Архіви авторів: editor

Верховний суд розгляне позов Москаля щодо скасування постанови “Про утворення і ліквідацію районів” Читати запис >

У Верховному суді розпочався розгляд адміністративної справи за позовом голови ГО “Народ України проти корупції” Геннадія Москаля до Верховної ради щодо скасування постанови №807-ІХ від 17 липня 2020 року “Про утворення і ліквідацію районів”.

Г. Москаль звернувся з клопотанням про невідповідність цієї постанови Конституції України з наступних причин: згідно ст. 140 Конституції України, ст. 6 закону “Про місцеве самоврядування в Україні” передбачене добровільне об’єднання в територіальну громаду жителів кількох суміжних сіл, а міста і селища такого права не мають. Тому утворення міських та селищних територіальних громад не відповідає законам і Конституції України. З цих підстав позивач просить Верховний суд скасувати вказану постанову.

Розгляд справи призначено на 18 січня 2021 року.

Поширити

Москаль просить США ввести санкції проти О. Дубінського та Д. Малюськи за злісне ухиляння від виконання доручення суду м. Нью-Йорк Читати запис >

Геннадій Москаль, який має доручення від громадянина США Алекса Ровта про надання правової допомоги, звернувся до Міністерства юстиції США з проханням ввести відповідні санкції щодо панів О. Дубінського і Д. Малюськи за невиконання міжнародних зобов’язань і доручення суду м. Нью-Йорк. Також він просить суд м. Нью-Йорк обрати запобіжні заходи щодо цих осіб у вигляді затримання та тримання під вартою – за неповагу до суду, умисне злісне ухиляння від вручення повістки.

Нагадаємо, суд міста Нью-Йорк, США, ще в березні 2020 року звернувся до Міністерства юстиції України з проханням вручити судову повістку народному депутату Олександру Дубінському, який має статус відповідача у цьому суді. Згідно Гаазької конвенції, яка ратифікована Україною і обов’язкова до виконання, термін вручення таких повісток складає 45 днів. Однак до сьогоднішнього дня Міністерство юстиції України не спромоглося виконати доручення суду м. Нью-Йорк, хоча пан Дубінський постійно проживає в Києві, є публічною особою, як народний депутат працює у Верховній раді і її комітетах.

“Це пояснюється просто – міністр юстиції Дениса Малюська та Олександр Дубінський є членами однієї політичної партії “Слуга народу”, і їх партійні інтереси виявилися вищими за міжнародні зобов’язання України”, – заявив Геннадій Москаль.

Нещодавно Міністерство фінансів США ввело санкції стосовно Олександра Дубінського за втручання у виборчий процес в США. Але це не є предметом справи, що розглядається в суді м. Нью-Йорк – там розглядається справа про позов громадянина США Алекса Ровта проти Олександра Дубінського.

Також Геннадій Москаль звернувся до Кабінету міністрів України з проханням звільнити Д. Малюську з посади міністра юстиції. “Розрекламовані паном міністром паяльник та праска можуть йому знадобитися після 20 січня цього року”, – прокоментував свої звернення Геннадій Москаль.

Поширити

“Слюнтяї” ніколи війн не вигравали! Цю владу треба змінювати, – Геннадій Москаль Читати запис >

"Слюнтяї" ніколи війн не вигравали! Цю владу треба змінювати, - Геннадій Москаль

Сб, 2 Січень 2021 Телеграф

Геннадій Москаль в різні роки працював заступником міністра внутрішніх справ України, був головою Закарпатської обласної державної адміністрації, Луганської облдержадміністрації, заступником голови Служби безпеки України, керівником Луганської обласної військово-цивільної адміністрації. Він – народний депутат 6-го та 7-го скликань, кандидат юридичних наук. Людина, яка знає багато чого про каламутні води української політики. Людина, яка за словом в кишеню не лізе, свої погляди не приховує, ситуацію не прикрашає. Тому як співбесідник для журналістів – це просто скарб. На порозі нового року «Телеграф» поговорив з Геннадієм Москалем про найважливіші події 2020-го, дії «зеленої влади» та перспективи України.

– Цей рік пройшов під знаком коронавіруса. Оцініть дії нашої влади по боротьбі з пандемією. 

– Якщо коротко – беглузді та неадекватні. Бачили, як скаче в нас статистика по ковіду? Тому що влада маніпулює, підлаштовуючи її під якісь дати, під свої рішення… Згідно з законодавством, запобігати розповсюдженню інфекційних хвороб в нас має Санітарно-епідеміологічна служба (СЕС). Яку в нас фактично знищили. Чому її ще не відновили? Щоб в кожному районі була своя лабораторія, щоб надали необхідні реактиви, щоб було більше тестів… Так ні! Цій владі подобається в ручному режимі керувати грошима, статистикою, та всім. При тому, що керувати вона на вміє…

– Що скажете про економічні рішення в цьому плані? 

– Економічній фактор – це взагалі злочин. У тому числі – введення локдауну навесні, карантину вихідного дня восени, намір ввести жорсткий карантин в січні. Скільки українців втратили гроші, бізнеси!

Між тим, районні лікарні, особливо в маленьких ОТГ, в занедбаному стані, фінансування немає.

Майже все розвалено то розпиляно під гаслами боротьби з корона-кризою.

Рано чи піздно це все буде предметом розслідування. Влада не вічна.

– Протистояння влади та представників малого бізнесу посилюється. Чи може це призвести до більш жорстких зіткнень?

– Авжеж. Люди стрімко бідніють, а їм хочуть ще більш закрутити гайки. В кінці грудня я прийшов на Подолі на Житній ринок. Майже немає покупців! І це в такий час – передноворічний! Покупна спроможність людей значно впала. Протистояння ФОПів з владою може призвести до чогось більш жорстокого. Я як адвокат – теж самозайнятий. І я не прошу нічого – дайте мені заробити для себе. Чим більше я зароблю, тим більш сплачу податків. А у деяких є ще й наймані працівники. Навіщо ви дратуєте?! Навіщо ріжете курку, що несе золоті яйца? Мабуть, тому що до влади прийшли люди, які нічого не розуміють в держуправлінні, в податкових процесах, в економіці, політиці… Та майже у всьому, що потрібно для такого роду праці.

Але тут багато у чому винні ті, хто їх обирав. Яскравий приклад – після страшних пожеж, що відбулися цього року в Луганській області, якою я колись керував, мені дзвонять постраждалі. Розповідають, що їм майже ніхто не допомагає. Вони обрали депутатами тих, кого майже не знали. Повелися на бренд «Слуги народу». І ось – маєте… Люди лишилися голі, босі, зі спаленими будинками. Велику частину компенсації, яку їм наче виділили, до них не дійшла. А достукатися до своїх «обранців» вони не можуть…

– Як треба повертати окупований Донбас?

– Вже давно зрозуміло, що Мінські угоди – це тупік. Схоже, тільки Зеленський, Єрмак та Кравчук цього не бачать. Які вибори в ОРДЛО? Де там реєстр виборців? Як будуть створювати окружні, дільничі виборчі комісії? Як забезпечити участь всіх політичних партій, які зареєстровані в Україні? Де гарантії, що їх туди пустять? А якщо пустять, чи не стануть вони заручниками? Хто будет контролювати процес? ОБСЄ? Та це «нульова організація»…

Якщо нас так давлять політичною частиною «Мінську» – чому ми мовчимо, що те ж Дебальцево, за Мінськими угодами, має бути на підконтрольній території. І ще багато чого… Окупанти це захопили, ми «прожували»… Все на когось надіємось. То на Суркова, то на Волкера, то на Козака, то на Єрмака, то ще на якогось «дядю». Ми не показуємо силу. Слюнтяї ніколи війн не вигравали!

Треба нарощувати Збройні сили. Не так, як сьогодні. Не проковтувати, коли в нас стріляють – давати відповідь вдвічі-втричі сильнішу. Потихеньку відбивати хоча б те, що в нас загарбали всупереч Мінським угодам.

Ми бачимо немало прикладів – хто наростив міць и був більш нагліший – той й виграє. А сю-сю-сю, мусі-пусі – це не про перемогу.

– Як оцінюєте діяльність української сторони в Тристоронній контактній групі?

– Ніяк. Нуль. Кравчук – колишній ідеолог, який боровся з «світовим імперіализмом, сіонізом та українським буржуазним націоналізмом». Для чого його було брати в ТКГ? Його там ніхто не сприймає. Всі з нього сміються. Схоже, у тих, хто приймає рішення на найвищому рівні, відсутнє розуміння, в якій критичній ситуації опинились Україна…

– Щось зміниться для нас на краще після того, як Путін вже не буде президентом Росії?

– Режим його рано чи піздно впаде. Сам піде, чи знайде наслідника. Але я не вірю, що біологічний чи політичний відхід Путіна щось змінить для нас. Деякі експерти кажуть, що наступним президентом Росії може стати діючий міністр обороні РФ – Шойгу. І чи він будет кращий за Путіна? Навряд…

Путин и Шойгу–  Чи достатньо підтримує нас світове співтовариство в протидії російській агресії?

– Світове співтовариство на нас давно махнуло рукою. Глибока стурбованність – та й годі. Ніхто вже нас ні в чому, як слід, не підтримує… Багато чого покаже, хто з України буде запрошений на інаугурацію Джо Байдена. Можуть запросити, на мою думку, Порошенка та Яценюка. Байден їх особисто знає, він з ними співпрацював. Якщо Зеленського не запросять, йому треба буде терміново пакувати речі – і йти хоча б білетером в “95 квартал”. В артисти він вже не годиться. Кого він буде критикувати, якщо сам був у владі? Та й не повірить йому вже ніхто – ні як політикові, ні як артистові.

– А що скажете про діяльність Офісу президента?

– А що про нього казати? Усі наші негаразди від того, що немає менеджера по державному управлінню. Єрмак робить все, щоб Зеленський не знав про реальний стан речей в Україні. Наспівує президентові: «Все в нас добре, народ вас любить…». А сам майже все вже перетянугув на себе… От тільки ради цьому «всьому» дати не може.

– Назвіть головні провали центральної влади в цьому році.

– Так всюди – провали. В ситуації на Донбасі, в економіці, в боротьбі з пандемією, внутрішній, зовнішній політиці. Показова ситуація на Закарпатті, де все розхитують самі ж «слуги». Вони пролетіли на виборах міських голів у всіх облцентрах. Тому намагаються захопити хоча б облради. Але на Закарпатті в них виявилося лише 12 з 64 місць в облраді. І що вони зробили? Почали погрозами та грошима робити «коаліцію». Але представники КМКС (Партія угорців України) на це не дали згоди. Після цього й з’явилися загрозливі написи – нібито від представників Правого сектора на адресу угорців Закарпаття. На мою думку, то робила СБУ по команді «слуг». Приїхала бригада з центрального апарату СБУ. Саме вона, гадаю, розміщала провокативні агітки, зверення ніби-то від Правого сектору. «Ми прийдем до тебе» і таке інше… Повний шантаж. А коли за КМКС вступилася Угорщина, ми з нею побили горшки. Країна НАТО, ЄС, куди ми йдемо за Конституцією. Навіщо знову провокатувати конфлікт? І хто ж увійшов до коаліції зі «слугами» в облраді? «Батьківщина» та «Європейська солідарність», які обіцяли, що не будуть навіть ср*ти на одному гектарі з «Слугою народу»… Отака «політика», «принципи» та «стратегія».

– Зважаючи на це (та не лише на це) – бути чи не бути достроковим виборам в Україні (парламентським, президентським)?

– Вони вже перезріли – хочуть «слуги» того чи ні. Будучи від початку до кінця на Майдані 2013-2014, не хотів би ще одного. Україна його не переживе. Незважаючи на те, що «слуги» синіючими пальцами тримаються за владу, вони або самі підуть достроково, або їх змусить це зробити вулиця. Краще б шли самі…

– Які загрози стоять перед Україною в 2021 році?

– Ми катимося в фінансову, політичну, соціальну прірву. Народ стогне від низки криз, від вкрай низького рівня життя. А влада підвищує ціни, тарифи, намагається підняти ще й податки. Соціальне закипання вже зриває кришку. Регіони все частіше протиставляють себе центру, а це – шлях до федералізації.
Коли Росія побачить, що Україна остаточно некерована, в нас можут відтяпати нові території. Якби там себе не заспокоювали деякі, РФ не забула про проект “Новоросія”. Який, нагадаю, окрім Донецької та Луганської областей включав в себе також Запорізьку, Дніпропетровську, Харківську, Одеську, Миколаївську та Херсонську області.

– Як мінімізувати ризики?

– Ця влада вже не може нічого зробити. Треба міняти владу. Мають прийти менеджери, які розуміють у державному будівництві, військовому ділі, міжнародних відносинах. І чим швидше – тим краще для України.

Автор: Андрій Пітонов, “Телеграф”

Поширити

Геннадій Москаль: Замовником убивства Щербаня був Лазаренко Читати запис >

Прем’єра фільму «Спадкоємець» спричинила справжню сімейну драму. Один із синів вбитого донецького бізнесмена Руслан Щербань не тільки відмовився від зйомок, але й звинуватив свого брата – Євгена Щербаня-молодшого – в шантажі колишній партнерів батька.

Більша частина кримінального провадження за фактом вбивства Євгена Щербаня в останні дні правління Януковича була вивезена до Криму і опинилися в Російській Федерації.

Один із синів вбитого донецького бізнесмена Євгена Щербаня Руслан відмовився від зйомок у фільмі Спадкоємець

Вчора стало відомо, що адвокатом Руслана Щербаня став Геннадій Москаль. У своєму Facebook він заявив, що відбувається справжня інформаційна кампанія, дискредитація всіх причетних до знешкодження банди вбивць Щербаня-старшого. На його думку, все йде за тим самим сценарієм, що намагалася розкрутити Генпрокуратура часів Януковича в 2012-2013 рр., дискредитувавши Юлію Тимошенко. Тільки тепер в цьому задіяний і Слідчий комітет Російської Федерації.

В 90-х генерал-лейтенант Москаль був одним з найбільш відомих борців з організованою злочинністю, з 1997 року – заступником міністра МВС. У 2013 році в статусі депутата протистояв спробам ГПУ на чолі з Віктором Пшонкою та Рінатом Кузьміним повісити відповідальність за вбивство Щербаня на Юлію Тимошенко.

Про причини, які спонукали  відомого політика знову зануритись у справу Щербаня, у розмові з самим Москалем.

Пане Геннадію, з’явилась інформація, що ви стали офіційним адвокатом Руслана Щербаня. Наскільки це відповідає дійсності?

Відповідає дійсності. В мене є доручення, яке завірене нотаріусом. На представлення його інтересів і для захисту доброго імені його вбитого батька.

Будуть суди, будуть звернення? До кого плануєте позиватися?

Я розмістив на своєму офіційному сайті, на фейсбуці адвокатське звернення до Генеральної прокуратури, до Служби безпеки, до Національного антикорупційного бюро, щоб вияснили, по-перше, як і чому в 2013 році за день до Революції Гідності на літаку Генеральна прокуратура відвезла всі найрезонансніші кримінальні справи нібито до провадження Служби безпеки в Автономній Республіці Крим. Сьогодні вони знаходяться у провадженні Слідчого комітету РФ.

Тепер НАБУ щось розслідує. Будемо казати, виконує якісь функції правової допомоги Слідчому комітету. Але ж справи немає. Що НАБУ може розслідувати? 100 томів справи передано. Це я маю на увазі тільки стосовно вбивства Щербаня. Це тоді, коли в 2012-2013 році висували звинувачення Тимошенко, коли вона знаходилася в Качанівській колонії.

Ми будемо звертатись до Громадського телебачення, згідно з Цивільним кодексом ми маємо право на відповідь. Тобто, вимагати такого ж часу, скільки воно було годин-хвилин, хай у формі інтерв’ю. В сім’ї не один Євген Щербань, в сім’ї є Руслан Щербань і є ще Євген, син дружини Щербаня, яку було вбито 3 листопада 1996 року в аеропорту «Донецьк». Якщо Євген-молодший розказує про якісь міфічні спадки у вигляді «Індустріального союзу Донбасу», які присвоїли погані дяді… Але ніколи Щербань там не був. Слідством установлено, що він не був акціонером «ІСД». Слідством установлено, хто виграв від вбивства Щербаня. Виграв політично, виграв економічно. Всім тоді було відомо, що у Щербаня був конфлікт з Лазаренком. Була потужна політична конкуренція. А ще Щербань не хотів, щоб Лазаренко заводив газ у Донецьку область, а гроші йшли з Донецької області.

Тому що тоді, в 1996 році, була критична ситуація на заводах, фабриках. Газ особисто розподіляв Павло Лазаренко, який і був замовником цього вбивства. І от, тепер сидить собі в Америці. Болотських, який розстрілював, головний кілер, більше 30 вбивств на його рахунку, випущений «атаманом великого войска донского» в Луганській області Козициним з колонії. І де він є? Може, він по Києву ходить? Може, він підірвав Шеремета? Ніхто абсолютно його не шукає, нікому це не потрібно. Саме це – головне. Але ж ні – «Громадському» і Євгену Щербаню-молодшому знадобилися дешеві такі сенсації. Але за все прийдеться відповідати.

Ми не будемо зараз давати оцінок колегам, які провели цікаву розвідку. Питання: чому саме ви стали адвокатом Руслана Щербаня, враховуючи той факт, що ваші стосунки з Русланом були достатньо напруженими?

Тому що я в той час працював, я знаю Донецьку область від 1990-х років і закінчуючи сьогоднішнім днем. Саме я був членом комісії парламенту, що встановила, що Тимошенко до вбивства Євгена Щербаня не має ніякого відношення. Тому, незважаючи на наші стосунки у минулому, Руслан розуміє, що в країні немає людини, яка б розумілася на цій справі краще, ніж я. І абсолютно логічно, що його вибір впав на мене, бо і він, і я хочемо поставити крапку в справі вбивства його батька. І зробити це за законом України, а не так, як це робить Євген-молодший.

Ви пам’ятаєте ті часи? Наскільки правоохоронці досконало провели тоді розслідування?

Я хочу захистити добре ім’я працівників карного розшуку, УДО, Генпрокуратури, тому що слідство тоді вела Генпрокуратура, а також суддів Апеляційного суду Луганської області. Все розкладено по поличках. Верховний Суд України все затвердив. Була проведена колосальна робота. І після того, яке має моральне право «Громадське телебачення» ставити під сумнів рішення Верховного Суду України? Я взагалі дивуюся: чи там є юристи, чи там є хтось, хто товаришує з головою, чи абсолютно немає нікого?

Ви вважаєте, що у фільмі прозвучали прямі звинувачення на адресу Тарути, Ахметова, інших, і вони зовсім не відповідають дійсності?

Звісно, не відповідає. В «Індустріального союзу Донбасу» при житті Євгена Щербаня нічого не було, крім збитків і боргів. Що вони могли вкрасти? Як можна вкрасти те, чого немає? Вкрасти борги?

«Індустріальний союз Донбасу» був створений для того, щоб на кордоні купляти газ, завозити його в Донецьку область. Він був створений за ініціативою покійного Щербаня, який дійсно був політиком, державницькі позиції відстоював. І він мав дуже великий конфлікт з Лазаренком. Конфлікт політичний, конфлікт економічний. Лазаренко хотів, щоб газ йшов тільки з «Єдиних енергетичних систем». Щербань був проти, він зібрав державну обласну адміністрацію, обласну раду, і прийнято було рішення про передачу повноважень «Індустріальному союзу Донбасу» щодо закупки і поставки газу на всі підприємства на території Донецької області. За що був знятий після убивства Щербаня Поляков – керівник Донецької обласної державної адміністрації, заступники, керівники департаментів. Тобто Лазаренко дуже жорстко обійшовся.

Але тоді вони акумулювали гроші, гроші не ходили, а сплачувалися до бюджету Донецької області, це були дуже великі гроші. Таким чином, він правильно прийняв рішення, але він пішов на конфлікт з таким, будемо казати, злопам’ятним і всесильним Лазаренком.

Якщо стосовно вірогідних замовників вбивства йдуть дискусії, то стосовно безпосередніх виконавців, банди Кушніра, вина встановлена, був суд.

Стосовно вбивства всі встановлені.

Чи був у цієї групи зв’язок з Тарутою, Ахметовим?

Не було жодного. Ви насправді вважаєте, що їх не перевіряли? Повірте, так нікого в цій країні не перевіряли. І, повірте, перевіряти ми могли. Звісно, будь-які зв’язки можна показати в художніх фільмах, але в таких незрозумілих фільмах немає закону. Зараз ще з’явилась маса блогерів всіляких, які все знають, але в ті роки або ще не народилися, або боялися до Донецька їхати. Послухайте, сьогодні на вас начеплять ярлики, на мене, на третього, на десятого. Воно не має під собою ніякого реального підґрунтя, от в чому питання.

Хто ж тоді ініціював саме таку постановку питання?

Хто ініціював? Напевне ж не Тарута і не Ахметов, їм це абсолютно не потрібно. А ось чому на співпрацю з замовниками пішов Євген Щербань-молодший – це питання. Наснилося йому, що він хоче мільярд доларів за майно свого батька. Яке майно? А де він був всі ці роки? В 1996-му йому було 26 років, треба було дивитися за тим майном, вступати в спадок, якщо він був. Чому він цього не зробив? Чому він з’явився саме зараз?

Якщо люди не знають, то я готовий всій Україні пояснити. Так лапшу вішати і когось робити абсолютно винними в тому, чого вони не робили, – це нікуди не годиться.

Що закінчити всі ці спекуляції, необхідно, щоб всі крапки над «і» поставили правоохоронці? Яких саме «крапок» не вистачає?

У 2014 році звільнили Болотських. За історію України такого кілера не було. Особисто він брав участь у розстрілі 30 людей. Хто його шукає? Його об’явили в міжнародний розшук? Ніхто не об’явив. Нікому це не потрібно. Потрібні лише плітки різні, сенсації. Скільки можна їх з 1996 року видавати? Вже видавала Генеральна прокуратура сенсації в 2013 році, приміряючи до замовника вбивства Тимошенко.

Але замовником убивства, суд установив, являється колишній прем’єр-міністр України Павло Лазаренко. Він спокійно собі живе в Америці, нікому він не потрібен. Вбив, вкрав гроші у половини України, і гроші не повернуті – немає законодавчої бази. Але ж ми не можемо скочуватися до пліток і сенсацій.

Зайдіть на мій офіційний сайт, там є адвокатський запит згідно з законом про адвокатську діяльність, де я запитую: «Шановні, що ви робите, в кінці кінців?!»

Де кримінальні справи ділися? Чому вони в Слідчому комітеті РФ сьогодні розслідуються? І це ще не все. Я буду просити керівництво «Громадського», оскільки згідно з Цивільним кодексом Руслан Щербань має право на відповідь, і це право він делегував мені, щоби я у вигляді інтерв’ю чи виступу, от так, як вам, але ще більш розлого все пояснив українцям.

Микола Мельник, «Главком» Повний текст читайте тут:

https://glavcom.ua/interviews/gennadiy-moskal-zamovnikom-ubivstva-shcherbanya-buv-lazarenko-726674.html

Поширити

Москаль просить «Громадське» і «24 канал» надати ефіри для висвітлення позиції Руслана Щербаня щодо обставин вбивства його батька (ДОКУМЕНТИ) Читати запис >

Адвокат Геннадій Москаль звернувся до кількох телеканалів («24 каналу» та «Громадського телебачення») з проханням надати йому можливість, як адвокату і офіційному представнику інтересів Руслана Щербаня, дати власне тлумачення обставин вбивства його батька Євгена Щербаня, розстріляного в аеропорту Донецька у 1996 році.

Як відомо, 2 грудня 2020 року на «24 каналі» відбулося інтерв’ю зі ще одним сином пана Щербаня Євгеном, а 3 грудня — на «Громадському телебаченні» — вийшов документальний фільм, присвячений подіям 1996-го року.

В ефірі «мали місце питання та висловлювання з приводу та оцінка особистої позиції Руслана відносно подій вбивства його батька, слідства по факту вбивства та причетних до цих подій осіб, тобто інформація, яка стосується особи Руслана Щербаня, що неповною мірою відповідає дійсності», — йдеться в листах Г. Москаля до вказаних телеканалів. — З метою реалізації права Руслана Щербаня, як зацікавленої особи, на повноту і достовірність інформації, а також права на відповідь в порядку досудового врегулювання згідно ст. 277 ЦК України, прошу надати можливість від імені Руслана Щербаня дати відповідь (власне тлумачення обставин вбивства його батька Євгена Щербаня) в прямому ефірі…»

З копіями листів можна ознайомитися нижче:

Поширити