Архіви авторів: Галас Ярослав

Москаль: «Андрія Балогу в США чотири рази притягали до відповідальності (в тому числі кримінальної) за наркотики й алкоголь» (+ ДОКУМЕНТИ) Читати запис >

Нинішнього мера Мукачева суд двічі ув’язнював на 30 днів до виправного центру, а вищої освіти в США він так і не здобув

– Теперішній міський голова Мукачева Андрій Балога, син народного депутата України Віктора Балоги, – аферист і неук, який неодноразово притягався в США до відповідальності за вживання алкоголю і наркотиків, – заявляє Геннадій Москаль. – Це з’ясували закарпатські активісти на чолі з журналісткою Ларисою Ступак. Із вересня 2005 по травень 2011 року А.Балога вчився в Університеті Північної Дакоти (м.Гренд Фокс, штат Північна Дакота, США). Це він сам пише в своїй автобіографії. Так ось, відкриті дані з офіційного сайту судових рішень штату Північна Дакота свідчать, що з жовтня 2006 по жовтень 2009 року Андрія Балогу чотири рази притягали до відповідальності, в тому числі кримінальної, за вживання алкоголю та наркотиків.

Перша справа «Штат Північна Дакота проти Андрія Балоги» була відкрита 10 жовтня 2006р., коли підсудному було 18 років. Поліція звинуватила нинішнього мера Мукачева у зберіганні (вживанні) алкоголю особою віком менше 21 року. Як вказано в документі, А.Балога визнав себе винним і був визнаний винним постановою суду. За що сплатив штраф 225 доларів, із яких 125 доларів – за здійснення кримінального правосуддя і 100 доларів – за послуги захисту.

Друга справа – «Місто Гренд Форкс проти Андрія Балоги» – відкрита 14 квітня 2009р. Із формулювання, яке можна перекласти, як «несуттєве зберігання/вживання» важко зрозуміти, в чому саме звинуватили А.Балогу, однак у справі є кримінальний вирок і постанова суду про штраф на суму 301 долар, який був сплачений 18.06.2009р.

Третя справа – «Штат Північна Дакота проти Андрія Балоги» – відкрита 17 квітня 2009р. за зберігання наркотиків (марихуани). У справі є кримінальний вирок, за яким А.Балога визнаний винним. А у рішенні про винесення покарання вказано – ув’язнення протягом 30 днів у Виправному центрі округу Гренд Форкс. Крім того, 22.10.2009р. А.Балога сплатив штраф 300 доларів.

Четверта справа – «Штат Північна Дакота проти Андрія Балоги» – відкрита 10 листопада 2009р. також за зберігання марихуани. А.Балога і в цьому випадку визнаний винним за ст.43 кримінального вироку. Він відбув 30 днів ув’язнення у Виправному центрі округу Гренд Форкс і сплатив штраф 300 доларів.

Останню справу А.Балоги ми даємо в оригіналі з дослівним перекладом українською.

Дані про інші справи з офіційного сайту судових рішень штату Північна Дакота може відкрити будь-хто за посиланням:
http://publicsearch.ndcourts.gov/default.aspx

А тут відеопідказка, як саме знайти справи Андрія Балоги: https://www.youtube.com/watch?time_continue=100&v=c9iDemEPmuc

Таким чином, замість того, щоб учитися, А.Балога в США пиячив і вживав наркотики, за що багаторазово притягався до відповідальності й відбував ув’язнення.

Однак це ще не все. В ході виборчої кампанії 2015р. найняті Балогою-старшим піарщики постійно наголошували на високій освіченості кандидата в мери Андрія Балоги, який отримав диплом у США. Сам А.Балога також вказує на цей факт у своїй автобіографії та обліковій картці депутата Закарпатської обласної ради в 2013р. (скан-копії документів додаються нижче).

Хоча насправді диплома про вищу освіту в нього немає. У відповіді на інформаційні запити журналістів із проханнями надати копію диплома про вищу освіту Мукачівська мерія пише всяку дурницю про те, що «документ про освіту не є публічною інформацією». А у відповідь на електронне звернення до Університету Північної Дакоти прийшла відповідь, що Андрій Балога дійсно був студентом, однак диплома не отримав. Копії диплома немає ні в Закарпатській обласній раді, де А.Балога був депутатом із 2013 по 2015 рік, ні в Обласній територіальній виборчій комісії, куди він здавав документи, як кандидат у обласні депутати.

Як тут не згадати ще одного пов’язаного з Балогами афериста Андрія Кислинського, котрий із 2007 по 2009 рік працював заступником В.Балоги, як голови Президентського секретаріату В.Ющенка, а потім перейшов на посаду заступника голови СБУ, не маючи при цьому вищої освіти. Я особисто дослідив, що в Кислинського фальшивий диплом, після чого його вигнали з роботи.

Оприлюднені тут дані – це прямі докази, що мер Мукачева, якого батько, до речі, неодноразово намагався зробити керівником Закарпатської обласної організації «Батьківщини», – обманщик і неук. Його проблеми з алкоголем і наркотиками багаторазово доведені судовими вироками США. Хай вони стануть хорошим аргументом для виборців Мукачева і Закарпаття, котрі звикли голосувати не по совісті, а за гроші.

P.S. Під час виборчого процесу 2015 року мені запам’яталася агітка партії «Єдиний центр», членом якої є Андрій Балога: «Влада і криміналітет – єдині». Тепер неодноразово судимий А.Балога на власному прикладі довів, що в Мукачеві так воно і є.

 

Поширити

До Дня Соборності в Ужгороді відбудеться урочиста хода зі 100-метровим прапором і відкриття виставки про події Української революції 1917 – 1921 років Читати запис >

У понеділок, 22 січня, на Закарпатті відбудеться ряд заходів до Дня Соборності України. Серед них – хода зі стометровим національним прапором, покладання квітів до пам’ятників видатним діячам та виставка, присвячена подіям Української революції 1917 – 1921 років.

Урочистості з нагоди відзначення Дня Соборності України та 72-ї річниці утворення Закарпатської області у складі України розпочнуться об 11.00 покладанням квітів до пам’ятника Т. Шевченку в Ужгороді. У цей же час на площі Народній молодь розгорне стометровий Прапор України і урочистою ходою за участі керівників краю та міста понесе набережною Незалежності до пам’ятника президенту Карпатської України Августину Волошину, де також відбудеться покладання квітів. Відтак колона вирушить до пішохідного мосту і з’єднає 100-метровим прапором береги Ужа.

Цього ж дня у фойє Закарпатської ОДА відкриється виставка, присвячена творенню Української державності. Експозиція з двох десятків інформаційно-просвітницьких стендів, підготовлених Українським інститутом національної пам’яті, представить Українську революцію  1917 – 1921 рр.

Заходи з нагоди відзначення Дня Соборності України відбудуться також у містах та районах області.

 

Поширити

Москаль: «Брати Балоги, котрі постійно кричать про погані дороги на Закарпатті, не голосували за створення Дорожнього фонду та збільшення фінансування дорожньої галузі» Читати запис >

 

– Нардепи від Закарпаття Віктор, Іван та Павло Балоги, котрі через свої кишенькові ЗМІ постійно говорять про погані дороги на Закарпатті, не голосували або були відсутні при прийнятті рішення про створення Дорожнього фонду, внесення змін до Держбюджету щодо вдосконалення фінансування дорожньої галузі, а також за Закон щодо реформування системи управління автомобільними дорогами загального користування, – заявляє Геннадій Москаль. – І коли я читаю відверті дурниці від партійного інтернет-рупора Балог про акцію протесту в Хустському районі, де дороги дійсно в поганому стані, то виникає одне питання – а що для ремонту доріг зробив Павло Балога, якого у Верховну Раду вибрали мешканці Хустщини? Нічого! Чи приніс він хоч гривню «депутатських» грошей на свій округ, як принесли багато інших депутатів від Закарпаття? Приніс нуль! Так само нічого не зробили для доріг і не принесли жодної гривні на свої округи Віктор і Іван Балоги. Більше того – всі троє були єдиними нардепами від Закарпаття, котрі не голосували за включення області в «дорожній експеримент», який минулого року став найбільшим джерелом фінансування ремонту доріг, у тому числі на округах цих, перепрошую, народних обранців. Відповідально заявляю, що від клану Балог Закарпаття не має жодної користі, ці панове думають тільки про те, де урвати гроші і як нашкодити області. Останній приклад цього – проект зі спорудження двох міні-ГЕС у Мукачеві, які просуває Балога-юніор, котрого «няньо вчинили» мером міста. Хай навіть не сподіваються – наражати Мукачево на небезпеку підтоплення, бо Балогам хочеться заробити на «зеленому тарифі», ми не дамо, жодних міні-ГЕС у Мукачеві не буде!

 

Поширити

Москаль: «Грудневий паводок завдав Закарпаттю збитків на 86 мільйонів гривень» Читати запис >

Область звертається в Кабмін із проханням виділити з резервного фонду державного бюджету кошти на ліквідацію наслідків стихії

У середу (17.01) в облдержадміністрації відбулося засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки під головуванням Геннадія Москаля. Головне питання, що розглядалося, – про наслідки паводка, який пройшов Закарпаттям 15-17 грудня минулого року.

– Загалом від стихії постраждали 67 населених пунктів у 14 адміністративно-територіальних одиницях Закарпаття, – наголошує Г.Москаль. – Найбільшого удару зазнали Іршавський, Тячівський, Виноградівський, Міжгірський та Мукачівський райони.

Як встановили місцеві та відомчі комісії, всього внаслідок паводка пошкоджено (підтоплено):

 • житлові будинки (у т.ч. майно громадян) – 156.
 • автомобільні дороги загального користування державного, місцевого значення та комунальної власності – 12.
 • автомобільні мости (у т.ч. штучні споруди) на дорогах загального користування державного, місцевого значення та комунальної власності – 17.
 • пішохідні мости комунальної власності – 2.
 • берегоукріплення (у т.ч. підпірні стінки та берегоукріплення доріг), які відносяться до комунальної власності – 33 ділянки;
 • водовипуски – 1.
 • замулення русел річок та водовідвідних каналів – 2 об’єкти;
 • водозабір – 1.

Об’єкти лісового господарства:

 • пошкоджено ділянок доріг – 9.
 • автомобільних мостів – 3.

По об’єктах водогосподарського комплексу області (Басейнове управління водних ресурсів річки Тиса) у цілому пошкоджено 74 об’єкти, із них:

 • водозахисні дамби – 16 153 метрів;
 • берегоукріплення – 4 052 метрів;
 • гідротехнічні споруди (водовипуски, шлюзи-регулятори тощо) – 22;
 • замулення та зменшення пропускної спроможності магістральних каналів – 1 000 метрів;
 • окремі елементи 15 стаціонарних насосних станцій Берегівської та Латорицької осушних систем.

Згідно з проведеними розрахунками, загальна сума збитків, завданих надзвичайною ситуацією, склала 86 мільйонів 42,228 тисяч гривень.

При цьому до розрахунку збитків включено не всі об’єкти, які були пошкоджені внаслідок паводку, оскільки по деяких відсутні дані щодо первісної або залишкової вартості, частина із них при обстеженні виявилися безгосподарними тощо.

Комісія класифікувала грудневий паводок на Закарпатті надзвичайною ситуацією природного характеру регіонального рівня.

За результатами засідання прийнято рішення підготувати й надіслати до Кабінету Міністрів України звернення щодо виділення із резервного фонду держбюджету коштів для ліквідації наслідків паводка 15-17 грудня минулого року.

 

Поширити

У Ясінях,  на Рахівщині відбудеться віче, приурочене 99-ій річниці Гуцульської республіки Читати запис >

Цієї неділі, 21 січня, в смт. Ясіня, що на Рахівщині, відбудуться урочистості з нагоди 99-ї річниці Гуцульської республіки – унікальної держави, яка утворилася після розпаду Австро-Угорської імперії.

Віче за участі голови ОДА Геннадія Москаля пройде біля Ясінянського історико-краєзнавчого музею (смт. Ясіня, вул. Грушевського, 21).

У рамках заходу представники влади та громадськості покладуть квіти до пам’ятника Президенту Гуцульської республіки, коменданту гуцульських сотень українських січових стрільців, одного з міністрів Уряду Карпатської України Степану Клочураку.

Свої виступи присутнім подарують фольклорний дитячий колектив Ясінянської дитячої школи мистецтв та хорова група аматорського народного ансамблю пісні і танцю „Лісоруб”.

Опісля Ясінянський історико-краєзнавчий музей запрошує всіх бажаючих на екскурсію.

Розпочнеться захід о 14.00 год.

Довідково. Гуцульська республіка – державне утворення, що існувало на Закарпатті з листопада 1918 по червень 1919 року.

Поштовхом до створення Гуцульської Республіки стала тисячна маніфестація, яку на початку листопада 1918 року організували селяни с. Ясіня. Метою маніфестації було знайти шляхи протидії тим воякам, які, повертаючись з війни додому через Ясіня, грабували селян, знущалися з них.

Через тодішні історичні події Гуцульська республіка проіснувала всього півроку, однак її керівництву на чолі зі Степаном Клочураком вдалося створити всі умови для повноцінного мирного життя. Вона мала демократичний уряд із 42 осіб, серед яких були і гуцули, і угорці, і німці, і євреї. Їм вдалося налагодити роботу підприємств й установ, йшла жвава торгівля із Західноукраїнською Народною Республікою, щодня курсували потяги до Станіслава (Івано-Франківськ) й Коломиї. 10 вересня 1919 року за Сен-Жерменським договором територія Гуцульської республіки увійшла до складу Чехословаччини.

 

 

Поширити

Москаль: «На Закарпатті гостра нестача вакцини від кору, забезпечено менше третини щеплень від потреби» Читати запис >

Протягом 2017 року вакцина для профілактики кору, паротиту та краснухи надходила на Закарпаття трьома траншами – у січні, червні та вересні.

– При цьому із заявлених 88 тисяч вакцин область отримала всього 26 тисяч, тобто менше третини від потреби, – наголошує Геннадій Москаль. – Усього на початок січня в області зареєстровано 637 випадків кору, хворобу діагностують у всіх районах області крім Перечинського й Великоберезнянського. Майже 90 відсотків з усіх хворих – це діти до 17 років, із них левова частка – діти до 1 року, які ще не отримали щеплення (перше щеплення проводиться при досягненні 1-річного віку), а також діти від 1 до 4 років, які мали отримати першу дозу вакцини, проте 71% із них не отримали. Відмов батьків від щеплень дітей проти кору по області за минулий рік усього 317, тобто мізер. Головна причина того, чому дітей не щеплять, – це відсутність вакцини. Наші неодноразові заявки в Мінохорониздоров’я про виділення необхідної кількості вакцини, на жаль, залишаються без належної реакції.

 

Поширити

На Закарпаття насувається зима Читати запис >

Із другої половини дня середи (17.01) та в ніч на четвер Закарпаття накриють інтенсивні опади у вигляді сильного та мокрого снігу. У гірській місцевості посилення вітру очікується до 15 – 20 метрів за секунду з хуртовинами та налипанням снігу, на дорогах ожеледиця, на перевалах снігові замети.

Найбільш інтенсивні снігопади прогнозують із 23-ї години середи до 4-ї години четверга, середня висота приросту снігу складе до 10 см, а в горах – до 15 см.

Голова ОДА Геннадій Москаль доручив автодорожним службам та рятувальникам посилити роботу із забезпечення проїзду по території області, особливо на чотирьох перевалах, що на адміністративній межі Закарпаття.

 

Поширити

Відключене вчора внаслідок аварії центральне водопостачання Воловця відновлено в повному обсязі Читати запис >

У понеділок (15.01) після обіду через різке пониження температури (до 15 градусів морозу) вийшла з ладу система водопостачання на центральному водозаборі смт Воловець. У результаті 30 багатоквартирних будинків, 708 приватних дворогосподарств та 12 державних установ райцентру залишилися без води. Для ліквідації аварії залучили працівників комунального підприємства «Водоканалсервіс» та Державної пожежно-рятувальної частини. До 19-ї години аварію усунули, центральне водопостачання відновлене в повному обсязі.

 

Поширити

«Коляда в старому селі» – архаїчні колядки, Різдвяний шаркань, перґеловані гриби і дозвіл пити алкоголь у школі (+ ФОТОРЕПОРТАЖ) Читати запис >

У суботу Ужгород відгуляв найкращий Різдвяний фестиваль Закарпаття – «Коляду в старому селі». Кожен район області облаштував на території Музею народної архітектури та побуту в притаманному тільки йому етнографічному стилі хату, в якій пригощав гостей унікальними стравами і славив Різдво Христове колядками українською, угорською, румунською та іншими мовами національних громад Закарпаття.

Почесним гостем фестивалю став Геннадій Москаль, котрий за традицією відвідав кожну «районну» хату. У перервах між віншуваннями голова ОДА пригощав дітей солодощами й фруктами і ставав найбажанішою на святі персоною, з котрою відвідувачі хотіли зробити селфі.

– Я вдячний Богу за те, що він зберіг для України таку унікальну перлину, як Закарпаття, – наголосив голова ОДА в своєму вітальному слові. – Сьогодні в цьому музеї під відкритим небом ми чуємо архаїчні колядки, яких немає в жодному іншому регіоні України, бачимо єдиного в своєму роді Різдвяного шарканя і можемо покуштувати автентичні закарпатські страви, такі як перґеловані гриби, терті пироги, кляґаний сир чи мелайний пиріг зі шкварками. Якщо хата залишається без господаря, то за кілька років занепадає. Тому ми щороку збираємося тут, у старих хатках, які привезені з усього Закарпаття, і оживляємо їх колядками, веселими піснями й частуваннями до наступного Різдва. Сьогодні той унікальний випадок, коли навіть у школі (Перечинський район облаштував свою садибу в старому шкільному приміщенні) можна випити вина на честь Різдва Христового, Святого Василія Великого і старого Нового року. Давайте разом берегти цей унікальний край для майбутніх поколінь!

Свято в музеї під відкритим небом відвідала маса народу, адже крім постійних відвідувачів, котрі приходять на Різдвяну коляду щороку, сюди запрошували гостей і зі сцени на площі Театральній, де вже третій день триває масштабний міжнародний фестиваль вина «Василля». А своєрідним підсумком сьогоднішнього фестивалю став концерт заслуженого академічного Закарпатського народного хору, який о 19-й годині виступив на Театральній площі з великою програмою «На старий Новий рік».

 

Поширити