Архіви авторів: admin

Незалежна медійна рада одноголосно визнала, що в документальному фільмі «Операція «Паспорт» телеканал «112» не дотримався стандартів достовірності, точності та збалансованості подання інформації Читати запис >

Незалежна медійна рада оприлюднила висновок щодо трансляції телеканалом «112» документального фільму «Операція «Паспорт», у якому йдеться про життя угорської громади на Закарпатті. Висновок зроблений на прохання Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення.

На думку Незалежної медійної ради,  у  трансляції телеканалом «112» документального фільму «Операція «Паспорт» не було порушено заборону на використання телерадіоорганізації для розпалювання ворожнечі, передбаченої абзацом четвертим частини другої статті 6 Закону України «Про телебачення і радіомовлення». Водночас існує достатня кількість підстав говорити про порушення таких професійних стандартів як достовірність і точність подання інформації. Саме цих стандартів слід дотримуватися, щоби кожен факт, наведений у передачі, був перевіреним та підтвердженим належними джерелами перевірки інформації.

 

У Висновку по пунктах перераховані порушення, допущені авторами фільму.

 

По-перше, автори стверджують, що монумент на Верецькому перевалі символізує сім втрачених Угорщиною після Тріанонського миру земель (див. 20:15). Однак у більшості відкритих джерел верифікації можна віднайти інформацію про те, що цей монумент із семи блоків символізує сім угорських племен, що перейшли через Карпати в пошуках нової Батьківщини. Варто зазначити й те, що первинний монумент було споруджено до втрати Угорщиною відповідних земель, у 1896 році.

 

По-друге, в передачі стверджується, що на одному зі свят у Закарпатті лунали такі рядки з вірша: «Закарпаття було, є і буде Угорщиною». При цьому звучить текст угорською, однак його жодним чином не титровано й не подано синхронного текстового перекладу, що не дає змоги встановити справжність інтерпретації вірша авторами передачі. Так само автори передачі стверджують, що за кілька днів майже не почули української мови на вулицях Берегового, тимчасом як на підтвердження показують лише кількасекундний уривок зйомки.

 

По-третє, автори передачі стверджують, що громадське формування Polgárőrség не має жодного статусу в Закарпатті — і при цьому послуговується мовою національної меншини (угорською) задля окреслення власного статусу. Так само представники цього формування називаються «самозваними колегами». Та варто загадати, що можливість створення подібних формувань допускається низкою законодавчих актів, зокрема й Законом України «Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону». Відповідно до норм цього закону, функціонал відповідних формувань, зокрема, складається з надання допомоги Національній поліції України в забезпеченні громадського порядку та безпеки. Тому безапеляційну заяву про відсутність такого статусу навряд можна розцінювати як достовірну.

 

Окремої уваги варто приділити питанню використання анонімних експертів у документальному фільмі: пана Йожефа, місцевого підприємця, а також пана Андрія, політолога. Їхні обличчя затемнені, а голоси видозмінені. З одного боку, такі заходи справді можуть використовуватися задля забезпечення безпеки осіб, які знімаються в сюжетах. З іншого боку, анонімізація експертів, які подають як факти тези, не підтверджені офіційно, є неприпустимою, адже не дозволяє їх належної верифікації (див. 20:13 та 20:47, де лунає твердження про те, що кожен третій мешканець Закарпаття має другий національний паспорт).

Важливим є також і аналіз цього фільму на предмет дотримання стандарту збалансованості подання інформації. Автори фільму використовують анонімних експертів, а також колишніх ветеранів АТО для коментування подій, що не дозволяє належним чином встановити їхню незаангажованість. Тональність коментарів цих експертів була переважно антиугорською, тимчасом як слово представникам угорської меншини для відкидання звинувачень було надано незначною мірою.

 

Також не було належним чином розкрито питання діяльності Polgárőrség та істинності їх зв’язків із представниками партії «Йоббік». Хоч коментар із цього приводу й було надано представником Національної поліції Ярославом Лебовичем у другій частині фільму, з огляду на час, що минув між трансляцією обох частин фільму (понад 40 днів), не можна вважати такий метод подання інформації належним, адже існує значна вірогідність того, що глядач міг бачити лише один із цих фільмів.

 

З огляду на викладене вище, Незалежна медійна рада вважає, що при підготовці та трансляції документального фільму «Операція «Паспорт» телеканал «112» припустився порушень стандартів достовірності, точності та збалансованості подання інформації.

 

Висновки

 

Незалежна медійна рада вважає, що при трансляції документального фільму «Операція «Паспорт» телеканал «112» не дотримався стандартів достовірності, точності та збалансованості подання інформації, відображених у статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

 

Результати голосування:

«За» — 9;

«Проти» — 0;

«Утримуюсь» — 0.

 

Нагадаємо, що після трансляції «Операції «Паспорт» Геннадій Москаль заявив, що  «…фільм пронизаний перекрученнями, вигадками, маніпуляціями й відвертою брехнею. Складається стійке враження, що журналіст приїхав на Закарпаття з уже сформованою впевненістю, наче Угорщина готує захоплення області, й підбирав для фільму тільки те (здебільшого вигадки), що підходить під цю концепцію. А решту фактів або ігнорував, або замовчував».

 

Слід зазначити, що в своїх висновках Незалежна медійна рада використала більшість аргументів із заяви голови Закарпатської ОДА  http://moskal.in.ua/index.php?categoty=news&news_id=2932

 

Повністю з текстом висновку Незалежної медійної ради можна ознайомитися за посиланням:

http://detector.media/community/article/133356/2017-12-29-visnovok-nezalezhnoi-mediinoi-radi-shchodo-translyatsii-telekanalom-112-dokumentalnogo-filmu-operatsiya-pasport/

 

Поширити

Москаль: «Якщо на Закарпатті провести референдум про вступ у ЄС чи НАТО, усі підтримають такі ініціативи» Читати запис >

Закарпаття однозначно відчуває себе частиною спільного європейського простору. Про це заявив Геннадій Москаль у інтерв’ю журналу «Новое Время»:
– Якщо тут провести референдум про вступ у ЄС чи НАТО, то, по-перше, буде стовідсоткова явка всіх, хто зараз тут, а, по-друге, всі підтримають такі ініціативи, – зазначив Г.Москаль. – Ми тут однозначно відчуваємо себе частиною спільного європейського простору. Кордони нам тільки заважають. І немає тут ніяких сепаратистських настроїв – будь-хто вам це підтвердить. При цьому населення дуже релігійне. Якщо ти живеш на Закарпатті й не ходиш до церкви, на тебе дивляться, як на дикуна…

Повністю інтерв’ю Г.Москаля виданню «Новое Время» подається за посиланням:

http://moskal.in.ua/?loc=zmi&news_id=3129

Поширити
Посилання

Геннадий Москаль, ветеран украинской политики и губернатор Закарпатья в интервью журналу «Новое Время» дает неожиданную оценку процессам, происходящим в этом регионе, в пух и прах разносит реформу МВД и вспоминает яркие эпизоды из своего опыта главой Луганской военно-гражданской администрации.

Непросто было встретиться с губернатором Закарпатской области Геннадием Москалем. Все никак не удавалось согласовать дату и время встречи, так как губернатора не было на месте. Уже приехав в Ужгород и придя в областную администрацию, НВ все‑таки смог поймать Москаля в его кабинете — за несколько часов до того, как он вновь отправился колесить по Закарпатью.

Бывший заместитель министра внутренних дел, народный депутат и глава Луганской военно-гражданской администрации — политический тяжеловес не только по закарпатским, но и по киевским меркам. Местные активисты им недовольны, считая, что он недостаточно активно борется с потоками контрабанды в приграничной области. А вот закарпатские чиновники с почтением относятся к опыту Москаля и его пониманию киевских политических пасьянсов.

Разговор с ним начинается с горячего — венгерского вопроса и скандала, связанного с законом об образовании, который обязывает всех школьников страны получать среднее образование на украинском языке. Здесь Москаль аккуратно подбирает слова, называя закон “ошибкой Киева”, который, по его словам, не понимает специ­фики Закарпатского региона.

– Вы возглавляете сложный, этнически неоднородный регион. Венгрия, к примеру, активно поддерживает закарпатских венгров, в том числе финансово и паспортами. Видите ли вы в этом политические риски, риски для безопасности региона и всей страны?

 

– Никаких рисков в этом я не вижу. Сейчас, когда между Киевом и Будапештом возникла конфликтная ситуация, мы как регион действовали, чтобы этот конфликт упредить. Я предупреждал Киев, что наши министры слишком привыкли забрасывать оппонентов шапками. А меня в Венгрии знают все министры, они постоянно сюда приезжают, мы ведем диалог. Ничто не предвещало беды, венгерские министры занимались гуманитарными вопросами, как тут вмешался Киев и возник конфликт.

 

Венгрия больше всех брала бойцов АТО на реабилитацию. И никто из венгров не говорил, что не будет защищать Украину. Первый, кто погиб из закарпатских военнослужащих, был венгр из Берегово. И тут появилась седьмая статья закона об образовании [которая обязывает обучаться в средней школе на украинском языке]. Сюда приезжала министр [образования] Лилия Гриневич и клялась, что она последние правки в закон увидела уже в сессионном зале. Их инициировала нардеп Оксана Билозир и принесла их спикеру Андрею Парубию. Я Гриневич так и сказал – надо было посмотреть на правки и, если нужно, не голосовать за закон. Но все тогда решили – подумаешь, мол, какая-то там Венгрия.

 

– Каким вы видите выход из конфликтной ситуации, которая возникла вокруг закона об образовании? Хватит ли у закарпатских венгров лояльности, чтобы исполнить норму закона и перейти в школе на украинский язык обучения?

 

– Киев живет какой-то своей жизнью. Там много советников, но от их советов у нас одни беды. Венгрия – маленькая страна, поэтому диаспора для нее очень важна. 1,2 млн венгров живет в Румынии, 500 тыс. в Словакии, а у нас, согласно переписи 2001 года, 150 тыс. Тема защиты прав венгерского меньшинства в приоритете у правительства Венгрии и лично у премьер-министра Виктора Орбана. У него есть единственный заместитель, который только и занимается вопросом защиты прав венгров в других странах. Наша дипломатия должна была предусмотреть, что реакция Венгрии на ограничение языковых прав закарпатских венгров будет очень жесткой. У них уже была аналогичная ситуация с Румынией, в котором Румынии пришлось пойти на уступки. Подобные истории случались и в отношениях со Словакией и Сербией. Правда, мы уже тоже пошли на попятную. [Министр иностранных дел Павел] Климкин уже приезжал в Берегово, посещал венгерские школы.

 

– Неужели визит Климкина в Берегово может что-то решить?

 

– Не могу ничего сказать по этому поводу. Но подчеркну: мы ратифицировали международные нормы по защите прав меньшинств, в том числе прав языковых. А международные договора, ратифицированные Верховной Радой, имеют приоритет по отношению к национальному законодательству.

 

Вы знаете, я никогда не думал, что в Украине так много угрофобов. А на Закарпатье венгры, румыны, словаки проживают сотни лет. Найти здесь стерильно чистую украинскую семью невозможно. Когда готовили закон об образовании, должны были предусмотреть, что на Закарпатье, в Черновицкой и Одесской областях, а раньше еще и в Крыму может возникнуть языковой конфликт. Неужели трех губернаторов этих регионов не могли вызвать в Киев, чтобы они объяснили, что нельзя принимать такой закон? Подчеркиваю: то, что нормально воспринимается в Ивано-Франковской области, где 98% населения составляют украинцы, не проходит на Закарпатье.

 

– Закарпатские венгры ведут речь о том, чтобы им вернули мажоритарный избирательный округ, который позволил бы им всегда иметь своего представителя в Раде. Как вы относитесь к этой идее?

 

– Они и без округа способны провести своего кандидата в Раду. Так, Василий Брензович от венгерской партии КМКС был взят в список БПП в 2014 году. Надо сказать, венгры очень активны политически, все ходят на выборы. Среди них не такого, чтобы отец голосовал за Олега Ляшко, мать за Юлию Тимошенко, а сын за Петра Порошенко. Венгры в своем выборе безальтернативны. Это у украинцев голоса рассеяны, и если украинцы будут поддерживать разных кандидатов на выборах в 2019 году, то венгры смогут провести аж двух своих кандидатов только по мажоритарке.

 

– Давайте поговорим про ситуацию с Закарпатской таможней. Через область всегда шли крупные потоки контрабанды – как продуктов продовольствия, так и наркотических веществ. Военный прокурор Анатолий Матиос недавно заявил, что 150 км украино-венгерской границы находятся в частной собственности. Это так?

 

– Это глупости. Сейчас, когда киевские журналисты интересуются у Военной прокуратуры, у Генеральной прокуратуры, у пограничников о результатах рейда на эту «частную границу», когда сюда зашли вертолеты и бронетехника, то им отвечают, что вся информация засекречена. Но я вам скажу, что в результате того рейда не изъяли товаров даже на одну гривну, ни одной сигареты не нашли. А пошли слухи – сотни миллионов долларов, наркотики, сигареты, нелегалы из Бангладеш. Я до сих пор не понимаю, зачем Закарпатье выставили в таком неприглядном виде перед всей Украиной. Мы же занимаем сейчас первое место в стране по внутреннему туризму. Люди едут сюда и видят, что тут нет всего того, о чем рассказывает телевидение.

 

– Стратегический вопрос. Куда сейчас движется Закарпатье? Ваш регион всегда отличался даже от соседних областей. Здесь, например, голосовали за Партию регионовКак Закарпатье понимает сейчас свое место на карте Украины – как связующую частицу с ЕС, как регион культурной обособленности?

 

– Регион никуда не движется, он стоит на месте. Если здесь провести референдум о вступлении в ЕС или НАТО, то, во-первых, будет стопроцентная явка всех, кто сейчас здесь, а во-вторых, все поддержат такие инициативы. Мы здесь однозначно чувствуем себя частью общего европейского пространства. Границы нам только мешают. И нет здесь никаких сепаратистских настроений – любой вам это подтвердит. При этом население очень религиозно. Если ты живешь на Закарпатье и не ходишь в церковь, на тебя смотрят как на дикаря.

 

– Московский патриархат ведет на Закарпатье пропаганду русского мира?

 

– Нет. Половина области работает в России, но пророссийских настроений нет. Нашим гастарбайтерам никто никогда не запретит ездить в Россию на заработки. А Россия с удовольствием их принимает, ведь у них золотые руки. Подмосковье на 70% построено руками украинцев.

 

– Как область ощутила на себе реформу децентрализации, которая задумывалась как перераспределение бюджетных средств в регионы, чтобы те наслаждались бюджетным профицитом?

 

– Какой там профицит! Давайте отнимем дотации, субсидии, субвенции – и мы остаемся убыточной областью. Мы на 76% живем за счет государственного бюджета. На нас децентрализация повлияла негативно. Какую бы децентрализацию мы не проводили, собственные доходы областного бюджета Закарпатья больше 5 млрд грн не могут быть ну никак. Это в Киеве что-то плохо посчитали. При этом объединение территориальных общин ведет к развалу районных бюджетов.

 

Вот в соседней Румынии нет районов. Их отменил еще Николай Чаушеску. Все села там подчиняются напрямую области. Но Румыния значительно меньше Украины, поэтому там такая реформа заработала. А мы огромное количество сел в таких крупных областях, как Днепропетровская, Харьковская, Одесская подчиняем областным центрам.

 

Теперь получается, что налоги физических лиц все больше оседают в бюджетах территориальных общин, а не райцентров. Но на Закарпатье территориальные общины не создали ни одного рабочего места. Они ждут подачек из Киева, которые с каждым годом стают все меньше. У нас 63% населения живет в селах, в то время как средний показатель по стране – 30%. Куда еще их объединять? Я перспектив для Закарпатья в объединении территориальных общин не вижу. В ситуации, когда на четыре села есть аж один предприниматель и никакой промышленности, децентрализация не работает.

 

У нас областные расходы на медицинскую и образовательную сферы заложены на уровне 409 млн грн, что создает дефицит. Нам в Киеве говорят – оптимизируйте учреждения образования, больницы и поликлиники. Как оптимизировать? Население стабильно, пустых школ нет.

 

– Вы долго работали в органах правопорядка, были заместителем министра внутренних дел. Как вы оцениваете результаты реформы полиции? Ее критикуют за то, что якобы в полиции в основном остались те же люди, что и раньше, поэтому и эффективность работы не повысилась.

 

– Как таковой полиции нет. Они еще могут раскрыть преступление вроде кражи велосипеда, но заказные убийства, огнестрельные убийства практически не раскрываются в Украине. А вы видите, сейчас пошла целая волна таких преступлений. Полицейские прошли аттестации, конкурсы, но это ничего не дало. Все, кто был способен что-то раскрыть, из полиции ушли. Или их попросили уйти. Я так скажу: чтобы полицейский был способен эффективно работать в группе по раскрытию убийства журналиста Павла Шеремета, у него должно быть минимум десять лет стажа оперативно-розыскной деятельности.

 

На замену старому поколению полицейских пришли люди, которые прошли трехмесячную подготовку. Но как можно кого-то обучить быть полицейским за три месяца, когда у нас профтехучилища учат по два года, а вузы минимум по четыре? Это какая-то профанация. Я не понимаю, зачем было приглашать некомпетентных людей из Грузии, чтобы возглавить реформу.

 

– А вам не предлагали в 2014 году возглавить МВД?

 

– Нет.

 

– До назначения на Закарпатье вы работали руководителем Луганской военно-гражданской администрации. После того, как вы начали делать заявления о борьбе с контрабандой в этом регионе, вас перевели в Ужгород. Есть ли связь?

 

– У нас не могло быть контрабанды, потому что мы закрыли все границы. ОБСЕ регулярно писала на нас разные кляузы в связи с этим. Когда Россия вместе с Игорем Плотницким взяли так называемую ЛНР под свой контроль, то должны были понимать, что людям надо что-то есть, где-то спать, что-то одевать, где-то зарабатывать деньги и как-то получать пенсии и медицинскую помощь. Но они посчитали, что будут только стрелять, а обеспечением нужд населения займется Украина. Это неправильно. Никто ведь не может представить, чтобы Советский Союз возил гумконвои в Рейхстаг. Взяли на себя ответственность за территорию? Тогда выполняйте обязательства.

 

– Должна ли Украина поддерживать экономические связи с оккупированными территориями – закупать уголь, например – или вы поддерживаете идею блокады?

 

–  Абсолютно поддерживаю. Мы не должны ничего туда давать. У них открытые границы с Россией, вот и идите к своей «матушке», покупайте у них. Вы ведь кричали «Россия! Россия!». Голода там нет – кто хочет, может попасть на неподконтрольную территорию по внутреннему украинскому паспорту и пронести с собой ограниченное количество продовольственных товаров: палку колбасы, например, две пачки масла. И почему же они все оттуда едут в Украине и говорят: дай, дай. Украина всем дать не может. Кто-то остался в так называемых ДНР и ЛНР по объективным, кто-то по субъективным причинам. За них несут ответственность оккупанты. Таковы правила войны. Россия почему-то не кричит, чтобы мы платили пенсии в Крыму, везли туда продукты. Она бы даже и не дала нам это сделать, взяв на себя всю ответственность. Мы им ничего не должны. Я всегда придерживался такого мнения, хотя мне говорили, что это неправильно.

 

Когда я командовал Луганской областью, мы помогали адресно. Приезжали автомобили [из неподконтрольных территорий] из школ-интернатов, домов престарелых, и мы им оказывали помощь. На границе их встречали специальные сотрудники, чтобы «козачки» и прочие мародеры их не ограбили. Но гумконвои на оккупированные территории мы не посылали.

 

При этом у нас была масса разрушенных боевиками сел, магазинов. Поэтому каждую субботу мы возили к линии фронта еду, медикаменты, дрова, шифер. Я старался не допускать возникновения в области серых зон, которые бы никто не контролировал. Когда я пришел в администрацию, учителя по пять-семь месяцев не получали зарплату, потому что бухгалтерии некоторых районных управлений образования остались на оккупированной территории. При этом у этих учителей не было никаких доказательств того, что они не получали зарплату. И мы им верили на слово, выплачивали материальную помощь. Хорошо, что украинское законодательство предоставило нам такой инструмент.

 

У нас не было областного совета, потому что он разбежался. И всем бюджетом управляла администрация, а бюджет при этом даже был профицитным. Вот разбомбили человеку дом, и он говорит, что ему нужно 500 тыс. грн на новый. Мы готовим бумагу, я накладываю резолюцию – выдать 500 тыс. грн. Такие проблемы решались за один день. Тут, на Закарпатье, я бы и за полгода не мог такую проблему решить.

 

– Вы верите в то, что ООН введет миротворцев на Донбасс?

 

– Нет. Это из области очевидного и невероятного. Да и это ничего бы не дало. Владимир Путин никогда не уберет свой сапог из Донбасса и Крыма. Его 86% рейтинга не падают только из-за этого. Я разговаривал с разными пророссийски настроенными людьми. Для них Путин – Иисус Христос, бог, царь, спаситель русских, защитник от бандеровцев и Правого сектора, от майдановцев, карателей и нациков. Все. Российское телевидение их зазомбировало.

 

Иван Верстюк

 

https://magazine.nv.ua/journal/2920-journal-no-48/osoboe-mnenie.html

 

Поширити

Москаль: «Протягом 2017-го року на Закарпатті побувало близько 2 мільйонів туристів – це абсолютний рекорд!» Читати запис >

Протягом минулого року Закарпаття відвідали близько двох мільйонів туристів, що приблизно на третину більше, ніж у 2016 році. Надходження до бюджету за надання туристичних послуг порівняно з 2016-м роком зросли на 34,5 відсотків.

– Найпопулярнішими для туристів районами стали Берегівський, Хустський, Свалявський та Рахівський, – повідомляє Геннадій Москаль. – Це зумовлено насамперед термальними курортами та санаторно-лікувальними закладами, які тут зосереджені. До речі, той факт, що найпопулярнішим став саме Берегівський район, свідчить – міфи, які нав’язувалися центральними телеканалами про угорськомовні райони Закарпаття, де начебто не розуміють приїжджих, не спрацювали.

У 2018-му продовжимо працювати на туристичну галузь Закарпаття і зробимо все, щоб побити минулорічний рекорд.

Поширити

Москаль: «За грудень Закарпаття отримало понад 54 мільйони гривень від «дорожнього експерименту» Читати запис >

Перевиконання Закарпатською митницею планових надходжень стало найбільшим фінансовим джерелом для ремонту закарпатських доріг

На Закарпаття надійшли 54 мільйони 373 тисячі гривень від перевиконання Закарпатською митницею ДФС щомісячних планових надходжень за грудень (так званий «дорожній експеримент»).

– Гроші вже в обласному бюджеті й навесні наступного року будуть спрямовані на ремонт автодоріг нашої області, – повідомляє Геннадій Москаль. – Загалом цього року Закарпаття отримало від «дорожнього експерименту» 362 мільйони гривень. Це найпотужніше фінансове джерело для ремонту доріг, незважаючи навіть на те, що у вересні Мінфін усупереч нормативно-правовим актам забрав від Закарпаття 41 мільйон гривень від «дорожнього експерименту», залишивши всього 14.

Нагадаємо, що в грудні 2016 року Верховна Рада України включила Закарпатську область в експеримент, який передбачає спрямовувати на ремонт автодоріг 50 відсотків коштів від перевиконання щомісячних планових надходжень митниць. Ініціював відповідні зміни в закон Геннадій Москаль. Із нардепів від Закарпаття за включення області в «дорожній експеримент» проголосували всі крім трьох братів Балог.

Поширити

Москаль – четвертий у рейтингу відповідальності голів ОДА (+ ІНФОГРАФІКА) Читати запис >

Всеукраїнський веб-портал «Слово і Діло», який моніторить інформацію щодо обіцянок і стану їх виконання провідними політиками України, оприлюднив «Рейтинг відповідальності голів обласних державних адміністрацій» за підсумками 2017 року. Голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль посів у рейтингу четверте місце. Перша п’ятірка рейтингу виглядає так: Юлія Світлична (голова Харківської ОДА), Микола Клочко (голова Сумської ОДА), Юрій Ткаченко (голова Черкаської ОДА), Геннадій Москаль (голова Закарпатської ОДА) та Костянтин Бриль (голова Запорізької ОДА).

Як ідеться на веб-порталі, мета моніторингу – дотримання принципу відкритості влади та підзвітність політиків і посадових осіб органів державного управління звичайним громадянам.

Поширити

Москаль: «Усі місцеві бюджети на Закарпатті виконані, а освоєння коштів Державного фонду регіонального розвитку в області одне з найкращих по Україні» Читати запис >

Станом на 29 грудня усі адміністративно-територіальні одиниці Закарпаття виконали доходи загального фонду місцевих бюджетів.

– П’ятірка лідерів перевиконання місцевих бюджетів на Закарпатті виглядає таким чином: м.Ужгород (який отримав позапланово 33, 2 мільйони гривень), Мукачівський район (отримав позапланово 27,3 млн. грн.), Берегівський район (23,6 млн. грн. позапланово), Ужгородський район (22,6 млн. грн. позапланово), Виноградівський район (14,3 млн. грн. позапланово), – повідомляє Геннадій Москаль. – Відверто розчарували об’єднані територіальні громади. На достойному рівні тримається тільки Тячівська ОТГ (перевиконання 7,3 млн. грн.). Зате Вільховецька ОТГ здобула всього 309 тис. грн. позапланово, а Полянська ОТГ – 166 тис. грн. Про якийсь розвиток при таких сумах говорити, на жаль, не доводиться.

Що стосується об’єктів Державного фонду регіонального розвитку (ДФРР), які фінансуються з Державного бюджету, то всього за цей рік ми використали 136,8 мільйонів гривень. Невелика сума за рахунок економії на тендерах повернеться в Державний бюджет. Зведеної таблиці по ДФРР поки немає, але вже відомо, що Закарпаття за цим показником одне з найкращих по Україні.

 

Поширити

На Закарпаття надійшли 242 мільйони 169,2 тисячі гривень субвенції з Державного бюджету для реалізації заходів на розвиток системи охорони здоров’я в сільській місцевості.

– Оскільки в нас великий відсоток сільського населення, область отримала другу за величиною субвенцію, більше виділили тільки Львівській області, – наголошує Геннадій Москаль. – Усі ці гроші підуть на покращення медичної допомоги сільському населенню. Це в першу чергу реконструкція існуючих амбулаторій (а за необхідності й будівництво нових) із житлом для працівників, закупівля нового сучасного медичного обладнання й транспорту, встановлення потужного інтернет-зв’язку та забезпечення телемедецини (для консультацій із медичними центрами в режимі відеозв’язку) і так далі.

Освоєння цих коштів почнеться з Нового року.

Поширити

Закарпаття отримало стабілізаційну дотацію з Державного бюджету Читати запис >

У вівторок (26.12) з Державного бюджету на Закарпаття надійшов останній цього року транш стабілізаційної дотації, призначеної для виплат заробітної плати працівникам бюджетної сфери. Гроші вже відправлені в райони, відзавтра їх почнуть виплачувати людям. Нагадаємо, що минулої п’ятниці Закарпаття отримало додаткову медичну субвенцію, яку скерували на виплату зарплати працівникам медичної галузі по всій області. Всі кошти будуть виплачені ще до Нового року.

Поширити
Посилання

Журнал «Кореспондент» склав традиційний рейтинг найвпливовіших українців за підсумками 2017 року. Із закарпатських політиків у рейтинг потрапив тільки голова облдержадміністрації Геннадій Москаль, котрий посів 81 місце. До речі, він став одним із п’яти діючих голів ОДА, що ввійшли до сотні найвпливовіших українців.

 У рейтингу є ще троє людей, яких можна пов’язати із Закарпаттям, а саме: віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе (донька Ореста Климпуша, політика і дипломата), народний депутат України від партії «Народний фронт» Павло Пинзеник (народився в Ужгороді) та лідер гурту «Океан Ельзи» Святослав Вакарчук (народився в Мукачеві).

Очолив рейтинг Президент України Петро Порошенко, на другому місці – міністр МВС Арсен Аваков, на третьому – прем’єр-міністр Володимир Гройсман, на четвертому – підприємець Рінат Ахметов, на п’ятому – лідер ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко.

У створенні рейтингу взяли участь відомі українські вчені, політологи, журналісти та політтехнологи, детальніше із сотнею найвпливовіших українців можна ознайомитися за посиланням:

 https://korrespondent.net/ukraine/3921084-top-100-vlyiatelnykh-ukrayntsev-v-2017-hodu

Поширити