Архіви авторів: editor

Москаль: керівництво НСТУ планомірно знищує роботу UA:DONBAS на прифронтових територіях Читати запис >

Геннадій Москаль заявив, що керівництво Національної суспільної телерадіокомпанії України планомірно знищує прифронтову філію НСТУ – UA:DONBAS у Луганській та Донецькій областях. Про це він написав на своїй сторінці у соціальній мережі “Фейсбук”.

“П’ять років тому цю регіональну телерадіокомпанію з нуля відродили журналісти-переселенці з окупованої частини Донбасу, – йдеться в заяві Геннадія Москаля. – Знаю це не з чужих слів і бачив на власні очі – вони втекли на контрольовану Україною територію, залишивши дома все майно, заново побудували передавальну інфраструктуру, транслювали на добу 7 годин власного продукту (у тому числі на окуповану територію).

І ось днями пан Аласанія з грубими порушеннями процедури просто тупо звільнив керівника філії Андрія Шаповалова, котрий усе це налагодив. А за ним звільнилася й редакція новин у повному складі, включно з операторами й режисерами.

Суспільне телебачення в прифронтовій зоні – це стратегічне й принципове для України питання, тому його знищення може пояснюватися або дрімучим непрофесіоналізмом Аласанії, який, здається, просто фізично не переносить успіхів інших медіаменеджерів, або умислом на користь Росії.

А можливо – присутні й обидва варіанти”.

Поширити

Москаль: «слуга народу» Герус за російські гроші бореться проти своєї країни — на користь РФ та Коломойського Читати запис >

Геннадій Москаль заявив, що за інформацією, якій він схильний довіряти, нардеп від “слуги народу” Андрій Герус отримав гроші від Росії й олігарха Ігоря Коломойського за лобіювання імпорту електроенергії з країни-агресора.. Про це він написав на своїй сторінці в соціальній мережі Фейсбук.

“Поки вся країна і весь світ борються з коронавірусом, нардеп від «Слуги народу» Андрій Герус за російські гроші бореться проти своєї країни — на користь Росії та Коломойського, – підкреслив він. – Я вже неодноразово наголошував і наголошуватиму в майбутньому: під час оборонної війни з Росією ми мусимо всіляко мінімізувати будь-які економічні контакти з РФ, тим більше в стратегічній, енергетичній сфері. Величезною помилкою нової влади було закривати очі на діяльність голови парламентського комітету з ПЕК Андрія Геруса, який восени минулого року проштовхнув в Раді поправку, що дозволяла імпорт електроенергії з РФ і Білорусі. Нагадаю: імпорт струму з Росії призвів до кризи у вітчизняній енергетиці і вуглевибудуванні і під час війни надав агресору черговий інструмент для тиску на Україну.

Очевидно, що Зеленський таки зрозумів катастрофічні наслідки від такої політики й під час нещодавнього виступу в Раді розкритикував імпорт електроенергії РФ, а нещодавно Кабмін ввів на російську електрику додаткове мито. Однак «слуга народу» (до речі, якого?) пан Герус публічно пішов проти Зеленського і розгорнув активну медіа-кампанію на захист цього імпорту. Питання: навіщо і чому Герус пішов проти Зеленського?

Відповідь виявилася простою і банальною до сліз — через гроші. За інформацією, якій я схильний довіряти, за свою деструктивну діяльність по проштовхуванню інтересів агресора пан Герус отримав: від РФ — 2 мільйони, а від олігарха Ігоря Коломойського — 400 тисяч доларів. Росії це потрібно як важіль впливу й інструмент розвалу українського ПЕК, а Коломойському — для своїх феросплавних заводів.

Ще раз зафіксуємо для історії: в розпал війни, світової економічної кризи та пандемії коронавірусу маємо унікальну ситуацію, коли «слуга народу» Андрій Герус заради особистих фінансових інтересів відкрито виступає проти лідера «слуг» Зеленського, захищаючи при цьому Коломойського (що раптово став прихильним до РФ) та допомагаючи агресору, який, якщо так піде і далі, всіх цих «слуг» зжере разом із Україною. І все це відбувається на рівні парламенту!

Звучить, як казка, але це – усього наші реалії…”

Поширити

Москаль: до Мін’юсту надійшли американські повістки для Дубінського, “1+1” та Коломойського Читати запис >

Геннадій Москаль, який в якості правника консультує громадянина США Алекса Ровта, на своїй сторінці в соціальній мережі Фейсбук повідомив, що до Мін’юсту України з американського суду серед іншого надійшли повістки для народного депутата Олександра Дубінського, журналістів “1+1”, кінцевого бенефіціара цього каналу Ігоря Коломойського.

Відповідно до Гаагської конвенції про вручення за кордоном судових або позасудових документів у цивільних або комерційних справах 1965 року, Міністерство юстиції України отримало повістки американського суду для передачі їх народному депутату Олександру Дубінському, авторам програми «Гроші» на телеканалі «1+1» та кінцевому бенефіціару каналу Ігорю Коломойському (один з документів надаю для ознайомлення громадськості).

Згідно згаданої конвенції, Мін’юст повинен вручити ці повістки адресатам негайно. Як бачимо, протягом 21 дня з моменту вручення цих повісток панове Дубінський, автори програми «Гроші», а також їх кінцевий бенефіціар, мають надати відповіді суду щодо позову громадянина США Алекса Ровта. Якщо відповіді не будуть надані, суд винесе рішення проти них автоматично.

В той же час, ні Солом’янський ні Подільський суди столиці поки так і не відреагували на аналогічні позови пана Алекса Ровта, так що у заочному змаганні американського й українських судів поки виграють Штати)”.

Поширити

Геннадій Москаль: За “базар” треба відповідати! За законами США Читати запис >

Геннадій Москаль повідомив, що Федеральний суд США ухвалив взяти до розгляду позов Алекса Ровта до народного депутата Олександра Дубінського, авторів програми «Гроші» та телеканалу «1+1». Про це він повідомив на своїй сторінці в соціальній мережі Фейсбук.

Федеральний суд США прийняв до розгляду позов Алекса Ровта до народного депутата Олександра Дубінського, авторів програми «Гроші» та телеканалу «1+1» щодо розповсюдження завідомо неправдивої інформації стосовно нього, – написав він. – З метою забезпечення позову громадянин США Алекс Ровт просить накласти арешт на все майно відповідачів.

Також позивач просить Федеральний суд США витребувати й прийняти до розгляду справу, яка порушена 20.10.2019 року судом штату Делавер (№2019-0377) щодо відмивання на території США коштів, отриманих злочинним шляхом кінцевим беніфеціаром «1+1» Ігорем Коломойським. Кошти в розмірі 607 млн долл США перераховувались через «Приватбанк», а 46 мільйонів з них належали «Кварталу-95».

Алекс Ровт подав аналогічні позови до тих самих відповідачів також і до Солом’янського та Подільського районного судів Києва. Можна вже робити ставки на те, які суди швидше розглянуть ці справи — українські чи американський?

Також я подав клопотання, щоб при залученні мене в даній справі на території США всі витрати на переліт і проживання було покладено на відповідачів.

Я попереджав: не викликайте вовка з лісу! Бо він може й вийти…

Пс.: кому цікаво — надаю копію першої і кількох останніх сторінок ухвали суду“.

Поширити

Для об’єктивного розслідування смертей на Майдані в лютому-березні 2014 року були всі можливості Читати запис >

Геннадій Москаль нагадав, що для об’єктивного розслідування смертей на Майдані в лютому-березні 2014 року у правоохоронців були всі можливості, однак цього не було зроблено.

“Якщо тема розслідування смертей на Майдані все ще когось цікавить, то ось моє інтерв’ю “Дзеркалу тижня”, оприлюднене 6 березня 2014 року, – написав він на своїй сторінці в Фейсбуці. – З того часу мало що змінилося, тому більшість оцінок є актуальними (крім прогнозу по АРК в кінці).

З прикрістю знову констатую, що замість об’єктивного розслідування цих злочинів, для чого в лютому-березні 2014 року були всі можливості, тоді почалися якісь незрозумілі ігрища й намагання вигородити окремих злочинців. Що і призвело, зрештою, до того, що через шість років після трагедії більшість винних не сидять.

Та заради пам’яті про загиблих треба нагадувати про це суспільству знову і знову”.

З повною версією інтерв’ю можна ознайомитися нижче:

Геннадій МОСКАЛЬ: “Водночас снайпери отримали від влади вказівку розстрілювати не тільки протестантів, а й міліціонерів”

Більш нищівного критика МВС часів Януковича, ніж генерал Москаль, в Україні не було. Парадоксально: режим попереднього президента вже кілька тижнів як повалено, а інтонації Москаля практично не змінилися. Він запевняє, що призначене на революційній хвилі нове керівництво МВС та СБУ спускає на гальмах справи про масові вбивства на Євромайдані й саботує роботу з розслідувань, намагаючись вигородити злочинців.

Про події останніх місяців та їх теперішні наслідки — в сьогоднішньому інтерв’ю Геннадія Москаля.

“Спеціаліст із Росії попереджав, що силові спецоперації призведуть до багатьох жертв і непередбачуваних наслідків, але до нього не дослухалися”

— Пане Геннадію, ви заздалегідь попереджали про спецоперації з силового розгону Євромайдану “Хвиля” і “Бумеранг”. Це дало якісь результати?

— Інформацію про спецоперації мені надали патріотично налаштовані високопоставлені офіцери з МВС, і я повідомив про них (вказавши напрямки, звідки починатиметься зачистка) ще 27 січня. Новина розійшлася по багатьох ЗМІ, однак у таборі мітингувальників до неї поставилися скептично — мовляв, Москаль розповсюджує всякі страшилки. А владу розкриті плани вже не могли зупинити. “Хвиля” й “Бумеранг” розроблялися ще за радянських часів. Першу спецоперацію готувало МВС для протидії масовим безпорядкам, а другу — СБУ як антитерористичну. За роки незалежності України “Хвилю” застосовували тільки раз — у 2007р. на Ай-Петрі, коли Могильов зносив самовільні будови кримських татар (до речі, ці дії досі так і не отримали юридичної оцінки). “Бумеранг” не застосовувався жодного разу. “Привід” з’явився лише тепер — акції протесту проти Януковича. Проведенню обох спецоперацій передувала спеціальна підготовка. Переодягнені працівники СБУ під виглядом мітингувальнків, до котрих долучилися й справжні учасники акцій протесту, підпалили офіс Партії регіонів, внаслідок чого загинуло двоє людей (офіс належав нардепу Смітюху, який кілька разів публічно висловлював незгоду з діями влади, тому нищити його майно було не шкода). Водночас снайпери отримали вказівку розстрілювати не тільки протестантів, а й міліціонерів. Усе робилося для ескалації конфлікту, щоб виправдати силову зачистку Євромайдану. Одразу після цього з’явилися гнівні заклики до президента від обласних рад Сходу, Півдня та Криму з вимогами вжити рішучих заходів, діяти жорстко і т.д. Тобто ці речі були взаємопов’язані й чітко сплановані.

— Ви заявляли, що “Хвилю” та “Бумеранг” розкритикував російський спеціаліст із антитерористичної діяльності…

— Це справді так. За моєю інформацією, ідеться про одного з найбільш авторитетних спеціалістів із антитерористичних операцій, героя Росії В’ячеслава Бочарова, який прибув на запрошення адміністрації президента України. “Хвилю” й “Бумеранг” представляли в АП, і присутній при цьому Бочаров різко розкритикував спецоперації, попередивши, що вони призведуть до багатьох жертв із обох боків та непередбачуваних наслідків. А керівників МВС і СБУ назвав професійно непридатними. Однак владу це не переконало, тому з Росії запросили ще одного фахівця — колишнього першого заступника Головного розвідувального управління генштабу Росії (тепер він у відставці), який мав скласти алгоритм спецоперацій, оскільки ні Захарченко, ні Якименко в цьому не тямили. Росіянин жив у готелі “Київ”, його рахунки оплачувала СБУ.

— Чому ж такій величезній кількості силовиків не вдалося довести спецоперації до кінця?

— Бо морально вони вже не були готові воювати. У перших лавах на барикади кинули строковиків внутрішніх військ, що їх мали використати як гарматне м’ясо. Але після кривавого протистояння на Грушевського до Києва почали з’їжджатися матері солдатів і благати їх берегти себе, нікуди не лізти тощо. Моральний дух “Беркуту”, який до того ж нечисленний, на той час теж був дуже низький. Бійці не рвалися на барикади, бо бачили, що з іншого боку люди готові стояти за свою ідею на смерть. Ось чому спецоперації були приречені.

— Чому силовики залишили президента?

— Силовики були деморалізовані. А після того, як регіонали масово почали виходити з партії і Верховна Рада проголосувала за припинення вогню, у них з’явився привід повернутися додому. Там спочатку виникли панічні настрої, — бійці ховалися по київських казармах, боячись вийти на люди. Смислу воювати за Януковича в них не було жодного, оскільки стало зрозуміло, що режим ось-ось повалять.

“Податкові майданчики та нелегальні заводи Захарченка й далі працюють, просто над ними вже інші “смотрящі”

— Ви знаєте, хто віддав наказ снайперам убивати людей?

— Використання снайперів передбачене “Хвилею” та “Бумерангом”. Було кілька груп снайперів — із СБУ (“Альфа”) та МВС (спецпідрозділи внутрішніх військ плюс “Сокіл”). Наказ застосувати зброю спецпідрозділам МВС міг віддати тільки Захарченко. І він сам зізнався у своїй заяві від 20 лютого, що дав такий наказ. Стосовно “Альфи”, то їй наказати стріляти мали повноваження Якименко або його перший заступник Тоцький. Однак дозвіл на введення в дію “Хвилі” та “Бумерангу” дав особсисто Янукович.

— Днями голова СБУ Наливайченко і міністр МВС Аваков заявили, що стрілянину спровокували снайпери, котрі представляли “третю силу”, тобто іноземці…

— Ці зроблені в унісон заяви є не чимсь іншим як намаганням відбілити СБУ та МВС. В оприлюднених мною документах про введення в дію силових спецоперацій названі снайперські групи конкретних українських спецпідрозділів. Там-таки вказані їхні точки дислокації, прізвища відповідальних, позивні снайперів, які збігаються з даними перехоплених радіопереговорів. Снайпери були розміщені по всьому периметру території протистояння, то як туди могли затесатися якісь іноземці? Яка “третя сила” приснилася Авакову з Наливайченком? Адже чітко встановлено, що наші, українські снайпери зі зброєю перебували на бойових позиціях тоді, коли було вбито людей. А тепер командири спецпідрозділів розповідають журналістам, що стріляв невідомо-хто. Хто повірить у ці казочки? Чому в цих снайперських груп досі не вилучено зброю, не проведено балістичних експертиз (які б довели, що міліціонерів і мітингувальників убивали з однієї зброї), не вилучено документацію, в якій вказано, хто того дня отримав гвинтівки? Більшість цих прямих доказів уже знищена, хоча їх можна й необхідно було задокументувати!

— Але який смисл керівниками СБУ та МВС заявляти про “третю силу”?

— Наливайченко ніколи не мав авторитету в СБУ, тому тепер намагається заробити імідж тим, що, мовляв, “не здає своїх”. До мене вже кілька разів підходили від СБУ з проханнями не чіпати “Альфу”, бо наразі треба боронити Крим, туди, крім “Альфи”, їхати нікому, а Москаль “шиє” їй убивства людей. Ну то давайте вибачимо все — що вони спалили Будинок профспілок із офісом Партії регіонів, що вбивали людей і т.д. Але як тоді дивитися в очі рідним загиблих? І що означає — нікому боронити Крим? Невже у спецпідрозділ не можна набрати професіоналів, чиї руки не заплямовані кров’ю? Що ж до Авакова, то його заява про “третю силу” — від безпомічності й безпорадності. Він не знає, як розслідувати ці справи. Не замінив апарат МВС, то хто документуватиме злочини, — вони самі на себе? Простіше все скинути на “третю силу” й нічого не робити. Але ж, крім кривавого побоїща 18—20 лютого на Інститутській, були й інші події. Скажіть, хто вбивав людей на Грушевського? “Беркут” зі своїх рушниць “Форт-500”
12-го калібру, — це всім відомо. Купа вбитих, близько півтори тисячі поранених, 36 чоловік залишилося без одного чи обох очей. То це теж “третя сила” була? Хто приєднував до світло-шумових гранат залізяччя, щоб калічити мітингувальників? Хто побив і покалічив понад 200 журналістів, — теж “третя сила”? Нічого ж не розслідується. Усе, що зробив Аваков, — розформував “Беркут”. Тепер залишається перейменувати Внутрішні війська в Національну гвардію, і притягувати до кримінальної відповідальності буде нікого, бо не залишиться ні “Беркуту”, ні ВВ.

Днями я отримав відповідь Авакова на своє звернення з запитанням, де тепер високопоставлені працівники МВС, які віддавали наказ розігнати Майдан 30 листопада. Як з’ясувалося, начальник київської міліції Коряк звільнився за власним бажанням, а командир київського “Беркуту” Кусюк утік і переховується. Зате заступник начальника київської міліції з громадської безпеки Федчук, який, за вказівкою Коряка, давав команду на застосування “Беркуту” (крім того, він керував міліцією на Грушевського та на Інститутській, коли жорстоко розігнали мітинг, що йшов до Верховної Ради), начальник управління громадської безпеки Мариненко, що інструктував “Беркут”, і його заступник Карандюк, який на місці керував спецпідрозділом, — усі залишаються на своїх посадах. Як і керівники територіальних підрозділів “Беркуту”. Можете зробити висновки самі.

— Хоч когось притягнули до відповідальності за ці події?

— Є два “гучні” викриття. Перше — МВС затримало одного з міліціонерів, котрі знущалися над Гаврилюком. Але для цього великого розуму не треба, адже є відео, яке бачила вся країна. Питання тільки в тому, чому затримали одного: на відео чітко видно як мінімум кілька облич. Друге — затримання одного з причетних до викрадення І.Луценка та Ю.Вербицького — злочинця, котрий начебто працював у фірмі Олексія Чеботарьова. При тому що викрадали активістів із Олександрівської лікарні семеро злочинців. Що ж до Чеботарьова, то тут треба зрозуміти одну річ: він був “смотрящим” від Захарченка над контрабандою тютюну та спиртного. Крім прибутків від продажу посад і збору данини з підлеглих, Захарченко контролював податкові майданчики (конвертаційні центри), а також мав нелегальні заводи, на яких розливалося контрафактне спиртне, виготовлялися тютюнові вироби. Чеботарьов курирував цей напрям — ставив у регіонах своїх людей, ті стежили, щоб комерсанти купували товар у них, а якщо хтось брав у інших — ловили й карали. І знаєте, що найцікавіше? Після затримання підозрюваного з фірми Чеботарьова ці заводи з податковими майданчиками продовжують працювати, як і раніше, просто над ними вже інші “смотрящі”. “Бізнес” передався з рук у руки, наче естафетна паличка. Це відомо багатьом людям, але толку ніякого. Хіба що мені газеті поскаржитися… Тобто ще невідомо, чим є насправді це затримання, — намаганням встановити справедливість чи бізнес-розборками. Інших викрадачів так і не знайшли…

“Призначення Авруцького начальником міліцейського главку в Криму— це злочин проти державності України”

— За вашою логікою, нова влада навіть не намагається покарати злочинців, винних у масових вбивствах людей?

— При Авакову й Наливайченку цього не буде, однозначно. Вони ж випустили Януковича, який особисто давав вказівку на введення в дію силових спецоперацій. Крім того, екс-президент — головний носій державних таємниць. Йому як головнокомандувачу підпорядковувалися Головне управління розвідки Міноборони, а також СБУ, Служба зовнішньої розвідки, він знає про всю резидентуру України за кордоном, найбільш цінних агентів і т.д. У мене немає сумнівів, що тепер усі ці дані в Росії. Януковича не “взяли”, бо, мовляв, це б викликало великий суспільний резонанс. Але для чого тепер домагатися його екстрадиції, — резонансу вже не буде? Крім того, якби Януковича затримали, ми б не мали сьогодні тієї ситуації в Криму. Бо він не дав би погодження на призначення Аксьонова (встиг це зробити, доки не був позбавлений повноважень) і не попросив би Путіна ввести війська… Ще один показовий приклад роботи Наливайченка й Авакова: через день після їхнього призначення я, як голова парламентської тимчасової слідчої комісії (ТСК), попросив сприяння у спілкуванні з кількома начальниками департаментів МВС та СБУ, поки вони на місці. Загальна картина подій на Євромайдані мені й так зрозуміла, але треба було з’ясувати деякі подробиці. Вони пообіцяли до кінця дня зателефонувати, посприяти в зустрічах, надати кабінети. Я прочекав до 11-ї ночі, а далі сам зателефонував у чергові частини МВС та СБУ. Там відповіли, що зв’яжуться за годину, а потім сказали — якщо хочете отримати якусь інформацію, пишіть депутатські запити. Щоб після повалення режиму Януковича голові ТСК не дали можливості попрацювати в МВС та СБУ, а сказали писати звернення, — хіба це не саботаж?..

— Що скажете про міліцейські призначення на місцях? Той-таки Крим, до прикладу…

— Це взагалі кричущий факт! Авруцького, заступника мера Феодосії, підозрюваного у вбивстві мера Бартенєва, голову міського осередку Партії регіонів, який із початку року особисто вручив 42 членських квитки ПР новим партійцям, Аваков призначає начальником кримського главку міліції! Через півгодини після самопроголошення Аксьонова прем’єром він без бою здає всю кримську міліцію “новій владі”, віддає ключі, печатки, таємні документи і т.д. новопризначеному Аксьоновим начальнику Абісову, а сам повертається працювати у Феодосію. Знаєте, що найприкріше? Що Кримський главк можна було зберегти для України, адже росіяни зброю не застосовують. Тих, хто відмовляється присягати на вірність самопроголошеному уряду, не штурмують, а намагаються перетягти на свій бік облогою чи підкупом. Необхідно було зразу після зради Авруцького взяти главк у пряме підпорядкування МВС. Однак цього не зробили, тому кримську міліцію втрачено, а людей, які залишилися вірними Україні, кинуто напризволяще. Хіба це не злочин із боку Авакова?

— Можливо, проте важко повірити, що Аваков призначив Авруцького навмисно, щоб той здав міліцію Аксьонову.

— Є злочини, скоєні з прямим умислом, а є — з необережності. За обидва передбачено відповідальність. Я поясню, чим викликане призначення Авруцького. Зараз, на превеликий жаль, кадри в МВС добирають не за професійними якостями, а так, як при Захарченку, — хто більше дасть, той і начальник. Видно, Авруцький дав таку суму, від якої не змогли відмовитися. Тому Аваков тепер і мовчить, бо Авруцький завтра може сказати — я ж за все заплатив.

— Ви кілька разів працювали в Криму, добре знаєте розклад сил і настрої на півострові. Які пр
гнози?

— Росія не має наміру приєднувати Крим до себе. Планується, що це буде самопроголошена територія, яку визнають Росія, її сателіти і, можливо, кілька країн у Африці. Усе розвиватиметься за сценарієм або Придністров’я, або Косова. Що йде саме до цього, будь-якій людині при здоровому глузді було зрозуміло одразу, щойно прем’єром обрали Аксьонова (його батько — Валерій Аксьонов — колишній голова російської общини в Молдові). Однак СБУ все проспала. Адекватної реакції з боку центральної влади на ситуацію в Криму досі немає. І це найсумніше…

Василь Валуйко  «Дзеркало тижня”, 6 березня 2014р.

http://gazeta.dt.ua/internal/gennadiy-moskal-vodnochas-snayperi-otrimali-vid-vladi-vkazivku-rozstrilyuvati-ne-tilki-protestantiv-a-y-milicioneriv-_.html

Поширити

Як проходили засідання ТСК з розслідування злочинів на Майдані. Відео Читати запис >

Репортаж із засідання парламентської “Тимчасової слідчої комісії з питань розслідування протиправних діянь правоохоронних органів та окремих посадових осіб, посягань на права і свободи, життя і здоров’я громадян під час подій, пов’язаних з масовими акціями суспільно-політичного протесту”. 23 квітня 2014 року.

Поширити

Як проходили засідання ТСК з розслідування злочинів на Майдані Читати запис >

Кто расстреливал Майдан. Допрос командира “Альфы”

Руководитель операций СБУ рассказал все подробности – сколько бойцов было задействовано, где именно и что делали, когда на Майдане расстреливали людей

Руководитель спецподразделения “Альфа” Службы безопасности Украины на заседании временной следственной комиссии Верховной Рады по расстрелу людей на Майдане Владимир Човганюк рассказал о роли подразделения в революционных событиях. На момент проведения операций Човганюк был первым заместителем руководителя “Альфы”. В буквальном смысле допрос на заседании комиссии устроил в четверг глава ВСК, генерал милиции Геннадий Москаль.

– Было ли спецподразделение “Альфа” задействовано 20 февраля?

- Да, и 18, и 20 февраля.

- Вы сожгли Дом профсоюзов?

- Нет, конечно.

- Но ваши бойцы там были?

- Да, наши бойцы там были.

- С какой целью? Зачем вам поставили цель проникнуть в Дом профсоюзов?

- Была объявлена антитеррористическая операция по плану "Бумеранг".

- Значит, такой план действительно существовал?

- Да, такой план был.

- Вы лично его видели? Там ваша фамилия стоит и ваш мобильный телефон.

- Собственными глазами план видел начальник антитеррористического центра.

- Какой у вас позывной?

- "Индеец".

- Все правильно. В плане так и написано.

- Никто этого не отрицает. Лично я готовил боевой расчет.

- Сколько вас высадилось на Дом профсоюзов?

- 238 человек. Но не высадилось, а зашло.

- Через отель "Крещатик".

- Да.

- Разве у вас есть столько личного состава!?

- Помимо киевского управления были задействованы региональные - Кременчуг, Крым, другие региональные подразделения.

- Представители ФСБ были?

- Причем здесь... Нет, конечно.

- Это же не мои выдумки. Так были или нет?

- Я же вам говорю - не было. У нас достаточно людей, чтобы выполнить любую задачу. Причем здесь ФСБ?

- Это ваше руководство говорит о деятельности ФСБ.

- Наше руководство такого не могло сказать.

- Как не могло!? Хорошо. Какая задача была перед вами поставлена перед штурмом Дома профсоюзов?

- В рамках проведения антитеррористической операции нам сообщили оперативную информацию о том, что в этом здании помимо двух тысяч человек находится еще тысяча вооруженных людей, якобы в здании находится оружие.

- Вам поставили задачу на их физическое устранение?

- Такую задачу никто и никогда не ставил.

- Хорошо. Вот вы увидели, что там действительно вооруженные люди. Они направили на вас оружие. Что бы вы делали?

- Конечно, применяли бы оружие.

Помимо киевского управления были задействованы региональные - Кременчуг, Крым, другие региональные подразделения 

- Чем вы были вооружены?

- Полная экипировка - длинные и короткие стволы плюс, зная, что там находятся люди, которые могут быть не вооружены или вооружены битами или холодным оружием, мы получили гладкоствольное оружие для отстрела резиновых пуль.

- Вы применяли оружие в Доме профсоюзов?

- Оружие не применялось. Были сделаны лишь два предупредительных выстрела на крыше, когда подразделение зашло на крышу здания Дома профсоюзов. На крыше оказалось огромное количество бутылок с коктейлями Молотова и, кажется, двое людей бегали по крыше с оружием. Людям была дана команда стоять на месте, но человек бросился к технической двери. Один из сотрудников сделал два предупредительных выстрела в стену, чтобы мужчина не применил свое оружие. Мужчина забежал в технический люк и поджог за собой вход.

- Вы спустились вниз? До какого этажа дошли?

- Первая группа захвата дошла до седьмого этажа. На восьмом этаже была сделана остановка, потому что зачистка помещения шла с трех направлений - с трех лестниц. На восьмом этаже была сделана остановка для того, чтобы группы выровнялись. В это время уже произошли определенные переговоры с митингующими - им дали возможность уйти, но они снова подожгли за собой этаж.

- У вас был контакт с митингующими?

- Да, один из командиров групп, которая вышла на восьмой этаж, вступил в переговоры. митингующие спросили - кто вы, зачем. Им все объяснили и сказали: ребята, лучше отсюда уходите, здание будет зачищено. Им дали возможность уйти, но после этого они зажгли лестницу и седьмой этаж. Наши сотрудники тушили этот пожар. Каждому третьему выдали личный огнетушитель, развернули брандспойт. Но началась сильная задымленность и работать стало невозможно. Даже наши комбинированные противогазы не выдерживали, потому я дал команду всем эвакуироваться на крышу. Какую-то часть людей я оставил на этаже, потому что если вдруг кто-то из митингующих будет подниматься - чтобы не сгорели и не задохнулись и их можно было эвакуировать на соседнее здание.

Вторая группа находилась в соседнем здании. Задача была такая: если вдруг пожар и мы не сможем спуститься ниже, то для того, чтобы войти, от них требовалось обеспечить альтернативный проход в стене и таким образом заходить на этажи. Но пожар помешал. С седьмого этажа мне доложили о сильном запахе бензина. Я понимал, что любая искра может вызвать пламя и группа захвата может пострадать. Я приказал спуститься на шестой этаж, потом - на четвертый, третий. С третьего этажа я приказал выходить на улицу.

- По вашей информации, на каких этажах должны были быть вооруженные люди в количестве тысячи человек? 

- Это должны были быть пятый и шестой этажи либо восьмой, по которому не удавалось получить достоверную информацию.

- Конкретный вопрос. Если бы вы встретили на этажах лидеров оппозиции - что вы должны были сделать? Ведь они должны были туда зайти. Сценарий предусматривал, что "разгонная команда" должна была дойти до самой сцены, откуда лишь один путь - в Дом профсоюзов. Что вы должны были с ними сделать?

- Ничего.

- Вам давали команду на их физическое устранение?

- Никто и никогда команду устранять не дает.

- Кто вас инструктировал?

- Я инструктировал личный состав.

- И вы сами принимали решение?

- Никогда никакому бойцу не ставится задача открывать огонь. Каждый боец принимает соответствующее решение самостоятельно согласно закону о милиции.

- Ну, вот увидел боец Яценюка. Он, например, полез в карман за телефоном, а бойцу показалось, что за оружием.

- Знаете, в "Альфе" служат адекватные люди. Когда мы принимаем бойцов в качестве кандидатов, то они проходят очень серьезный психический отбор.

Далее на комитете стали демонстрировать фотографии, опубликованные американским сайтом The Daily beast. Човганюк подтвердил, что на фото - двор центрального здания СБУ на Владимирской, 33 и сотрудники Службы безопасности.

Кто расстреливал Майдан. Допрос командира "Альфы"

- Что в этих сейфах?

- Это просто сейфы.

- Пустые, что ли? И куда вы их везете?

- Мне тяжело сказать. Но в то время ждали возможного штурма Владимирской, потому укрепляли ворота, подгоняли машины.

- Сейфами укрепляли!?

- А почему нет?

- А почему да? Ну, хорошо. Автор публикации утверждает, что у него есть 90 гигабайт визуальной продукции с 20 и 21 февраля. Куда вы собирались ехать?

Кто расстреливал Майдан. Допрос командира "Альфы"

- У нас постоянно выезды по работе. Этот выезд мог быть куда угодно, включая на полигон на тренировки.

- В чехле - снайперская винтовка?

Кто расстреливал Майдан. Допрос командира "Альфы"

- Мне тяжело сказать.

- Так подойдите ближе.

- Знаете, я хорошо вижу.

- Так что это может быть?

- Ну, даже если это снайперская винтовка?

- Послушайте, вы очень раздраженно на все вопросы отвечаете. Мы тут просто публично пытаемся разобраться, кто убивал людей на Майдане. Вы, как эксперт, можете сказать, что это?

- Там может быть снайперская винтовка, может быть автомат...

- А по-моему, по длине ствола там более чем понятно, что это. Ладно. Идем дальше. Что означают желтые повязки на рукавах?

Кто расстреливал Майдан. Допрос командира "Альфы"

- Система опознавания.

- Ночью светятся?

- Нет.

- А как вы ночью различаете друг друга?

- Есть фонари, приборы ночного видения. Повязки для того, чтобы когда проводятся активные действия, то всякое может быть. Бойцы должны понимать, где свои.

- А для чего тогда спецрота с автоматами, которая оделась как вы, тоже надела такие повязки?

Кто расстреливал Майдан. Допрос командира "Альфы"

- Экипировка у всех подразделений практически одинаковая.

- У вас повязки в виде липучек, а у них - перевязанные ленты.

- У нас это скотч.

- На фото с Владимирской все машины ваши?

- Да, это наши машины.

- А почему вы все эти приготовления делали не на базе?

- В то время практически весь личный состав был переведен на Владимирскую, 33 для усиления административных зданий СБУ.

- Автор публикации говорит, что речь идет о 20 февраля.

- Мне тяжело сказать, что вообще автор хотел сказать всем этим. Съемка велась с одного из зданий на Владимирской.

- Автор этой публикацией хотел показать, что следствие в Украине вообще не чешется по поводу раскрытия преступления против людей. Ну а по поводу съемки - это вы уже сами ищите, кто там у вас завербованный. Я полагаю, что это вмонтированная стационарная камера. 

- Я думаю, это сделано из окна.

- Но 90 гигабайт снять из окна - это же сколько снимать надо? Кроме того, он пишет, что фото с сейфами - это уже 21 февраля. Что нужно было укреплять 21 февраля, если 21 февраля Якименко и Захарченко уже удрали?

- Вы, наверное, полагаете, что я отслеживаю перемещение каждого сотрудника. На Владимирской у наших сотрудников нет никаких сейфов и даже кабинетов. Мы там временно пребывали. Сотрудникам "Альфы" сейфы не нужны. Они есть только у начальников подразделений.

- А почему начальник подразделения убежал? Какую вину за собой чувствует?

- Он никуда не убегал. Он находится в Киеве.

- Его допрашивала прокуратура?

- Конечно.

- Почему тогда прокуратура пишет, что он в розыске?

- Это вопрос уже не ко мне.

- Сколько у вас есть снайперов?

- На тот момент было семеро снайперов из Киева и семеро снайперов из Крыма. Всего у нас было 12 винтовок.

- Что за винтовки? Они покупались под Евро-2012 или какие-то другие?

- Blaser'а. Были закуплены, по-моему, еще в 2003-2004 году.

- Не новые?

- Нет. Под Евро-2012 "Альфа" ничего не закупала, кроме бронежилетов для региональных подразделений.

- Снайперы были на точках 20 февраля?

- 20 числа начальник центра получил команду отправить людей на Администрацию президента для охраны.

- Радиопереговоры, опубликованные в интернете - это ваши снайперы?

- Скажу честно, я интернетом не пользуюсь. Говорили, что есть записи, но я их не слышал.

- Там есть и ваш позывной.

- На Администрации и на здании Кабмина меня не было. Туда отправили 100 человек, в том числе снайперов.

- Вы сам снайпер?

- Нет, я руководитель. Профессиональный путь снайперские задачи не предусматривал.

- Вы можете четко сказать, где использовались винтовки?

- Сначала снайперов отправили на Администрацию президента, потом снайперов отправили в распоряжение сотрудников УГО. Им дали команду переместиться на Кабмин, откуда наши снайперы наблюдали за ситуацией. Но, по докладам, которые я получал потом, людей с оружием они не видели, фиксировали много людей, перемещающихся по крышам, которые могли быть корректировщиками, потому что их видели с приборами наблюдения. Но, как мне докладывали, эти люди могли быть со сканерами - как только засекали, что их обнаружили - сворачивались и уходили. Было несколько случаев, когда наши снайперы видели чехлы для транспортировки оружия. Но самого расчехленного оружия не видели.

- Других снайперов из Сокола или Омеги ваши снайперы видели?

- Нет, насколько я знаю, нет.

- В следующий раз пригласим представителей всех спецподразделений и попросим Генпрокуратуру провести фоноскопическую экспертизу записей, чтобы понять, чьи там голоса.

- Никто же не скрывается. Если услышим свои голоса - нет проблем, можем подтвердить.

- У вас были заранее куплены конспиративные квартиры с выходом на Майдан и все близ лежащие улицы?

- Нет, никаких конспиративных квартир у нас там не было.

- Ваши снайперы стреляли по людям?

- Нет, наши снайперы никогда не позволят себе стрелять в безоружных людей, если только это не в рамках операции и когда такой человек может представлять угрозу для окружающих людей. Сотрудники "Альфы" ни в кого не стреляли и не применяли оружие. Наши снайперы были задействованы намного позже основных событий с расстрелом людей - только где-то ближе к обеду выдвинулись на позиции.

- Но людей расстреливали весь день! Ну хорошо. Ваше спецподразделение участвовало в поджоге офиса Партии регионов на улице Липской?

- Наше подразделение участвовало лишь в одном мероприятии - это здание профсоюзов. На Администрации президента и Кабмине - это было просто усиление объектов.

- Генпрокуратура изъяла ваши винтовки?

- Нет. Но я знаю, что это готовится. Была проведена ревизия вооружения. Баллистические экспертизы пока не проводились.

***

На  какую страну работала верхушка СБУ

Следующим на ВСК на вопросы отвечал заместитель начальника главной инспекции СБУ Анатолий Калюжняк. Он подтвердил, что план "Бумеранг", предполагавший силовую зачистку Майдана, действительно существовал. Однако зачистка Дома профсоюзов было отдельной операцией. Калюжняк сообщил, что еще 14 февраля начальник антитеррористического штаба Андрей Меркулов (дает показания в ГПУ) доложил бывшему главе СБУ Александру Якименко (в розыске) о незаконности так называемой антитеррористической операции "Бумеранг". Но, несмотря на записку, глава Службы оставил ее без реагирования. Однако в итоге прошлой властью было решено задействовать не "Бумеранг", а некий устный и незаконный план. Оригинал плана отсутствует. Все материалы, по словам Калюжняка, переданы в ГПУ.

Следует отметить, что Меркулов и Якименко оба поднялись по карьерной лестнице благодаря бывшему президенту Виктору Януковичу. Оба - крымчане. Более того, в свое время Меркулов, будучи депутатом горсовета Севастополя, подставил украинскую спецслужбу, заявив о том, что СБУ вербует сотрудников ЧФ РФ. Это лишь один из штрихов того, кого именно при Януковиче назначали в руководство СБУ и в интересах какой страны работала верхушка спецслужбы.

Заседание ВСК длилось больше двух часов. Вопросы также задавались представителям МВД. После заседания ВСК Москаль отметил, что не поверил никому из докладчиков. Кроме одного - начальника управления медицинского обеспечения и реабилитации МВД Петраша. Он рассказал о пулях, которые остаются в медицинских центрах и которыми почему-то совершенно не интересуется следствие. "Вы сами все слышали. Чем занимается следствие - я не знаю. Да и на комиссию никто из членов-депутатов ВСК не пришел", - сказал Москаль. Тем временем в Генпрокуратуре рапортуют, что следствие по делу о расстреле протестующих и силовиков на Майдане продолжается.

Постійна адреса статті:

https://news.liga.net/politics/articles/kto_rasstrelival_maydan_dopros_komandira_alfy

Поширити

Москаль: після Майдану злочинцям не продемонстрували принцип невідворотності покарання Читати запис >

Колишній голова парламентської ТСК з питань розслідування протиправних діянь правоохоронних органів та окремих посадових осіб, посягань на права і свободи, життя і здоров’я громадян під час подій, пов’язаних з масовими акціями суспільно-політичного протесту Геннадій Москаль вчергове нагадав про план “Бумеранг”, завдяки якому слідчі органи могли затримати більшість злочинців ще взимку 2014 року.

“З того дня, коли я обнародував частину планів “Бумеранг” і “Хвиля”, за шість років мало що змінилося, – написав він на своїй сторінці в соціальній мережі “Фейсбук”. – Тож коли завтра бачитимете вселенський сум в очах відповідальних за справедливе розслідування, коли вам розказуватимуть про чергові “здобутки” та “перепони” слідства у справах Майдану – знайте, що все могло бути інакше.

Переконаний, що значна частина нинішніх проблем нашої країни стала можливою й тому, що не були покарані всі винні у розстрілах людей. Майбутнім потенційним злочинцям у формі так і не було доведено і продемонстровано принцип невідворотності покарання. Саме тому все це продовжується”.

З документами, обнародуваними 6 (!) років тому, можна ознайомитися за посиланням:

Поширити