордонних справ та зовнішньої торгівлі Угорщини Левенте Мадяра в Берегові.

Як зазначив Л.Мадяр, для будівництва Берегівської окружної автодороги Угорщина заклала для України 50 мільйонів євро пільгового кредиту, однак через неузгодженості з Укравтодором цей важливий проект ніяк не вдається реалізувати. Угорщина також розробила проект нового мосту через р.Тиса на КПП «Чоп – Загонь», побудувати який можливо тільки спільно з Україною. Г.Москаль зауважив що найкращим виходом із цієї ситуації була би передача проектів під адміністрування Закарпатської ОДА.

– Уряд може делегувати повноваження в реалізації міжнародних проектів обласним адміністраціям, і ми вже звернулися до нього з таким проханням, – наголосив Г.Москаль. – Причому, це стосується не тільки угорсько-українських проектів. Щодо Берегівської окружної, то ми побудували б її дуже швидко, тому що нас не цікавлять пільгові кошти чи якісь політичні нюанси. Усе, що нам потрібно, – це нова автодорога. Найкращий варіант, якщо Берегівську окружну будуватимуть угорські автодорожні компанії (можливо, із субпідрядом українських компаній) за тими ж технологіями, що й автобан М3, адже ці дороги мають продовжити одна одну. Якщо ж уряд не віддасть проект під адміністрування Закарпатській ОДА, будемо лобіювати його просування за «старою схемою» на рівні Мінінфраструктури. Це ненормально, коли закладені гроші роками лежать без руху через бюрократичні неузгодженості на рівні центральних структур…

Аналогічна ситуація з новим КПП на українсько-угорському кордоні «Велика Паладь – Нодьгодош». Пункт пропуску можна відрити ще до кінця 2018 року за участі найвищих осіб обох країн, однак немає відповідної постанови Кабінету міністрів України. Г.Москаль пообіцяв особисто обговорити цю тему з прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом.

Ще один спільний проект, який можна реалізувати на Закарпатті, – це ремонт автодороги «Нижні Ворота – Верецький перевал», де встановлений пам’ятний знак угорцям. Угорщина готова підключитися до ремонту, потрібно тільки вказати чіткий механізм співфінансування. На ремонт дороги уже проведений тендер, який виграла турецька компанія «Онур». Частину дороги відремонтовано за кошти Державного фонду регіонального розвитку. Є кілька варіантів співфінансування проекту, і голова ОДА надав їх для вивчення заступнику міністра МЗС Угорщини.

Наприкінці розмови Г.Москаль та Л.Мадяр обговорили питання надання Угорщиною гуманітарної допомоги Закарпаттю медичними препаратами, а саме: комбінованої вакцини від кору, а також інсуліну, в яких відчувається гострий дефіцит через відсутність фінансування. Можливість закупівлі інсуліну для Закарпаття Угорщина вивчить найближчим часом, а доставка області вакцини від кору можлива ще до кінця цього місяця.

 

Поширити

Триває ремонт дороги, що веде до водоспаду «Шипіт» (+ ФОТО) Читати запис >

У Міжгірському районі підрядник розпочав поточний середній ремонт автодороги районного значення «Потік – Шипіт», яка веде до водоспаду «Шипіт».

– Це фактично продовження ремонту дороги «Пилипець – Потік», який почали ще минулого місяця, – зазначає Геннадій Москаль. – Дорогою користується маса людей, оскільки водоспад – одна з найпопулярніших туристичних точок Закарпаття. Незважаючи на це, суцільного асфальту тут не було десятиліттями, тому ми постійно чули скарги на поганий стан дороги. Зараз підрядник прокладає стартовий шар асфальту. Очікуємо, що після завершення ремонту потік туристів сюди збільшиться в рази.

Джерело фінансування робіт – Дорожній фонд.

Поширити

Дорога до високогірного с.Ялове на Воловеччині до і після ремонту (+ ФОТО) Читати запис >

Турецька автодорожня компанія «ОНУР» проводить поточний середній ремонт автодороги районного значення «Під’їзд до села Ялове» у Воловецькому районі.

– Це високогірне село, яке належить до Підполозянської сільради, – повідомляє Геннадій Москаль. – Нормальної дороги тут не було більше тридцяти років, при тому, що за селом знаходиться діючий кам’яний кар’єр. Дійшло до того, що державтоінспекція забороняла рейсовим автобусам їздити сюди  через жахливий стан дорожнього покриття. На сьогодні встелено кілометр суцільного асфальту шириною до 4-х метрів. Джерело фінансування – Дорожній фонд.

На фото стан дороги до і після ремонту.

Поширити

ОДА просить переможця тендеру терміново почати ремонт обласної дороги на Виноградівщині Читати запис >

Закарпатська облдержадміністрація звертається до автодорожньої компанії ТОВ «ПБС» із проханням терміново почати ремонт обласної автодороги «Виноградів – Теково – Неветленфолу» у Виноградівському районі. Оплата буде проведена одразу за фактом виконаних робіт.

– 10 жовтня «ТОВ «ПБС» виграла тендер на ремонт цієї дороги, яка знаходиться у вкрай занедбаному стані, і до якої прикута увага місцевого населення, – наголошує Геннадій Москаль. – Обласна державна адміністрація виконала всі умови для ремонту дороги, передбачені Законом України «Про публічні закупівлі». Зараз відповідальність за проведення робіт лежить на переможці тендеру – ТОВ «ПБС».

 

Поширити

Закарпатці матимуть вихідний у день вшанування пам’яті померлих (+ РОЗПОРЯДЖЕННЯ) Читати запис >

На Закарпатті День всіх святих, у який християни західного обряду поминають померлих, буде вихідним. Відповідне розпорядження підписав Геннадій Москаль. Натомість субота, 24 листопада, буде робочим днем.

Згідно з документом, райдержадміністраціям, міськвиконкомам, територіальним підрозділам центральних органів виконавчої влади, керівникам підприємств, установ і організацій рекомендовано перенести робочий день із четверга, 1 листопада, на суботу, 24 листопада.

Робочий день перенесено для того, щоб мешканці Закарпаття могли відвідати могили своїх рідних та близьких у інших районах області чи регіонах України.

Нагадаємо, що того ж дня, 1 листопада, в Ужгороді на Пагорбі Слави урочисто відкриють і освятять Меморіальний комплекс загиблим воїнам АТО.

Поширити

На Тячівщині продовжили ремонт дороги «Тересва – Нересниця» (+ ФОТО) Читати запис >

У Тячівському районі підрядник продовжує ремонт автодороги районного значення «Тересва – Нересниця».

– Це одна з головних транспортних артерій районного рівня, яка до 2015 року була майже вщент розбита, – повідомляє Геннадій Москаль. – Оскільки відремонтувати всю дорогу за один раз неможливо через відсутність коштів, робимо її поступово – окремими ділянками щороку. Більшість дороги на сьогодні вже вкрита суцільним асфальтом. Джерело фінансування робіт – Дорожній фонд.

Поширити